Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco-tłocząca

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:46

Dmuchawa ssąco-tłocząca Co sądzicie o dmuchawach ssaco-tloczacych. Ktoś może ma? A jak ma to z jakiej firmy. Interesują mnie przedewszystkim opinie. Przydaje się taki bajer czy niewarto inwestować?

PS
Patrzyłem i nie widziałem podobnego tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa ssąco-tłocząca Dzisiaj, 07:28
  •  

#2 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:52

Dmuchawa ssąco-tłocząca bardzo fajna rzecz, mój ojciec choruje na taką parę lat ale zawsze jest coś ważniejszego, jak już to kup z mocnym silnikiem (więcej niż 11kw) bo widziałam i 11 i chyba 18 lub 22 nie pamiętam w akcji i było bez porównania;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#3 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:10

Dmuchawa ssąco-tłocząca Też mi to chodzi po głowie ,fajna sprawa,z tego co się interesowałem to z Polskich dobre robi POM Augustów.Najlepiej jak wypowiedzą się posiadacze takiego sprzętu!. http://www.pom.com.p...p?id=44&lang=pl

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:17

Dmuchawa ssąco-tłocząca ja tez planuje zakup takiej dmuchawy z augustowa . rozmawialem z jednym wlascicielem i mowil ze super sprawa teraz rozladunek zboza oraz zaladunek na samochod to zaden problem . jak kupie to dam opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 00:06

Dmuchawa ssąco-tłocząca Ja kupiłem przed żniwami POM Augustów z silnikiem 11kW. Piękna sprawa przy rozładunku zboża ale przy okazji trzeba było całą instalacje od siły na nowo założyć no i okazało sie że zakład energetyczny ustawił linie na 335 volt tak żeby linni nie przeciążać i trzeba było wysyłać pisma o podniesienie tej wartości.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:36

Dmuchawa ssąco-tłocząca Ja mam z Odolanowa z Dozamechu. Zaje...ta rzecz. Mm ją 3 lata i na początku dawała ok 10 ton na godzinę a w tamtym roku wychodziło 8. Bo pszenica miała normalną wagę. silnik ma 15 kw instalację mam mocną ale miałem problem z korkami a dokładnie raz kable mi wypaliło przy samych korkach. Elektryk tylko wyczyścił, a za drugim razem korki spaliło [zablokowały się i nie szło włączyć]zmienił na trochę mocniejsze. Chodzi o automaty S korki.

Załadunek rozładunek to piękna sprawa. Gdzie chcesz to stawiasz i zasuwasz.

Nie prawdą jest że pożera prąd. Ja w tamtym roku za płaciłem za żniwa 800 zł za prąd a przerzuciłem nią ok 400 ton zboża, do tego żmijka 3 kw przerzuciła z 40 i wentylator do bin 3 kw chodził non stop przez ponad 2 tygodnie.

Przy zakupie należy patrzeć jakie ma łopatki w podajniku a powinna mieć gumowe , bo się tak nie wyrabiają i są szczelniejsze. Ilość rur jest też ważna, no i cena.

#7 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:18

Dmuchawa ssąco-tłocząca Ja zamierzam zakupić kongsklide suc 100E używaną z niemiec za takie nieduże pieniądze, orientuje się ktoś jaką ma w rzeczywistości ona wydajność przy tłoczeniu na wysokość 3m, i długość 15m???
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mysza103

mysza103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 18:45

Dmuchawa ssąco-tłocząca odnawiam temat.. czy użytkuje ktoś dmuchawe ssąco tłoczącą z. pom augustów napędzana z wom - ciągnika ? jak to się sprawuje , chodzi mi głównie o wydajność , przy długości ssawny -10 m , tłoczący na tira czyli - 4 m do góry

a i jeszcze gdyby się ktoś orientował w cenach , to bym poprosił o podanie

Dodaj odpowiedź