jankowski17

co proponujecie

Polecane posty

jankowski17    2

witam wszystkich planujemy z ojcem na poczatku 2008 roku kupic cyklop lub tura do ciagnika marki ursus 2812 ale tak sie zastaanawiamy co wybrac w naszym gospodarstwie to urzadzenie bedzie potrzebne tylko do wyworzenia obornika tzn do nakladania obornika na rozrzutnik bo do niczego wiecej on nam sie nie sprzyda i zastanawiamy sie co kupic czy tura ktory bedzie pracowal przy 2812 czy cyklopa. wedlug mnie to cyklop bedzie lepszym rozwjazanie chcemy na to przeznaczyc jakies 7 - 8 tys zl. co wy o tym sodzicie co radzicie czekam na opd. pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Jeżeli masz bele to bierz tura, ale jak ma to być tylko obornik to według mnie cyklop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

w tym rzecz ze tylko to bedize sluzyc do obornika nie mam bel slome kostkuje trzymam tuczniki "swinki" nie bardzo mi pasuje robienie bel


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a z chlewni obornik czym wyrzucasz?? cyklopem to niezbyt ale turem da się (zależy jaka chlewnia)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

do 8 tysięcy kupisz już w pełni sprawny cyklop. wiem bo sam kupowałem. Tylko teraz musisz sobie zadać pytanie-czy cyklop spełni twoje wszystkie wymagania? może tur będzie lepszy jeśli będziesz sie dalej rozwijał i powiększał swoje gospodarstwo.Wg mnie tur jest bardziej uniwersalny ale jeśli zależy ci tylko na oborniku to myśle że możesz sie oglądac za jakimś cyklopem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

z obory widelki i na wozek z wozka na kope ale planuje takie tasmy zamontowac ale to nie szybko


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

stawiał bym na cyklopa. ursus ma słaby przód a poza tym kierownią będzie cię ciężko kręciło. przy cyklopie się nie namachasz biegami i chyba sprawniej pójdzie załadunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

czy sprawniej to zależy

ja mam tura na ciapku i w tamtym roku jak woziłem z przmy i sąsiad woził (ładował cyklopem) to tak sie złożyło że razem zaczeliśmy kłaść na rozrzutniki (mamy takie same). I się okazało że ja szybciej odjechałem na pole niż on.

Jak kiedyś kładłem jednemu to wyślo mi 9 rozrzutników(4t) na godzine.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

cyklopem nałoży 12 4t rorzutników na godzinę, ale trzeba ładowac bez przerwy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

jestem bardziej przkonany do cyklopa a taki tur do 2812 to ile moze kosztowac chodzi mi o nowy


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mam czeski cyklop UNHZ którego używam teraz tylko do kopania piachu. Wszelakie prace w gospodarstwie (obornik, bele, itp.) wykonuje turami na MF 255 i U-912, tur jest dużo bardziej uniwersalny od cyklopa ale jeśli masz obornik tylko pod gołym niebem i nie rolujesz słomy czy siana w bele (i nie zamierzasz) to bierz cyklopa, bo jeśli chodzi o tura na małego Ursusa ze zwykłymi widłami to wydajność przy załadunku jest podona jak w cyklopie, chyba że z krokodylem na większym traktorze, wtedy bez porównania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A obornik masz na płycie czy na ziemi leży? Jak na ziemi to na pewno lepszy będzie cyklop bo turem to sie zagrzebiesz .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

na plycie ale to jest plyta zrobiona 7m x 7m i od ziemi jest uniesona jakies 20cm wiec nie ma bardzo jak manewrowac turem. wezme cyklop raczej tak jak pisalem wczesniej on mi bedzie potrzebny tylko do nakladania obornika na rozrzutnik. macie racej ze tur moze jest i lepszy jak robi sie bele ale ja bel nie robie bi mi to nie beardzo pasuje jak pod swinki bede rowalal bele no fakt jakos tam by dalo rade ale po co w stdeole uloze kostki jest potrzeba rzuce kilkadziesiat pod swiniaki i jest dobrze a na bele to juz wiecej iejsca potrzeba na ich skladowanie itd. wezme raczej cyklopa


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muj wujek ma cyklop i sprawuje sie doskonale przy ładowaniu obornika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

a ja wam powiem że na początku to cyklopem ładowałem nawet baloty sianokiszonki na owijarke i potem je układałem na boku tylko dorobiłem sobie zamiast łyżki profil z rur grubościennych i szło elegancko tylko że zasięg troszke mały ma jak na układanie. często trzeba było zmieniać pozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Moim zdaniem tylko cyklop....bardzo dobrze ładuje się nim gnój i nie tylko....a to do sprawowania to jak dbasz i pilnujesz to żadna awaria Cię nie zaskoczy.... bierz cyklop bez zastanawiania...B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

kup sobie cyklopa najlepiej takiego z kabinka jak ja mam (jeżeli bedzie on tylko służył do przeładowywania obornika..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

ja bym Ci polecil cyklopa. no chyba, ze planujesz w najblizszym czasie belowanie slomy, tudziez robienie kojcy na gleboko, to wtedy tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

cyklop u nas w wsi wszyscy ładują cyklopami obornik ,wapno ,buraki , marchew


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja też bym ci proponował raczej cyklopa,turem nie zawsze sie da dojechać do wszystkich gnojoków,jak planował byś na usługi cos porobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

tez tak mysle cyklop bedzie lepszy. dzieki za pomoc


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj