janoosik

Nie moge rozgryzc działania jednej wajchy w 7245

Polecane posty

janoosik    0

Nie moge rozgryzc działania jednej wajchy w 7245. Mam na myśli tą małą, maksymalnie z prawej strony która znajduje sie przy dzwigniach sterowania hydrauliki. Można ją przełączać w trzy pozycje: przod, srodek i tył.

Domyslam sie ze jet to zwiazane ze sposobem dzialania podnosnika ale prosze szanownych forumowiczów o mała podpowiedz :]

I mam jeszce przy okazji jedno pytanie. Czy cudne 7245-ki mają coś takiego jak dociązenie podnośnika. Bo jak mają to u mnie chyba nie działa 8(

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTORZY TO PRZECZYTALI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

masz racje ta wajcha sluzy do regulacji sposobu dzialania podnosnika. Powinno byc tam trzy litery P, M, D. Literaz P na tyle, M na srodku a D z przodu.

 

P-Oznacza regulacje pozycyjna, przy ktorej maszyna zawieszona na trzy punktowym ukladzie zawieszenia jest na trzymywana samoczynnnie na stalej wysokoscie w stosunku do ciagnika

M-Oznacza regulacje mieszana, ktora jest kombinacja regulacji silowej i pozycyjnej. Nadaje sie zwlaszcza dla orki na polach o niejednakowym wspulczynniku oporu gleby.

D-Oznacza regulacje silowa, przy ktorej maszyna zawieszona na trzypunktowym ukladzie zawieszenia jest samoczynnie podnoszonai opuszczana w zaleznosci od oporu gleby.

 

To wszystko wzielem z Instrukcji obslugi ciagnikow zetor nie wiem czy u ciebie bedize tak samo bo ta instrukcje mam z zetora 3320 ale mysle ze powinno to sie zgadzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janoosik    0

Dziekuje bardzo bardzo za odpowiedz, zwłaszcza za szczegolowe opisanie pozycji wajchy i literki bo u mnie to jest nawet opisane na tabliczce ukl. hydraulicznego ..ale po duńsku:)

---polączone---

hmmm. Wlasnie skonczylem zbawe z ta cudna wajchą przy orce. Było takie jedno miejsce na polu gdzie zeczywiscie ziema byla dosc mocno ubita i traktorek mi tam zdychał na 3-ce. Ustawilem sobie sile na dzwigni podnosnika tak zeby w tym miejscu na polu plug sie dzwigał s jednym slowem moge powiedziec ze spie...em robote. Nasuwa mi cie tylko jedno pytanie. Po kiego wała wogole to potrzebne?? Przeciez jak jest za ciezka lub zbyt ubita ziemia to plug mi sie automatycznie dzwigał na płytszą orke i cala robota wyglada tak jakby ktos wolami oral. Nie równe skiby, jakieś bruzdy niepotrzebne. Bo co przejazd to na iinej wysokosci. A po to jest chyba pług zeby ziemie przewracał na odpowiedniej głębokości a pole ma wygladac w miare równo a nie jak pod uprawe szparagów :rolleyes:

Myślę ze napewno lepszym dodatkiem przy hydraulice bylaby funkcja dociazania podnośnika zamiast tego patentu.

Sprobuje cos takiego wykombinowac z uzyciem silownika pomocniczego tylko czy on jest obustronnego dzialania?

Edytowano przez Nikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
... POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTORZY TO PRZECZYTALI :rolleyes:
czemu piszesz z dużej litery - to wyraz krzyku. poczytaj netykietę.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Dziekuje bardzo bardzo za odpowiedz, zwłaszcza za szczegolowe opisanie pozycji wajchy i literki bo u mnie to jest nawet opisane na tabliczce ukl. hydraulicznego ..ale po duńsku:)

---polączone---

hmmm. Wlasnie skonczylem zbawe z ta cudna wajchą przy orce. Było takie jedno miejsce na polu gdzie zeczywiscie ziema byla dosc mocno ubita i traktorek mi tam zdychał na 3-ce. Ustawilem sobie sile na dzwigni podnosnika tak zeby w tym miejscu na polu plug sie dzwigał s jednym slowem moge powiedziec ze spie...em robote. Nasuwa mi cie tylko jedno pytanie. Po kiego wała wogole to potrzebne?? Przeciez jak jest za ciezka lub zbyt ubita ziemia to plug mi sie automatycznie dzwigał na płytszą orke i cala robota wyglada tak jakby ktos wolami oral. Nie równe skiby, jakieś bruzdy niepotrzebne. Bo co przejazd to na iinej wysokosci. A po to jest chyba pług zeby ziemie przewracał na odpowiedniej głębokości a pole ma wygladac w miare równo a nie jak pod uprawe szparagów :rolleyes:

Myślę ze napewno lepszym dodatkiem przy hydraulice bylaby funkcja dociazania podnośnika zamiast tego patentu.

Sprobuje cos takiego wykombinowac z uzyciem silownika pomocniczego tylko czy on jest obustronnego dzialania?

 

Powiem tak, że na siłowej trezba umieć orać :lol: . Poza tym to widzę, że masz lekką ziemię a siłowa jest do ciężkiej ziemi. Ja jak oram 7245 z plugiem 3 skibowym to jedynką i w porywach dwójeczka (jak płycej i lżejsze ziemie).

Siłowa ma to do siebie, że tam gdzie trzeba "dociska" ciągnik do ziemi i daje mu większy uciąg.

Ja ustawiam tak pług na siłowej żeby koło pługu lekko "muskalo" ziemię i jak pług chce sie głębiej zagłębić to poprostu oprze się na kole pługu, zaś wajchą od podnośnika ustawiam wysokość na jaką maksymalnie może sie podnieść pług (u mnnie jest to zazwyczaj w połowie długości lub troszeczkę do przodu) w każdym bądź razie jak spuszczę wajchę od podnoszenia całkiem do przodu to nie ma siłowej i wtedy pług jedzie tylko po kole pługa.

Najczęściej oram na mieszanej (tej w środku), siłową (dźwignia do przodu) tam gdzie jest cieżko, po oborniku i jak jest mokro, a pozycyjną (dźwignia do tyłu) na podorrywki i inne narzędzia na podnośniku - zreszta podnośnik na tej regulacji podnosi ciut wyżej.

Co do tej siłowej to dodam że mam jeszcze wajchę szybkości reakcji podnośnika na regulację siłową i jak nie chcę zeby regulacja siłowo działała bardzo czuło (czyli nie włączała sie błyskawicznie) to ustawiam ją w kierunku fotela, natomiast jak pole jest naprawdę naprawdę cieżkie i nie mogę sobie pozwolić na przyduszenie ciągnika to ustawiam ją na szybkie działanie czyli jazda z nią w kierunku błotnika.

Masz rację, że orka wyglada ładniej na pozycyjnej.

Co do dociążania pługa to ja sobie tego nie wyobrażam, bo jak byś "powiesił" ciągnik na pługu, to byś stracił uciąg na kołach no i jak chciał byc ten pług pociagnąć.

 

Pozdrawiam i na prawdę ta silowa to fajna rzecz.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też oram na siłowej odrazu lepiej idzie ciągnik i o wiele mniej spali. napewno orka na pozycyjnej wygląda lepiej (choć nie zawsze)a jak ci pług zaczyna płycej orać to dzwignia do przodu i juz jest dobrze ja zawsze koryguje co jakiś czas głebokość.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

a ja zawsze oram na mieszanej i pole wyglada cudnie (oczywiscie po orce) na silowej to plug od razu wbija mi sie w ziemie ile moze i wszystko sie je... , ciagnik zdycha ( nie mam koła podporowego) . Na tej pozycji siłownika przewaznie oram na 3-ce na głębokośc około 22- 25 cm. U mnie w przewazającej części są ciężki ziemie i pozycja mieszana jest na nie najlepsza. Jak widze na tych polach C-360 to z 2 na drugim biegu ja dławi nawet jeśli pług ma koło podporowe , no ale C-360 nie ma takiego "bajeru" Czasami wajcha przeskoczy mi sama z mieszanej na siłowa to od razu czuje to bo ciagnik zaczyna sie dławic. Jak próbowałem orać na pozycyjnej to raz pług wbijał sie na pół metra a raz na 10 cm po prostu nie szło nadażyć z podnoszeniem i opuszczaniem no bo na 3 biegu to juz jest jakas prędkosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janoosik    0

No dla mnie sens uzycia tej wajchy jest rzeczywiscie wtedy gdy nie ma kola w plugu jak sołtys pisze, choc sobie nie wyobrazam jak mozna orac bez kola 8) dobrze ze na slasku nie mieszkasz bo jeszcze bys jakiego gornika wyorał :)

A jak zetor mi zdycha to trudno ale trzeba zredukowac bieg. Wole smigac na mniejszym biegu i gwizdac pod nosem niz co chwile sie ogladac do tylu czy mi plug za wysoko nie idzie.

 

Sprostowanie do KERAM 7719.

Szalałem z pługiem 5-ką do podorywki nie do orki. A docisk sobie tak wyobrazam ze nie ma mi od razu traktora dzwigać, choć zawsze wtedy moze ciągnąć przedni napęd. Ale ile razy sie wam zdazylo ze na twardej i suchej ziemi jeszcze po zbozu plug sie nie chciał wgryzc? (własnie wczoraj myslałem ze oszaleje!) A tak cudowną wajcha pyk... i go dociska w glebe. Wiem ze jakies starsze ruskie traktorki tak miały.

No ale dopiero co raz uzywałem silowej. Moze sie jeszcze do niej przekonam.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kółko i śmigam z podniesionym, dużo lepszy uciąg poniewasz pług ma tendencje do zagłębiania i jak się go trzyma na podnośniku to ta siła prubuje ciągnik wciągnąć do ziemi przez co jest duzo lepiej dociążony a co za tym idzie nie ślizga się i przez to mnie pali. A jak pług idzie za głęboko to poprostu trzeba brać troche dżwignie do tyłu na płycej i będzie super.

Oto linki z mojej orki prosze zobaczyc kóło nie dotyka ziemi a pole ładnie równo zaorane.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...si&img=6610

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...si&img=6611

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...si&img=6608


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Do janosika

 

Ale regulacji siłowej nie używa się do podorywki - za płytko i wiadomo, ze pług Ci wyskoczy z ziemi.

Ja tez podorywki robię na trójce, ale pługiem 4skibowym ale takim normalnym (własciwie przerobionym z pługofrezarki - ma wielki prześwit i szeroko rozstawione skiby więc się nie zapycha nawet przy dużej ilości resztek pożniwych na polu).

 

Co do orki to tak jak kolega wcześniej pług praktycznie na podnośniku koło tylko muska ziemię i naprawdę ładnie zorane i ekonomicznie.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janoosik    0

Macie racje. Przy podorywce chyba przesadzilem, rzeczywiscie za plytko zeby bylo jakies pole manewru. No ale musialem sprobowac, tyle ze sie spazylem :) Musze jeszcze sprobowac przy glebokiej orce.

Ja tez mam przerobiony polski 5skibowy na wieksze przeswity co by sie nie zapychał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Macie racje. Przy podorywce chyba przesadzilem, rzeczywiscie za plytko zeby bylo jakies pole manewru. No ale musialem sprobowac, tyle ze sie spazylem :) Musze jeszcze sprobowac przy glebokiej orce.

Ja tez mam przerobiony polski 5skibowy na wieksze przeswity co by sie nie zapychał.

Ja uzywam do podorywki takiego oto pługa:

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11866..._220_196901.jpg

 

Jak oram w miarę płytko to używam 4 skib (ta czwarta to dorobiona) no i do podorywki - ale jak potrzebuję głęboko albo przedpłużki to jadę na 3 skibach


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

ja cale zycie zawsze orze, ze plug sam sobie plynie i w ogole sie nie przejmuje co sie dzieje z tylu. a jesli chodzi o dociskanie pluga to bardzo dobra rzecz(mam ltz, on tak potrafi) np. gdy jest sucho miejscami albo na uwrociach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj