Skocz do zawartości

Zdjęcie

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 09:10

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy chce sie dowiedzieć czy w nowych prasach bele też stają w komorze prasowania a mianowicie interesuje mnie prasa vicon rf 125 prosze o jak najszybsze wypowiedzi
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy Dzisiaj, 22:16
  •  

#2 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 14:06

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy W nowych prasa?? Nie wiem być może, ale w Viconie to chyba raczej nie :rolleyes: Sąsiad miał Welgera na walce i miał ten problem że belka mu w komorze stawała i to przeważnie jak prasował słome w południe, kumpel miał John Deere prase na pasy i też mu stawała belka w komorze. My mamy Warfamy i nie ma takiego problemu, a jest na łancuchy.

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 19:51

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy komora=komoRZe

chyba tylko prasy z MPS nie mają takiego problemu bo cały cza bela jest dociskana.oczywiście walcowe.dzisiaj prasował (prasa pasowa) mi słome pszenzytnią-istna sieczka :rolleyes: pół na polu zostało i zapchał kilka razy prase na podbieraczu ale bela się nigdy nie zatrzymała...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 19:55

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy u mnie w classie też się bale ze słomą zatrzymują przy dobijaniu snopka jak jade w samo południe albo słomy na polu jest mało dlatego w tym roku prasowałem zaraz po kombajnie albo po południu

#5 Share grabos

grabos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 20:45

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy w każdej prasie to się może zdażyc. Jest jednak sposób żeby tak się nie dzialo. W naszej welgerce (prasa na walce 150 cm bela) dospawaliśmy na 4 dolnych walcach kwadratowe drut, po 3 na każdym. Od tamtej pory idzie każda słoma mokra sucha, obojętnie czy prasuje w nocy czy w 30 stopiowym upale.

#6 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 00:14

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy @deymonn a ty jaką masz prase tak apropo i z którego roku bo obchodzi mnie czy twoja ma MPS czy nie
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 08:45

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy No i mam podobne pytanie, do tej pory pracowałem Sipmą na łańcuchy i problemu ze stawaniem beli nie było, za to były inne :) chce ją wymienić na Vicona z walcami i jedyne czego sie boje to te stawanie beli w komorze. Prasuje dużo słomy i nie moge sobie pozwolić na jakiś cyrk na polu :)

#8 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 03 wrzesień 2007 - 20:51

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy mirasek - to dalej prasuj łańcuchową, tylko jakąś zachodnią kup :)
all rights reserved

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 21:02

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy Zapóźno, kupiłem już Vicona na wałki. Znajomy ma DF (a to bliźniacze prasy) tylko nieco starszy model bez elektroniki i nie miał problemu więc ja też nie powinienem mieć :) bo prasy są konstrukcyjnie prawie identyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 13:38

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy sąsiad ma Vicona i nie narzeka żadnych cyrków na polu nie ma a prasuje naprawde sporo.......tylko ze on ma ją z elektryką

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 21:55

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy Zobaczymy w 'praniu'... Też mam w tym Viconie elektryke, ba, nawet elektronike i nie do końca ją ogarniam :)

#12 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 01:30

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy Ja mam Arobale1212SX walcowa tez miale problem ze stawanie beli w komorze jak belowalem slome taka bardzo suchą w samo południe, problem po części udało mi sie roziazać tym ze zwiększyłem prędkość pracy jazdy i obroty maszyny i w pewnym stopniu pomogło to.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#13 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 listopad 2008 - 16:18

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy zatrzymanie beli w komorze to nie wina prasy a operatora , np konczy ci pokos slomy jak u mnie bylo to wylaczalem walek i jechalem dalej a dopuki dojedziesz aby wsjechac w pokos to z beli ci sie robi jajko i ci za groma nie obruci, mialem taki przypadem na lace, albo nierownomiernie dostaje siano czy tam slome tez to samo, ona nie jest wtedy okraglutka tylko jajo.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#14 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 11:23

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy Zatrzymanie beli w komorze to nie wina operatora a prasy, np kończy ci się pokos słomy jak u mnie było to nie wyłączam wałka i jechałem dalej a dopóki dojedziesz aby wjechać w pokos to z beli nakruszy ci się mnóstwo sieczki i powierzchnia beli się "wyślizga" , zacznie łapać poślizg i wystarczy czasem troszkę podać na podbierak plus sieczka plus wyślizgana bela i stoi, albo nierównomierne dostaje siano czy też słomę, niestety nie mam wpływu na to czy mi pociągnie troszkę materiału czy całą kupę, szczególnie przy długim zbożu albo po zgrabianiu zgrabiarką gwiazdową, która robi coś bardziej na wzór długiego ciągnącego warkocza. Dobrze by było mieć możliwość szybkiej zmiany prędkości roboczej albo może ktoś wymyśli takie małe łapki nad podbierakiem które będą zabierały nadmiar materiału jeżeli złapie za dużo. Zasadniczo mędrkowanie że operator jest winny zatrzymywaniu beli to troszkę dziecinne i ma sens przy małej prędkości roboczej. Zastanowić się trzeba także nad ustawieniem walców. W przekroju nie są one okrągłe tylko owalne, dzięki czemu wywoływany jest dodatkowy efekt udaru pomagający sprasować bele. Pojawia się pytanie czy udar powinien następować przez wszystkie walce na obwodzie jednoczenie czy po kolei czy inna sekwencja. Ja skłaniam się ku opcji naprzemiennej

#15 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:59

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy Wszystko ładnie wszystko pięknie ale te owale jak by były to raczej łożyska nie wytrzymają chyba ze całość była amortyzowana, a co do stawania beli to operator ma po części wpływ ale bardzo minimalnie, ja juz próbowałem rożnych sposobów, i cały problem polega na tym ze jak belujesz w bardzo słoneczny dzień to słoma jest bardzo wyschniętą i jest śliska, wtedy jest mała wilgotność powietrza i tak sie dzieje problem ustaje w pochmurne dni, dlatego ja belowanie słomy zaczyna o 5 rano i dokąd sie da albo wieczorem jak słońce zajdzie

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#16 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 15:10

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy u znajomego co jakiś czas walce malowali farbą i ponoć coś to dawało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 18:18

pytanie dotyczące stających bel w komorze prasy U mnie w welgerce z całą pewnościa walce nie mają przekroju koła. Nie wiem czy jest todokłądnie owal ale na pewno występuje delikatny udar. Konstrukcja i walce zostały tak wykombinowane, żeby to działało, i dlatego zastanawiam sie czy dospawywanie dodatkowych elementównie narazi tej konstrukcj na dodatkowe awarie. W sumie może by walce owinąć gumą??????