Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 [zblokowane biegi]

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:33

Zetor 7211 [zblokowane biegi] tak pozatym to zadny zetor z tamtymi skrzyniami lubi sprzęgło do dechy wciśnięte i spokojna zmianę biegów, nie nagłą żeby nie żęziło najgorsza to 3 ewentualnie przegazówki jedynie 4 i 5 lepsze bo zsynchronizowane, ale niebój sie tym jak masz okazje to kupuj niebedziesz żałował sąsiad odkupił zetora tyle ze 7711 od goscia co kupił proxe 7441 ten zetorek miał 2300mtg podczas dwuletniego użytkowania wymienił tylko culinderki chamulcowe i płyn chłodniczy i oleje w skrzyni i jest bardzo zadowolony z niego a ten co mu sprzedał w proksie wymienił turbinke, ale to z jego winy padła, nie umiał sie obsługiwać i robili z bratem tej zimy remont silnika, nawiasem mówiąc przy piwku rozmawialiśmy że zaluje jak diabli że pozbył się starego teraz mówi że dołożyłby napęd i by smigał dalej. tkże takie czołgi na 4 kołach :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 [zblokowane biegi] Dzisiaj, 01:53
  •  

#22 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:15

Zetor 7211 [zblokowane biegi] ja jak miałem Zetora 7211 to u mnie biegi w ciągu 10lat zablokowały się 2 razy i to z mojej winy :lol: a kolega ma też takiego Zetora i mówi, że nie ma dnia, że mu się nie zablokują:P

#23 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:39

A ile ten zetorek ma koni tak szczerze.

66km. :) A co do kolegów wyżej: w moim od nowości jeszcze ani razu sie nie zablokowały :blink: :D

#24 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:54

Zetor 7211 [zblokowane biegi] to jak ty jeździsz, żeby jeszcze ani razu skrzyni nie zablokować???:lol:

#25 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:55

Zetor 7211 [zblokowane biegi] a jeździ spokojnie i normalnie na szarpanego to tylko skrzynia w ciapku może chodzić bez najmniejszych zastrzeżeń, nawiasem podczas eksploatacji mnie też się jeszcze nie udało ani w 7211 ani w 5211 :D

#26 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:42

Zetor 7211 [zblokowane biegi] to ja was podziwiam, ja jak byłem mały to w C-360 często blokowałem, bo sprzęgła nie mogłem wcisnąć, a teraz to już nie pamiętam jak sie odblokowywuje :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:00

Zetor 7211 [zblokowane biegi] jak w technikum na praktykach sadziliśmy pekińską i ja jeżdziłem taką starą 60 to cholera non stop się blokowała nic tylko śrubokręt i przez bezpieczniki trafić przesuwką i gotowe pamiętam że nauczyciel to miał wykrecony bezpiecznik i jeździł z śrubokrętem non stop ale z niego był taki fach że jak żłożyli podnosnik w 360 na zajęciach praktycznych to podosiła na odwrót można było podłożyc coś pod ciegna i koło zmieniać, dopiero mechanik skłądał tak jak ma być :D

#28 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:54

Zetor 7211 [zblokowane biegi] mój tata jak pierwszy raz jechał naszą C-360 i jak zablokował to nie wiedział jak, pół godziny na polu razem z dziadkiem grzebał i nic, dopiero jak jeden znajomy na pole wyjechał coś tam robić to tata po niego poszedł i w 2min odblokował:lol:

#29 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:26

Zetor 7211 [zblokowane biegi] no tak bywa niestety u mnuie w ciapku przy przebiego około 12tyś mtg terz co ruszyłeś dźwignią to zakleszczony, każdorazowe odkleszczanie już mnie denerwowało dopiero jak wykręciem wybierak to zobaczyłem że jest ten koniec tak zeszlifowany że zostało może ze pół cm, z kolegom dopiero naspawaliśmy materiału i zeszlifowaliśmy powiem od 2tyś mtg jest spokój. ale pomyślcie taka 330, 360 poradzisz sobie w polu jak cos kumasz potrzebny kluczyk i śrubokręt i jazda, a nie daj szczęście abyś zakleszczył powershift lub jakiś inny wynalazek, w polu sobie tego sam nie zrobisz :P

#30 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:38

to ja was podziwiam, ja jak byłem mały to w C-360 często blokowałem, bo sprzęgła nie mogłem wcisnąć, a teraz to już nie pamiętam jak sie odblokowywuje :lol:

A teraz to już pewnie dorosły :lol: :lol:
Ja w 5211 2 razy zablokowałem w ciągu pół roku i na razie spokój. Jak wyciąłem sobie w blasze dziurkę żeby dało się wodziki bez rozkręcania podłogi wykręcić to się przestraszył :lol:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:45

Zetor 7211 [zblokowane biegi] no teraz nie jestem jeszcze dorosły, ale mi zupełnie o coś innego chodziło, mianowicie o wzrost i jak nie dosięgałem, żeby dobrze wcisnąć sprzęgło, a że jeszcze ciężko chodziło to trzeba było się na siłować, ja jak zablokowałem 7211 to 3godziny roboty, a samemu też nie zrobiłem, bo blachy się zawadzały jedna o druga, dopiero jak tata przyszedł to poszło szybciej, bo blachy odciągał, a ja tą kopułkę wciskałem :D