lambogrand

Czy mozna zaorac snieg?

Polecane posty

lambogrand    52

Pytanie jak w temacie otoz dzis dokonczylem orke pod buraki poniewaz jesienia lalo i bloto nonstop pozniej kupa sniegu a teraz byla okazja mrozik chwycil 3 cm ziemi zmarzlo i fajnie zaoralem, a sasiad do mnie mowi ze zaznacz sobie to bo sniegu sie nie zaoruje. Ja mysle ze to niema nic wspolnego przeciez snieg to woda , co o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Sąsiad to chyba z ciemnogrodu pochodzi :) nie jeden zaorał pole w śniegu i nie narzekał na plony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

To spytaj sie sasiada czy czasem za duzo nie wypil :lol: Przeciez to nie ma nic wspolnego z niczym.Snieg sie zamieni w wode i wsiaknie w ziemie i to wszystko...

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesień zaorałem ze śniegiem i był duży mróz i takie duże bryły były ale jak teraz była odwilż to się wyrównało. Nie wiem dokładnie ale chyba dopiero od 1 marca można coś w polu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Trochę miał racji. Kiedyś kopcowałem śnieg, taka naturalna zamrażarka. Dopiero w maju się stopił, czyli ziemia była tak długo zimna od tego śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

ja bym powiedział, że nawet lepiej jest jak chwyci mróz. zaorałem dosc wcześnie orkę zimową i po tych roztopach ziemia już przysiadła, a bylo takie miejsce(ze 3 ary) gdzie zaorałem po mrozie, to jak byłem na polu z ciekawości, to taki elegancki puszek, że hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Ja wyczytałem w jednej książce, że jak sie przyoruje śnieg to zakwasza ziemię, nie wiem ile w tym prawdy ale tak pisało i tyle zapamietałem , musze jej poszukać może pisze coś więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie wiem kto wymyślił taki zabobon , też czasami przyorałem śnieg i bez różnicy, ważne aby później wystąpił mróz i zmroził dobrze glebe


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Książka dosyć stara- fakt, ale ja sie przy tym nie upieram, tak tylko czytałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Słyszałem wiele opini że jak się robi w polu za wcześnie to się psuje ziemnie.Jakie jest wasze zdanie koledzy i proszę o opinie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jest takie powiedzenie :siejąc owies w błoto ,zbierasz złoto . Jest to prawdą sam się przekonałem, oczywiści jeśli chodzi o owies,o reszcie nie wiem ,tak nawiasem to zboża sieję zawsze wcześnie w ramach rozsądku jak tylko da się wjechac.

Co do przyorania śniegu,kiedyś byłem zmuszony bardzo późno siac pszenicę ,było to po 20 listopada,wtedy leżał już śnieg ,który przyorałem była gp grubośc około 5cm,zaraz po tym wjechałem agregatem z siewnikiem i zasiałem,zrobiłem to w ciągu jednego dnia to był areał 1.5ha pszenica była ,plon nie był z górnej półki ale jak na tak późny zasiew bardo dobry,w każdym razie śnieg tu raczej nic nie zaszkodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj