Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetwórstwo mleka

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arkadiusz00

Arkadiusz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:16

Przetwórstwo mleka Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy temat a mam nadzieje że będzie ich dużo. Moja sprawa wygląda tak: Szukam pomysłu na biznes. Przeprowadzam się [sprzedaje dom (nie mam jeszcze chętnego do zakupu)] wraz z rodziną z miasta na wieś w pobliżu większego miasta. Z wielu moich "genialnych" pomysłów postanowiłem opisać dwa. Pierwszy z nich to skupowanie od rolników mleka, przetwarzanie go (ekologicznie) na masła, sery... i rozwożenie ich rano pod drzwi mieszkań, domów wraz z mlekiem w butelkach. Miałbym odpowiednie pomieszczenie i tak dalej ale na początku myślę nad bardziej przetwórstwem sposobem domowym ale przy zatrudnieniu osób. W późniejszym czasie można było wprowadzać większą ofertę czyli chleb i inne. Proszę mi powiedzieć ile takie mleko może być aby się nie popsuło. Drugi to założyć swoją masarnię i wyrabiać własne wyroby (znowu ekologiczne) + sklepy firmowe. Który pomysł lepszy. Proszę o poradę. Mam nadzieję że dowiem się dużo rzeczy. Życzę miłego popołudnia. ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetwórstwo mleka Dzisiaj, 21:46
  •  

#2 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:26

Przetwórstwo mleka U mnie sąsiad mieszka w mieście i co 2 tygodnie przyjeżdżał do wsi, kupował we wsi świnie i robił wyroby (masaż z zawodu). Ludzie z całej wsi i z okolicznych brali u niego bo były tańsze od tych co w sklepie i lepsze (ekologiczne, sam mu czasem pomagałem jak zawołał do pomocy). Niestety podwórko miał wspólne z bratem i dalej można sobie dopowiedzieć samemu... Teraz u siostry robi.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:10

Przetwórstwo mleka Pierwszy pomysł by wypalił jakbyś płacił rolnikowi więcej niż mleczarnie, ale to mleko raczej byś brał od małych rolników bo wątpię, ze rolnik z kwota ponad 150 tys litrów chciał się bawić w takie coś. Jak już to mleko mogłoby być od rolnika który posiada 5 krów i nie jest pod kontrola czyli nie ma kwoty mlecznej. Drugi pomysł bardziej mi się podoba, jest raczej prostszy do zrealizowania, lecz również byś musiał płacić więcej niż inne ubojnie. Ale przy założeniu takiej działalności od podstaw jest trochę roboty, ale życzę powodzenia ;)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:38

Przetwórstwo mleka taką mała masarnie mam we wsi
zainteresowanych to jest sporo
ale sam nigdy bym tam czegoś nie kupił

niestety trzeba jakieś standardy spełniać :)

#5 Share tomek12345

tomek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:wojsko, następnie mechanizacja,rolnictwo, motocykle

Napisany 14 maj 2011 - 18:59

Przetwórstwo mleka witam zajmuje sie przetwórstwem mleka, dokładnie produkcją sera białego może ktos jest w temacie i powie mi jakiego wynalasku dodawac do sera lub mleka zeby nie robił sie kwasny, tak po 2 dniach
z góry dzieki za odp pozdrawiam

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:24

Przetwórstwo mleka żeby te produkty wprowadzić do obrotu (czy to mleko czy wędliny)musisz spełnić wiele wymogów:
SANEPID, HACAP, Nadzór weterynaryjny, PIH,ISO i parę innych instytucji,a konkurencja jest bardzo duża i ciężko bez pieniędzy na marketing i reklamę wprowadzić na rynek nowy produkt, do tego musisz mieć odpowiednie pomieszczenia i drogie maszyny, specjalistyczny transport.
Ale świat należy do odważnych życzę powodzenia.
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek12345

tomek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:wojsko, następnie mechanizacja,rolnictwo, motocykle

Napisany 15 maj 2011 - 10:20

Przetwórstwo mleka A ja tego wszytkiego nie mam i tak sprzedaje sery, i jak narazie jeszcze nikt on nich nie umarł, pozatym przerabiam mleko tylko od 5 krów, wiec duze ilosci to nie sa

#8 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 15 maj 2011 - 10:54

Przetwórstwo mleka

taką mała masarnie mam we wsi
zainteresowanych to jest sporo
ale sam nigdy bym tam czegoś nie kupił

niestety trzeba jakieś standardy spełniać :)

Czy mamy na myśli standard sklepowy czyli spulchniacze, polepszacze i inne dziadostwo, że zastanawiamy się czy w tych wyrobach to w ogóle jakieś mięso jest :lol:

#9 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 15 maj 2011 - 11:51

Przetwórstwo mleka Oczywiście że jest jakieś prawdziwe mięso... możę nawet z 30% :lol:

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2011 - 18:20

Przetwórstwo mleka a wiecie co to higiena? ;) bo skoro się z tego śmiejecie to lubicie jak wam ktoś w syfie jedzenie przygotowuje :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Max307

Max307

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 12:03

Przetwórstwo mleka

żeby te produkty wprowadzić do obrotu (czy to mleko czy wędliny)musisz spełnić wiele wymogów:
SANEPID, HACAP, Nadzór weterynaryjny, PIH,ISO i parę innych instytucji,a konkurencja jest bardzo duża i ciężko bez pieniędzy na marketing i reklamę wprowadzić na rynek nowy produkt, do tego musisz mieć odpowiednie pomieszczenia i drogie maszyny, specjalistyczny transport.
Ale świat należy do odważnych życzę powodzenia.

No właśnie i tutaj jest problem. Bo żeby wszystko było legalnie itd. to trzeba robić produkcję masowa, a ta nie będzie już  taka ekologiczna.  Niedawno widziałem w Warszawie parę takich sklepów i ceny są kilka razy wyższe niż u rolnika, a jestem przekonany ze w takie sery czy wedliny nie sa 100% naturalne.