Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blonde d'aquitaine

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 01 marzec 2011 - 20:26

Blonde d'aquitaine ale jak ktoś nie ma krów a chce założyć stado to nie zastosuje krzyżowania wypierającego bo nie ma na czym tak jak w moim przypadku, pozostaje tylko zakup czystej rasy, jak posiadam kilka mamek do odchowu cieląt to nie ma sensu się w to bawić uważam, a jak się orientuję to krajowe czystorasowe do 5 tys myślę że można zakupić kilka sztuk i wtedy coś kombinować ;) a co do tego że trzeba poczytać o tej rasie, to trochę wiadomości mi się wydaje że mam na ten temat :) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blonde d'aquitaine Dzisiaj, 13:48
  •  

#22 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:10

Blonde d'aquitaine A nie lepiej kupic odsady? LMS lub jakies mieszańce i po roku pokryć dobrym bykiem? PO co się od razu ładowac w takie koszty.

#23 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 03 marzec 2011 - 13:43

Blonde d'aquitaine odsadki nie kupisz taniej jak po 10 zł czyli trzeba wydać ok 3 tys lub nawet ponad i trzeba jeszcze chować ją sporo czasu nim ją się zacieli to moim zdaniem lepiej kupić taką jałowicę za te 5 tys i odrazu ją zacielić chyba lepsze wyjście moim skromnym zdaniem :)

#24 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 12:10

Blonde d'aquitaine Odsady szły po 7 z tego co wiem ostatnio. A takich co kupili za solidne pieniądze czystorasowe to teraz jest pełno ż esprzedają całe stada bo kredyt na głowie i nie ma z czego spłacać. Gdybym ja miał wolną gotówkę to bym kupował odsady i opasał i sprzedawał i równolegle trzymał kilka jałowek tworząc własne stado. Tyle ode mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 13:05

Blonde d'aquitaine Yoda ma rację wywalić takie pieniądze za Blonde d'aquitaine to trzeba na głowę upaść. Po ilu latach się taka inwestycja zwróci? Tworząc stado podstawowe trzeba bardzo długo czekać na jakiekolwiek pieniądze już nie mówiąc o zyskach. Kupisz 10 jałówek nawet takich do zacielenia( wolał bym kupić odsady bo dwa tysie różnicy za rok hodowli to dużo, na dziesięciu 20 tysi różnicy) to w najlepszym wypadku po dwóch latach masz do sprzedania pięciu byczków po ok 300 kg a jałóweki zostawiasz na rozwijanie stada.Jeżeli chcesz byczki sprzedać to aktualnie 5x300x9 zł=13500!!! Za dwa lata hodowli, a gdzie koszty ewentualnie kredyt!Następny cykl masz już po roku ale też tylko pięciu byczków jeszcze w następnym jest postęp bo w najlepszym wypadku masz siedem byczków. Tylko że na dziesięć jałówek najczęściej wycieli się dziewięć mi jakimś cudem na dziesięć wycieliło się dziesięć cielaków. Tak że kolorowo nie jest

#26 Share konkret

konkret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 październik 2011 - 15:34

Blonde d'aquitaine

Witam. Czy wiecie gdzie w Polsce można kupić jałowice cielne lub do zacielenia w czystej rasie?

Znam hodowce tej rasy w Polsce ale nie wiem czy sprzedaje jałówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 12 październik 2011 - 21:41

Blonde d'aquitaine Zgadza się że kolorowo nie jest ale jak już się rozpędzi ten wózek to jakieś tam zyski zawsze przyniesie Ja właśnie włożyłem prawie 20 tys na jałówki i byczka limousine bo akurat mogłem takie pieniądze wyłożyć bez problemu Chciałem wejść w bydło mięsne bo mamy sporo łąk i trzeba to jakoś wykorzystać Tak więc sprzęt jest, budynki jakieś tam też na razie są a kusi mnie ten rodzaj hodowli bo nie wymaga dużo pracy i dużych inwestycji w porównaniu z bydłem mlecznym Jedyny minus to właśnie długi czas oczekiwania na zyski ale kiedy się już dochowam stada to liczę że jakiś tam zysk zawsze przyniesie Co do pchania się w jakiś większy kredyt to naprawdę trzeba być chorym żeby tak ryzykować bo nigdy nie wiadomo jakie ceny będą za rok czy za dwa lata A wystarczy plotka w mediach o epidemii i możemy tym bydłem się sami obżerać do końca życia bo będzie tak jak z ogórkami w tym roku