Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 12:07

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 Mam sipme 590/1 i jestem z niej bardzo zadowolony, niestety chodziła dopiero jeden sezon więc nie wiem co będzie dalej, ale jak na razie bez żadnych problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 Dzisiaj, 19:17
  •  

#22 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 11 czerwiec 2011 - 12:41

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 Te famarolki za dobre nie są, we wsi są dwie jedna z rotorem druga bez często się psują - jedną z 3 razy widziałem na polu rozkręconą, w obydwóch szwankuje obwiązywanie siarką, kolega z AF ma taką i bardzo niezadowolony z niej, chętnie by ja sprzedał ale była brana na PROW :)
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#23 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:37

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 Przyjżałem sie tej prasie Unia DF 1,8VD u dilera, ładne wykonanie, nawiązujące do pras zagranicznych (w końcu licencja Deutz Fahr B), a kolejna rzecz która mnie zmartwiła w tej prasie- elektronika :( jest tego mnóstwo, gdzie nie spojrzec to kabelek, rozdzielacz elekto-hydr., oj, nie wiem, po co ta elektronika, mogli by prościej to zrobić, chcesz podnieśc komore-wciskasz guzik na pulpicie i dźwignię od hydrauliki przesuwasz :blink: chcesz opuścić-to samo, guzik i dźwignia :lol: a jak jest w Sipmie???

#24 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 09:45

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 W sipmie na guziki to masz ustawienia prasy(ilość sznurka lub siatki itp.), a komora i podbieracz to hydrauliką operujesz. Myślę że sipma jest prosta w obsłudze.

#25 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 19:49

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 A mnie ta licencja tych Famarolek nie przekonuje. To tak jak porónać tura sokółki do stolla. Działanie to samo a wykonanie podobnych elementów to co innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 15 czerwiec 2011 - 20:37

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 E unia ma elektrykę nie elektronikę;) Jak by ci to padło - osobiście myślę ze mechanika się trzeba bardziej przejmować bo to mniej trwałe a ludzie się głupio elektroniki boją;) To na 3 przełącznikach ta prasa dokładnie tak samo będzie działać;) A elektroniki moim zdaniem im więcej tym lepiej - sprawniej idzie praca i mniej się męczysz;) Owijanie sznurkiem jest w 100% mechaniczne, owijanie siatką jest tylko elektrycznie inicjowane odliczanie ilości siatki jest już mechaniczne. a wybór tłoka którym sterujesz - podanie 12V na jeden z 2 lub 3 elektrozaworów;) czy tam 4;) zależy która wersja prasy;) Nic skomplikowanego;) Jak by ci to już miało w razie paść to każdy elektryk ci to uzdrowi;) W deutzach to było parę kontrolek i 2 przełączniki 3 pozycyjne jak w C-330 do migaczy;) I też działało bez problemów;) Ja osobiście testowałem tylko noże z famarolek w praktyce bo wkładałem je do deutza i są naprawdę z porządnego materiału.

Sipmą też jeździłem i jakoś mnie nie przekonywała;) Ale to tylko moje osobiste odczucia;) ps. części do Unii przychodzą ekspresowo;) zamawiałem o 15 dochodziły o 9 kolejnego dnia;)

Edytowany przez Gustlikus, 15 czerwiec 2011 - 20:40.

Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

#27 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:29

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 A co powiecie na temat prasy matal-fach . Są trzy rodzaje Z-562 ,zwykła , z rotorem , z rotorem i nożami

#28 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:41

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1

A co powiecie na temat prasy matal-fach . Są trzy rodzaje Z-562 ,zwykła , z rotorem , z rotorem i nożami

łańcuchy cieniutkie jak w rowerze, łożyska słabej jakości bo po zrobieniu 1,5-3 tys bel dają o sobie znać, mała wydajność(z rotorem powinno być o niebo lepiej) u wujka po tygodniu wałek wyleciał z komory zwijania :blink: , bo śruby były strasznie miekkie o twardosci 5.8 :lol: co ciekawe Producent nie chciał uznać na gwaranci "usterki" bo twierdził że była przeciążona podczas zwijania, heh co ciekawe belował c-360 bo innego ciągnika nie miał wtedy i taka teoria he :lol: w słomie marnie to idzie, bela sie ślizga ponieważ wałki są słabo "karbowane", niektórzy przez to nie śpią po nocach i belują słomę w nocy, nie Polecam

#29 Share agot23

agot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 12:08

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 Jestem właścicielem tej prasy - Unia DF 1,8 VD, z całą pewnością stwierdzam że to najgorszy bubel jaki może być. Po 1000 balików rolka główna się ukręciła, łańcuchy pękają, a łożysko wyleciało. Dzwonie jak człowiek do serwisu a oni mi mówią że nie umią tego poskładać a tym bardziej rozkręcić. Stoi ta prasa przed domem i nie pozostaje mi nic innego jak zapiąć ją do mojego Zetora i odprowadzić skąd byłam brana! Tyle mi krwi napsuła, że szok. Chciałem ją naprawić sam ale jak tą k*** rozkręcić? Zawiodłem się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:39

Unia DF 1,8VD czy sipma POWER CUT Z-590/1 zapewne diler ma chłopaczkó w serwisie po "zawodówce", co drugi diler tak ma, słuchaj zadzwoń do producenta, do serwisu fabrycznego. Nie pamiętam jak u szwagra wyjmowaliśmy wałek w deutz fahr(grenland) ale zdaje się że z boku ramy są 4 śruby trzymające piastę łożyska. Ale trzeba się było narozbierać żeby do tych śrub dojść :blink: