Skocz do zawartości

Zdjęcie

co proponujecie

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 06 sierpień 2007 - 16:19

co proponujecie witam wszystkich planujemy z ojcem na poczatku 2008 roku kupic cyklop lub tura do ciagnika marki ursus 2812 ale tak sie zastaanawiamy co wybrac w naszym gospodarstwie to urzadzenie bedzie potrzebne tylko do wyworzenia obornika tzn do nakladania obornika na rozrzutnik bo do niczego wiecej on nam sie nie sprzyda i zastanawiamy sie co kupic czy tura ktory bedzie pracowal przy 2812 czy cyklopa. wedlug mnie to cyklop bedzie lepszym rozwjazanie chcemy na to przeznaczyc jakies 7 - 8 tys zl. co wy o tym sodzicie co radzicie czekam na opd. pozdrawiam
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co proponujecie Dzisiaj, 13:24
  •  

#2 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 17:46

co proponujecie Jeżeli masz bele to bierz tura, ale jak ma to być tylko obornik to według mnie cyklop

#3 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 06 sierpień 2007 - 17:50

co proponujecie w tym rzecz ze tylko to bedize sluzyc do obornika nie mam bel slome kostkuje trzymam tuczniki "swinki" nie bardzo mi pasuje robienie bel

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 21:52

co proponujecie a z chlewni obornik czym wyrzucasz?? cyklopem to niezbyt ale turem da się (zależy jaka chlewnia)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 22:21

co proponujecie do 8 tysięcy kupisz już w pełni sprawny cyklop. wiem bo sam kupowałem. Tylko teraz musisz sobie zadać pytanie-czy cyklop spełni twoje wszystkie wymagania? może tur będzie lepszy jeśli będziesz sie dalej rozwijał i powiększał swoje gospodarstwo.Wg mnie tur jest bardziej uniwersalny ale jeśli zależy ci tylko na oborniku to myśle że możesz sie oglądac za jakimś cyklopem

#6 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 18:14

co proponujecie z obory widelki i na wozek z wozka na kope ale planuje takie tasmy zamontowac ale to nie szybko

#7 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 07 sierpień 2007 - 22:07

co proponujecie stawiał bym na cyklopa. ursus ma słaby przód a poza tym kierownią będzie cię ciężko kręciło. przy cyklopie się nie namachasz biegami i chyba sprawniej pójdzie załadunek

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 22:30

co proponujecie czy sprawniej to zależy
ja mam tura na ciapku i w tamtym roku jak woziłem z przmy i sąsiad woził (ładował cyklopem) to tak sie złożyło że razem zaczeliśmy kłaść na rozrzutniki (mamy takie same). I się okazało że ja szybciej odjechałem na pole niż on.
Jak kiedyś kładłem jednemu to wyślo mi 9 rozrzutników(4t) na godzine.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 06:24

co proponujecie cyklopem nałoży 12 4t rorzutników na godzinę, ale trzeba ładowac bez przerwy.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 17:38

co proponujecie jestem bardziej przkonany do cyklopa a taki tur do 2812 to ile moze kosztowac chodzi mi o nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 17:48

co proponujecie ja także poleciłbym cyklop.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 18:52

co proponujecie Mam czeski cyklop UNHZ którego używam teraz tylko do kopania piachu. Wszelakie prace w gospodarstwie (obornik, bele, itp.) wykonuje turami na MF 255 i U-912, tur jest dużo bardziej uniwersalny od cyklopa ale jeśli masz obornik tylko pod gołym niebem i nie rolujesz słomy czy siana w bele (i nie zamierzasz) to bierz cyklopa, bo jeśli chodzi o tura na małego Ursusa ze zwykłymi widłami to wydajność przy załadunku jest podona jak w cyklopie, chyba że z krokodylem na większym traktorze, wtedy bez porównania...

#13 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 20:01

co proponujecie A obornik masz na płycie czy na ziemi leży? Jak na ziemi to na pewno lepszy będzie cyklop bo turem to sie zagrzebiesz .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#14 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 20:19

co proponujecie na plycie ale to jest plyta zrobiona 7m x 7m i od ziemi jest uniesona jakies 20cm wiec nie ma bardzo jak manewrowac turem. wezme cyklop raczej tak jak pisalem wczesniej on mi bedzie potrzebny tylko do nakladania obornika na rozrzutnik. macie racej ze tur moze jest i lepszy jak robi sie bele ale ja bel nie robie bi mi to nie beardzo pasuje jak pod swinki bede rowalal bele no fakt jakos tam by dalo rade ale po co w stdeole uloze kostki jest potrzeba rzuce kilkadziesiat pod swiniaki i jest dobrze a na bele to juz wiecej iejsca potrzeba na ich skladowanie itd. wezme raczej cyklopa

#15 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:15

co proponujecie Muj wujek ma cyklop i sprawuje sie doskonale przy ładowaniu obornika :)

#16 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:37

co proponujecie tak się składa że ja się chyba pozbędę cyklopa
:)

#17 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 22:09

co proponujecie a ja wam powiem że na początku to cyklopem ładowałem nawet baloty sianokiszonki na owijarke i potem je układałem na boku tylko dorobiłem sobie zamiast łyżki profil z rur grubościennych i szło elegancko tylko że zasięg troszke mały ma jak na układanie. często trzeba było zmieniać pozycje

#18 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:36

co proponujecie Moim zdaniem tylko cyklop....bardzo dobrze ładuje się nim gnój i nie tylko....a to do sprawowania to jak dbasz i pilnujesz to żadna awaria Cię nie zaskoczy.... bierz cyklop bez zastanawiania...B)

#19 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 16:26

co proponujecie kup sobie cyklopa najlepiej takiego z kabinka jak ja mam (jeżeli bedzie on tylko służył do przeładowywania obornika..)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 17:41

co proponujecie Też bym polecał cyklop B)

Dodaj odpowiedź