Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybory do izb rolniczych

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:55

Wybory do izb rolniczych Przynajmniej hektar i płacić podatek rolny. Przynajmniej tak mi się zdaję. Najlepiej to idź do biura Izby i tam Ci wszystko opowiedzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybory do izb rolniczych Dzisiaj, 21:01
  •  

#22 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:03

Wybory do izb rolniczych Mój tata jest w izbach i bedzie teraz też kandydował. Zawsze po spotkaniach jakieś gazetki przywiezie ;d

#23 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:09

Wybory do izb rolniczych Tyle, żeby być w KRUS

#24 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:13

Wybory do izb rolniczych Czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach powszechnego samorządu rolniczego mają: członkowie Izby, którymi są: podatnicy podatku rolnego...

Czytajcie ze zrozumieniem...

Edytowany przez StasiekS, 25 styczeń 2011 - 18:14.

#25 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:36

Wybory do izb rolniczych Izby rolnicze są swego rodzaju przechowalnią dla działaczy,dla których zabrakło miejsca w innych urzędach..Mówię tu oczywiście o wierchuszce.W zarządzie zasiadają od lat ci sami smutni panowie,którzy od czasu do czasu pokażą się w telewizji,udzielą wywiadu,ponarzekają,ze mają mało władzy i pieniędzy.Każda gmina 2% swego podatku rolnego przekazuje na działalność Izb rolniczych.Ja w swoim powiecie nie widzę tej działalności.Przez bodajże trzy kadencje w mojej gminie Izby zorganizowały 0(zero) szkoleń dla rolników.Nie ma jakiejkolwiek informacji o działaniach izby.Nawet teraz gdy cena żywca spada na łeb jakoś nie widać pana prezesa,zeby zabierał głos w obronie rolników.Zawsze chodzilem na wybory delegatów do Izby ale w tym roku powaznie się nad tym zastanawiam.Pewnie posypią się gromy na moja wypowiedź ale takie jest moje zdanie na ten temat

#26 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:47

Wybory do izb rolniczych Dlatego jest szansa to zmienić! Nie wystarczy tylko gromadnie ruszyć na wybory, ale zgłosić się na kandydata w wyborach, aby przepędzić to całe smutne towarzystwo!!!

#27 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:06

Wybory do izb rolniczych Widzę że Polski Rolnik jest bardzo leniwy albo za głupi. Pretensje są do wszystkich że jest nieopłacalna produkcja wszystkiego. Gdy drogie zboże to płacz że podrażały nawozy i paliwo. Gdy jest tanie paliwo i nawozy to płacz że zboże jest za tanie. Gdy świnie są drogie to niezadowolenie że będą tak krótko, że drogie zboże itd. Można wymieniać bez końca. Pretensje do Izb Rolniczych że nic nie robią i olewają polskich farmerów. Jak Polski farmer olewa Izby to i Izby się odwdzięczają. Jest szansa żeby zmienić obecnych działaczy. Wystarczy zgłosić swoją kandydaturę, zabrać sąsiadów na głosowanie i już masz stołek. I jak by tak zrobiła większość to może coś by się ruszyło.
Ale w sumie po co to piszę. I tak większość to oleje i powie że trzeba zrobić strajk.

#28 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:29

Wybory do izb rolniczych A ja mam takie pytanko, jaka jest wysokość diety takiego radnego z izby rolniczej?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#29 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:32

Wybory do izb rolniczych Hehehe. A czy to takie ważne? Ja z chęcią się zgłosze bez diety jeśli dam rade. Popieram w części Cie StasiekS choć rolnicy wcale nie są tacy głupi. Tylko często się godzą z tym co jest. Ale tak naprawde musimy szukać nowych pomysłów i dobrze każdy wie że każdy sam nic praktycznie nie dokona a razem jesteśmy naprawde sporą grupą.

#30 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:36

Wybory do izb rolniczych Ktoś z was należy może do jakiejś partii politycznej albo jakiejś organizacji typu związek młodzieży wiejskiej albo coś w tym stylu? A może ktoś z was jest radnym sołtysem albo w inny sposób udziela się społecznie?

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:03

Wybory do izb rolniczych Czemu pytasz

#32 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:14

Wybory do izb rolniczych Akurat byłem jakiś czas radnym i sołtysem i uwierzcie mi zmienić mentalność niektórych ludzi jest ciężej niż narzucić rękami tira gnoju.Gdy zbliżają się wybory oni broń Boże nie wychylą głowy z domu,bo na nieszczęście się coś zmieni i sąsiadowi się polepszy.Lepiej siedzieć w swoim grajdole.Zgadzam się że trzeba nowych.młodszych ludzi,tylko jakim cudem oderwać od koryta starych wyjadaczy,którzy są przy nim od zawsze? Przypomina mi się scena z filmu "Poszukiwany,poszukiwana" gdy pytana o zawód pana domu jego żona mówi " mój mąż jest z zawodu dyrektorem".Nieważne kwalifikacje i znajomość branży liczą się układy ,znajomości i ładny uśmiech,a lud to kupi.Nie narzekam tylko próbuję powiedzieć prawdę.Na wybory pójde bo zawsze chodzę tylko chciałbym żeby frekwencja była wyższa niż 10 proc.i żeby wybrać całkiem nowych ludzi,którzy miejmy nadzieję coś zmienią.

#33 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:29

Wybory do izb rolniczych No wiesz, ludziom powiedz daj, to nie słyszą a masz to słyszą.

#34 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:36

Wybory do izb rolniczych W ostatnich wyborach ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się że głosować mogą oprócz wszystkich rolników także działkowcy (bo też każdy płaci podatek rolny) stąd po części taka niska frekwencja, swoja drogą jestem ciekaw jak będzie wyglądało to w tym sezonie.
Czy izby działają czy nie zależy od szefa i tu mogą podać za przykład kujawsko-pomorskie, gdzie izba oprócz tego że zatrudnia prawników dla każdego rolnika który potrzebuje pomocy, to jeszcze organizuje mnóstwo szkoleń: cc grupy producenckie itd.

#35 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:31

Wybory do izb rolniczych W rozumieni Ustawy o Izbach Rolniczych płatnik podatku rolnego = rolnik (lub płatnik podatku od działu specjalne albo członek rolniczej spółdzielni produkcyjnej) - ale nie działkowiec.

Edytowany przez stasiex, 26 styczeń 2011 - 22:32.

#36 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:35

Wybory do izb rolniczych Startowałem na radnego gminnego z dość dobrym wynikiem, myślę że niedługo wystartuje na sołtysa bo tylko patrzeć wybory, myślę nad wyborami do izb rolniczych ale chyba nie spełniam wymagań puki co, bywałem na spotkaniach ZMW, mam zaproszenie do PSL dzięki sporej ilości głosów na radnego. Przy tym jestem studentem Agrobiznesu a na początku lutego bronie prace inżynierską :) Nadałbym się na te stanowiska? Choć człowieka trzeba poznać napewno.

#37 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:54

Wybory do izb rolniczych Kolego jeżeli masz chęć i zapał,żeby coś zmienić na lepsze w swoim otoczeniu to śmiało startuj.A jeżeli wstąpisz do jakiejś partii i będziesz podnosił rękę tylko zgodnie z wolą jej kierownictwa, nie ze swoim sumieniem i rozumem to daj sobie spokój.

#38 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:12

Wybory do izb rolniczych No i to jest najczęściej ból większości radnych bo wybierani przez społeczeństwo nie reprezentują tego właśnie społeczeństwa tylko partie w której są ;/ Dlatego puki co to startowałem z własnego komitetu. Z partią zobaczymy. Dodam że prowadzimy gospodarstwo średniej wielkości. Ale mam brata który niedawno ukończył agronomię więc mam wolną rękę ale wiem co to znaczy rolnictwo bardzo dobrze :)

#39 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 14:42

Wybory do izb rolniczych

Czemu pytasz

A wiesz chciałbym spróbować coś zrobić dla swojego otoczenia, zacząć się udzielać społecznie ale nie bardzo wiem od czego zacząć, dlatego jestem ciekaw jak inni z was zaczynali, na początku myślałem o założeniu zmw w mojej gminie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:34

Wybory do izb rolniczych Byłem w Lubelskiej izbie rolniczej dziś i powiedzieli że kandydować mogą tylko i wyłącznie podatnicy podatku rolnego. Więc puki co trzeba się wstrzymać z kandydowaniem. Ale zachęcam wszystkich chętnych bardzo bo coś trzeba tu rozwijać a nie oglądać się na innych