Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mozna zaorac snieg?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:02

Czy mozna zaorac snieg? Pytanie jak w temacie otoz dzis dokonczylem orke pod buraki poniewaz jesienia lalo i bloto nonstop pozniej kupa sniegu a teraz byla okazja mrozik chwycil 3 cm ziemi zmarzlo i fajnie zaoralem, a sasiad do mnie mowi ze zaznacz sobie to bo sniegu sie nie zaoruje. Ja mysle ze to niema nic wspolnego przeciez snieg to woda , co o tym sadzicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy mozna zaorac snieg? Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:07

Czy mozna zaorac snieg? Sąsiad to chyba z ciemnogrodu pochodzi :) nie jeden zaorał pole w śniegu i nie narzekał na plony :D

#3 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:07

Czy mozna zaorac snieg? To spytaj sie sasiada czy czasem za duzo nie wypil :lol: Przeciez to nie ma nic wspolnego z niczym.Snieg sie zamieni w wode i wsiaknie w ziemie i to wszystko...

Edytowany przez Challenger, 24 styczeń 2011 - 19:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:14

Czy mozna zaorac snieg? ja tez kiedys oralem sasiadowi po sniegu i nie bylo roznicy

#5 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:21

Czy mozna zaorac snieg? Ja na jesień zaorałem ze śniegiem i był duży mróz i takie duże bryły były ale jak teraz była odwilż to się wyrównało. Nie wiem dokładnie ale chyba dopiero od 1 marca można coś w polu robić.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:27

Czy mozna zaorac snieg? Trochę miał racji. Kiedyś kopcowałem śnieg, taka naturalna zamrażarka. Dopiero w maju się stopił, czyli ziemia była tak długo zimna od tego śniegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:58

Czy mozna zaorac snieg? ja bym powiedział, że nawet lepiej jest jak chwyci mróz. zaorałem dosc wcześnie orkę zimową i po tych roztopach ziemia już przysiadła, a bylo takie miejsce(ze 3 ary) gdzie zaorałem po mrozie, to jak byłem na polu z ciekawości, to taki elegancki puszek, że hej!

#8 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 23:10

Czy mozna zaorac snieg? Ja wyczytałem w jednej książce, że jak sie przyoruje śnieg to zakwasza ziemię, nie wiem ile w tym prawdy ale tak pisało i tyle zapamietałem , musze jej poszukać może pisze coś więcej na ten temat.

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 23:19

Czy mozna zaorac snieg? Nie wiem kto wymyślił taki zabobon , też czasami przyorałem śnieg i bez różnicy, ważne aby później wystąpił mróz i zmroził dobrze glebe
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 00:11

Czy mozna zaorac snieg? Książka dosyć stara- fakt, ale ja sie przy tym nie upieram, tak tylko czytałem ;).

#11 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 00:26

Czy mozna zaorac snieg? Słyszałem wiele opini że jak się robi w polu za wcześnie to się psuje ziemnie.Jakie jest wasze zdanie koledzy i proszę o opinie.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:23

Czy mozna zaorac snieg? jest takie powiedzenie :siejąc owies w błoto ,zbierasz złoto . Jest to prawdą sam się przekonałem, oczywiści jeśli chodzi o owies,o reszcie nie wiem ,tak nawiasem to zboża sieję zawsze wcześnie w ramach rozsądku jak tylko da się wjechac.
Co do przyorania śniegu,kiedyś byłem zmuszony bardzo późno siac pszenicę ,było to po 20 listopada,wtedy leżał już śnieg ,który przyorałem była gp grubośc około 5cm,zaraz po tym wjechałem agregatem z siewnikiem i zasiałem,zrobiłem to w ciągu jednego dnia to był areał 1.5ha pszenica była ,plon nie był z górnej półki ale jak na tak późny zasiew bardo dobry,w każdym razie śnieg tu raczej nic nie zaszkodził