Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth?

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 21:44

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Mój mtz ma 11 lat chodzi w turze i jeszcze w wielu innych maszynach praktycznie co dzień a ma dopiero 2600mth. Jak prasuje to przez cały dzień nakręci 2 mth czy to nie dziwne? :rolleyes:
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Dzisiaj, 11:35
  •  

#2 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 23:59

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Nie wiem jak te z Narwi, ale ten oryginalny z rocznika 1989 podobnie wolno naliczał.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#3 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 06:06

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Ja mam z 2007r. no i ma elektroniczny licznik, i na moje to on liczy przepracowane godziny, a nie mth!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#4 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 07:37

Mój mtz ma 11 lat chodzi w turze i jeszcze w wielu innych maszynach praktycznie co dzień a ma dopiero 2600mth. Jak prasuje to przez cały dzień nakręci 2 mth czy to nie dziwne? :rolleyes:

a moze licznik był zmieniany, cofany ??? masz go od nowości ??? a ile w MTZ trwa jedna mtg ???
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 10:52

a ile w MTZ trwa jedna mtg ???

Ooo to jest podstawowe pytanie, tzn. nie ile trwa tylko przy jakich obrotach silnika 1mth=1h zegarowa?
Może poprostu pracujesz na niskich obrotach i dlatego tak wolno leci :rolleyes: a może czasami licznik sie zacina i nie liczy? Bo te 2mth po całym dniu prasowania jest niemożliwe, gdzieś po 2-3 godzinach mogło by już tyle nabić...

#6 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 11:11

Ja mam z 2007r. no i ma elektroniczny licznik, i on liczy przepracowane godziny, a nie mth!

moj tez ma elektroniczny (od alternatora) obecnie ma ,,narysowane" 1003 mth od 2004r a przyznam sie ze okolo 120-170mth to ma niedoliczone poniewaz zaczsow gwarancji odkrecilem kabelek :rolleyes:
Wedlug mnie liczy dobrze, poltorej godziny jazdy po szosie=2mth (przy 2000-2500 obr/min)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#7 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 11:37

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Mój ma 9 lat, orze i uprawia 20 ha, reszta łaki, pracuje z turem głownie z chwytakiem do bel, zwozli slome siano do owijania, nie ma tygodnia w roku ze nie jest odpalany, podczas zimy zawsze raz w tygodniu musi przewiesc bele sianokichy i ma 960mth :rolleyes: :lol:

#8 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 12:32

Mój ma 9 lat, orze i uprawia 20 ha, reszta łaki, pracuje z turem głownie z chwytakiem do bel, zwozli slome siano do owijania, nie ma tygodnia w roku ze nie jest odpalany, podczas zimy zawsze raz w tygodniu musi przewiesc bele sianokichy i ma 960mth :rolleyes: :lol:

ale gdy bedziesz chcial sprzedac i ktos zobaczy ile ma mth to siez dziwi ;)

Kontakt 661995047

#9 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 20:56

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Mam go od nowości.Czesto pracuje na dużych obrotach no a w prasie muszą być obroty, chodzi też w przyczepie samozbierającej, talerzówce, (najwiecej) turze,beczkowozie 8400l i czasami w agregacie, a właśnie w takich maszynach są równierz potrzebne obroty. Obrabiam nim 50 hektarów no i nie możliwe zeby były to godziny bo by musiał już miec kilka ładnych tysięcy.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 21:07

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Tak na marginesie-dobrze byłoby aby wszystkie liczniki wybijały godziny zegarowe (wszędzie są takie same-ktoś to już tu gdzieś napisał)-nie byłoby wtedy sytuacji ,że nie można np.porównać zużycia paliwa bo jeden nabija w dzień 10 mth a drugi 2 (albo i nie :rolleyes: )-ktoś pisze np-a moja Proxima spala 6 l/mth-no dobra ale jak długo ta mth trwa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 21:24

Tak na marginesie-dobrze byłoby aby wszystkie liczniki wybijały godziny zegarowe (wszędzie są takie same-ktoś to już tu gdzieś napisał)-

Tak, a jak porównasz spalanie na godzinę zegarową gdy jeden pracuje na pełnych obrotach i pełną mocą, a drugi bez obciążenia na małych obrotach ???
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 21:52

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? To i wtedy nie ma czego porównywać-porównać można wtedy gdy-ciągniki są tej samej(bardzo zbliżonej) mocy,taka sama maszyna ,te same obroty itd

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 06:35

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? miałem MTZ-3 z 89 roku i tez wolno nabijał. przy sieczkarni perzez 12h dziennie robił 8-9 mth a obroty cały czas do oporu :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 09:31

ale gdy bedziesz chcial sprzedac i ktos zobaczy ile ma mth to sie zdziwi :rolleyes:

Gdy będzie chciał sprzedać tu usłyszy tyle różnych historii na temat swojego ciągnika że załamać sie można, sprzedawałem już U-912 z 91r. po rzeczywistych wtedy 1700mth... Paaanie, licznik pan cofną a w PGR to pewnie 3x tyle przepracował! Paaanie, kogo chcesz pan nabrać, ja wiem jak było! Paaanie, dałeś pan nowy licznik 4 lata temu! Paaanie, po zarobkach pan chodzisz i odkręcasz linke od licznika! :lol: I tak w kółko, co klient to nowa historia. Łatwiej było sprzedać Zetora który miał już kilka tysięcy mth i był grzebany w silniku ;)

#15 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 11:38

Gdy będzie chciał sprzedać tu usłyszy tyle różnych historii na temat swojego ciągnika że załamać sie można, sprzedawałem już U-912 z 91r. po rzeczywistych wtedy 1700mth... Paaanie, licznik pan cofną a w PGR to pewnie 3x tyle przepracował! Paaanie, kogo chcesz pan nabrać, ja wiem jak było! Paaanie, dałeś pan nowy licznik 4 lata temu! Paaanie, po zarobkach pan chodzisz i odkręcasz linke od licznika! :rolleyes: I tak w kółko, co klient to nowa historia. Łatwiej było sprzedać Zetora który miał już kilka tysięcy mth i był grzebany w silniku :lol:

ale u mnie np. byla plomba ;)

Kontakt 661995047

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 sierpień 2007 - 20:34

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? Moj stary mtz ma 18 lat ,zawsze licznik był sprawny i ma 2100mtg a obrabiał przez 17 lat jako ciągnik podstawowy ok 30ha czyli bije mtg wyjątkowo wolno.

#17 Share krzysiu2

krzysiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 00:11

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? mój znajomy ma ale nic takiego nie mówił

#18 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 14:15

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? :) Hej!!
Mam nowego P5 i jak robiłem na 5 h polu MTZ 82 zrobił 2 mth a P5 ponad 3!!
To jest bardzo drażniące!!

Ale mtz 82 to jest naprawde maszyna. Gdy mu założe pług 5 skibowy to idzie jak burza bez przedniego napędu!!
Tylko że z tyłu mam koła r 38 i to mu daje kopa do pracy!! Nie ma żadnego przecieku na silniku jak wszyscy mówią że takie złomy bo przeciekają!! :)
Mój sąsiad ma zetora 1224 i też pług 5 ten sam a w polu leży tym zetorkiem a paliwe zeżre 2 razy więcej albo lepiej!!

#19 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 16:32

Ale mtz 82 to jest naprawde maszyna. Gdy mu założe pług 5 skibowy to idzie jak burza bez przedniego napędu!!

Jaki ten pług, 5x35 ?? Jeśli tak to nie wierze, chyba że w podorywce :) Jak uciągnie 4x40 to już będzie dobrze. No i jak ciągnik o mocy 117KM i w dodatku dużo cięższy może chodzić gorzej w takim samym pługu jak ciągnik 81KM... Kolejna bajka o MTZ :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 19:36

Czy wszystkie MTZ-ty 82 wolno liczą mth? I tu się zgodze ze mtz to jest maszyna i bedzie mocniejszy od 6 cilindrowego zetory czy ursusa bo te 6 mają zamało biegów i dlatego nie dają rady, a ja widziałem naprzykład zwykłego mtz-ta co orał 4*40 obrotowym lemkenem tylko miał przód dociążony.

P.S. TEMAT JEST O MTH WIĘC PROSZE ZEBY TO BYŁ OSTATNI TAKI POST NIE NA TEMAT.

Dodaj odpowiedź