Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo87

Kosiarka dyskowa Pottinger czy Kuhn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pablo87    0

Witam serdecznie wszystkich. Przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej i zastanawiam się nad 2 typami.

 

1. Kosiarka dyskowa Pottinger cat nova 290: rok prod. 2002, 2,9 m szerokość, centralne zawieszenie, składana w pion, napędzana wałkiem. Dodatkowo ma talerze zwęrzajace pokos.

Cena 15,5 tys.

2. Kosiarka dyskowa Kuhn FC 283 Lift Control: rok prod. 2002, 2,8 m szerokość, centralne zawieszenie,składana do tyłu,napędzana wałkiem. Dodatkowo ma kondycjoner palcowy napędzany paskami.

Lift Control to hydropneumatyczny system amortyzacji.

Cena 16,5 tys.

 

Dopiszę jeszcze, że mam do koszenia ok 30-40 ha łąk. A co do ciągników to mam JD 2250 oraz MF 3090.

 

Proszę o komentarze, która byłaby lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo87    0

Chciałem wsiąść na Modernizację kosiarkę, ale niestety Wielkopolska została pominięta w naborze. Ale pewnie do tych szerokości JD 2250 za słaby będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Jestem zwolennikiem Pottingera. Od roku użytkujemy z tatą zestaw kosiarek tej firmy. Póki co naprawdę jesteśmy zadowoleni! Z tego co piszesz to Kuhn jest składany do tyłu, a więc myślę, że jest trochę bardziej niewygodny w transporcie. TO TAKIE MOJE ZDANIE! Ale co tu dużo mówić, obie firmy zagraniczne, z dobrą opinią. Niezależnie co wybierzesz powinno być dobrze.

 

Ten Johny ma 75KM? jeśli tak, to powinien sobie dać radę. U Pottingera zapotrzebowanie mocy na 3m kosiarkę wynosi 70 KM

Edytowano przez szatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kondycjoner podnosi znacząco energochłonność kosiarki. ;) Jak kosiarka ma centralne zawieszenie to przy złożeniu w pozycji roboczej do pionu wystaje dalej, niż ta o zawieszeniu bocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo87    0

Rzeczywiście w Kuhnie jedynym minusem jest to ze jest składana do tyłu. Jak się orientowałem w cenach części to niektórzy mówili ze Kuhn jest droższy.

Czy ktoś ma jeszcze jakie doświadczenia z tymi firmami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny części to w przypadku uszkodzenia listwy tnącej jej remont może być droższy niż zakup całej używanej kosiarki. A kupując używaną nie wiesz w jakich warunkach była eksploatowana. To są duże i bardzo wydajne maszyny, prawdopodonie były używane w wielkoobszarowych gospodarstwach. Na 40ha łąk wystarczy spokojnie kosiarka 2.4m. W podobniej cenie możesz mieć nową kosiarkę polskiej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj