Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth?

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 06:38

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Miałem na myśli piątke z grudziądza!!! Nie wierzysz kup mtz 82 i zetora 12 a zobaczysz różnice!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Dzisiaj, 15:31
  •  

#22 Share woj

woj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 19:02

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? nie musze kupowac mam MTZ i nie wmowisz mi kolego ze idzie lepiej niz 12. to sa dwie rozne klasy ciagników i nie ma co dalej rozwijac tego tematu, nie chce cie obrazac ale piszesz glupoty albo masz 12 lat i uwazasz ze wszystko co twoje jest najlepsze. MTZ jest za lekki i taka 5 podczas samego transportu bedzie go zrywac i strasznie buja calym ciagnikiem. ten co sie zna nie podczepi takiego pluga ze wzgledu na mase bo silownik moze rozerwac (ruska glupia konstrukcja tego nie wytrzymuje i potrafi strzelic) nie wspomne o hydraulice ktora dostaje wtedy ostro w dupe. ten co 5 plug podczepia nawet jak ziemia nie stawia oporow i daje rade pociagna poprostu nie szanuje swojego ciagnika i za pare lat nie bedzie sie czym chwali bo go zmasakruje do konca! ja mam 4*35 i to jest max jaki mozna do niego podczepic nawet nieraz to jest za duzo jak sa spore gorki, a podczas orki podrywa przodek do gory i kola nie maja takiej przyczemnosc jak powinien miec ciagnik o mocy 80km.
zo do mtg sie zgodze MTZ oszukuje i to grubo moj jest z 83 rok od nowosci, a ma teraz ok 3000mtg. silnik w tym momencie nadaje sie do remontu, sprzeglo zaczelo szarpac w te zniwa, pomalu sie caly sypie ale przez 24lata bez remontu zadnych podstawowych zespolow (silnik, skrzynia, sprzeglo) wiec nie jest tak z nim zle.

#23 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 20:19

zo do mtg sie zgodze MTZ oszukuje i to grubo .

Dlaczego oszukuje ??? może jest na odwrót jak nowe traktory potrafią zrobić prawie 2mth w jedną godzinę, i później właściciel chwali się jaki ma oszczędny ciągnik.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 20:36

Dlaczego oszukuje ??? może jest na odwrót jak nowe traktory potrafią zrobić prawie 2mth w jedną godzinę, i później właściciel chwali się jaki ma oszczędny ciągnik.

Nie wiem czy mam racje (bo gdzieś coś tam kiedyś słyszałem :)) ale 1mth = godzina pracy przy 540rpm na WOM 540, czyli różnych obrotach silnika w różnych ciągnikach i tak jak pisano są też liczniki nabijające równo w godziną zegarową niezależnie od obrotów, więc 2mth w godzine jak i w cały dzień nie jest możliwe w żadnym ciagniku, niezależnie jak liczy te mth :)

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 sierpień 2007 - 18:23

Miałem na myśli piątke z grudziądza!!! Nie wierzysz kup mtz 82 i zetora 12 a zobaczysz różnice!!

nie musze kupowac mam MTZ i nie wmowisz mi kolego ze idzie lepiej niz 12. to sa dwie rozne klasy ciagników i nie ma co dalej rozwijac tego tematu .....

popieram skonczyć ten temat bo sam do Z10145 nie czepiam piątki bo w jednym miejscu ma z czwórką zagonową co robić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#26 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 19:10

Nie wiem czy mam racje (bo gdzieś coś tam kiedyś słyszałem B)) ale 1mth = godzina pracy przy 540rpm na WOM 540, :

NIE
np. C-330 1mth to 1 godzina pracy przy 1860obr/min
a WOM 540 przy 2200 obr silnika.
Niestety producenci ustalają sobie mth jak sobie chcą i warto o tym pamiętać, w dodatku w większości nie podają jak są liczone te mth w ich sprzęcie.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 21:33

NIE
np. C-330 1mth to 1 godzina pracy przy 1860obr/min
a WOM 540 przy 2200 obr silnika.
Niestety producenci ustalają sobie mth jak sobie chcą i warto o tym pamiętać, w dodatku w większości nie podają jak są liczone te mth w ich sprzęcie.

Trzeba założyć taki temat gdzie można wypisywać jak który ciągnik liczy mth. Wiem że Ursus i MF podają B) Zaraz cos takiego zrobie w ogólnych...

#28 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 13:14

Ja mam z 2007r. no i ma elektroniczny licznik, i na moje to on liczy przepracowane godziny, a nie mth!

a jakiego masz pronara????????????
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#29 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 październik 2007 - 20:12

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? pamiętaj że 1mth=1hna pełnych obrotach

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 październik 2007 - 20:16

pamiętaj że 1mth=1hna pełnych obrotach

Nieprawda ;)
Przeczytaj od początku do końca ten temat http://www.agrofoto....o...t=0&start=0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share fantango

fantango

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:11

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? zemsta stalina liczy tak wolno bo zgadza sie z przyslowiem''szczesliwi czasu nie liczą'' ;) jak w rosji mial -30 a u nas ma cieplej to jest szczesliwy hihiih

#32 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 23 styczeń 2008 - 01:06

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Mój MTZ 82 rocznik 94 ma 1300 mth. Moim zdaniem żeby nabić 1 mth trzeba robić około 1,5 godz. na obrotach około 1700 obr/min.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#33 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 23 styczeń 2008 - 08:00

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Mój MTZ 82 jestz 1988 roku i ma ok 3900 mth. Wymieniłem w nim tylko rozdzielacz i wsadziłem magnetona (rozrusznik). Bardzo pomału kręci motogodziny.
:)

#34 Share Jozeph

Jozeph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 16:37

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? U mnie we wsi są dwa mtz 82 i obydwa wolno liczą mtg

#35 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 17:05

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? a moj ma elektroniczny licznik i szybko nabija. tylko ze w godzinach niby podaje. czy to dobra zmiana czy nie?

#36 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 17:20

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Moim zdaniem to że liczy przepracowane godziny a nie nie mth, to nawet lepiej. Jeśli liczy mth to i tak w innym stanie będzie silnik który przepracuje np. 500 mth w transporcie niż 500mth w polu! Żaden z liczników nie jest tak dokładny, aby określić dokładny przebieg silnika. Jak dla mnie to dobrze jeżeli wiadomo chociaż ile godzin zegarowych przepracował ciągnik!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#37 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 18 marzec 2009 - 20:35

Moj stary mtz ma 18 lat ,zawsze licznik był sprawny i ma 2100mtg a obrabiał przez 17 lat jako ciągnik podstawowy ok 30ha czyli bije mtg wyjątkowo wolno.

To prawda ja mam MTZ 82 od 94 roku pracuje na 30 ha robi praktycznie wszystko i ma dopiero 1700 mtg . <_<

#38 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 marzec 2009 - 20:46

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Cieszcie sie ze wogle jeszcze liczy.

#39 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:26

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? W Pronarach to jeszcze chodzą te obrotomierze, u mnie od nowości chodzi, ale natomiast w Zetorze padł mi po 380 mth, a koszt takiego to bagatela 400 zł, dobrze że to było na gwarancji <_< :)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 22 marzec 2009 - 00:29

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? tez mam ten problem z mtg w mtz w agregacie 3,20 na 8 hektarach zrobi mi oko góra 3 mtg i woln leta ja nic

Dodaj odpowiedź