Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blonde d'aquitaine

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 23 styczeń 2011 - 00:24

Blonde d'aquitaine Witam. Czy wiecie gdzie w Polsce można kupić jałowice cielne lub do zacielenia w czystej rasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blonde d'aquitaine Dzisiaj, 20:05
  •  

#2 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:09

Blonde d'aquitaine W Sadlnie w Zachodniopomorskiem w ubiegłym roku chcieli sprzedawać, ale nie są pod oceną i nie mają kart hodowlanych.

#3 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:40

Blonde d'aquitaine W Polsce z papierami raczej trudno coś znaleźć. Trzeba szukać z zachodu przez pośrednika, albo samemu, ale trzeba się liczyć z wydatkiem około 1500 do 2500 euro za sztukę.

#4 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:30

Blonde d'aquitaine Tak drogo :blink: Mi się wydaje ze raczej są jakieś firmy co sprowadzają taniej...

#5 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 24 styczeń 2011 - 08:54

Blonde d'aquitaine zbitom dzięki za info, trochę będę miał daleko aż do tego Sadlna jak będę zakładał stadko, szkoda że w Polsce mało jest jeszcze gospodarstw hodujących tą rasę

#6 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 17:27

Blonde d'aquitaine @ Challenger ja nie pisałem o jałówkach o nazwie blonde d'aquitaine tylko o jałówkach rasy blonde d' aquitaine. Jak chce się mieć bardzo dobry towar to niestety trzeba wyłożyć trochę dytków. Faktycznie najprościej jechać do sadlina wybrać najlepsze sztuki, a potem je zarejestrować. A może poprosić związek o pomoc w zakupie, niech się na coś przydadzą. Moja opcja to zakup embrionów i wszczepienie ich swoim mamkom uzyskamy od razu materiał o najlepszej genetyce warty trochę więcej niż zwykłe mięśniaki.

#7 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:09

Blonde d'aquitaine @dwojtek01 a orientujesz się ile by wyniósł zakup i wszczepienie takiego embrionu? :blink:

Edytowany przez lukasz20, 24 styczeń 2011 - 19:10.

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#8 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:22

Blonde d'aquitaine @dwojtek01 Rozumie Cie. Trochę poczytałem więcej na temat tej rasy i raczej jest warta takich pieniędzy...

#9 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:47

Blonde d'aquitaine w Konradzie za cielne jałowice LM cena od 10000 zł szkoda że nie mają BD <_<

#10 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:19

Blonde d'aquitaine Czytałem o tych embrionach trochę i myślę że sporo by to kosztowało bo wyprodukowanie zarodków kosztuje 1500 zł bodajże :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:17

Blonde d'aquitaine W Konradzie też by Ci załatwili jałówki BD, ale nie licz, że za mniej jak 10000 zł za sztukę. Ja szukam byka blonda i w Konradzie zaoferowali mi byka pięcioletniego z Niemiec. Cena z transportem 3500 euro plus VAT. Podziękowałem grzecznie za tę ofertę.

#12 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:26

Blonde d'aquitaine Ja mam byczka takiego jasno brązowego to jak go kupowałem to mówili że jest po byku rasy Blond~ to jest pięknie umięśniony i szybko rośnie a ja nawet sianokiszonki nie robię :) Myślę ze warto byłoby załatwić sobie 100% rasy :)

#13 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:55

Blonde d'aquitaine no wiem że taniej w Konradzie to nie ma co marzyć, chyba pozostaje zakup w kraju :blink:

#14 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:58

Blonde d'aquitaine No, a te co oferował KI Samen to po ile były @ zbitom 793 ? Co do embrionów to polskie pewnie po tyle chodzą , a embriony po championach Francji z 2010 r. można było zamówić po 2400 zł.Byk ważył chyba 1720 kg a krowa ponad 1300 kg .

Edytowany przez dwojtek01, 24 styczeń 2011 - 23:04.

#15 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:27

Blonde d'aquitaine K.I.Samen chciał za tamte jałówki bodajże 11 czy 12 zł za kilo plus VAT plus transport. To były odsadki w wadze 200-300 kg i trzeba było wziąć przynajmniej 20 sztuk. Trzeba było nam się miłośnikom blondów na forum zebrać i po kilka sztuk każdy by sobie wziął z tego transportu...

#16 Share Karolek55

Karolek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:50

Blonde d'aquitaine

No, a te co oferował KI Samen to po ile były @ zbitom 793 ? Co do embrionów to polskie pewnie po tyle chodzą , a embriony po championach Francji z 2010 r. można było zamówić po 2400 zł.Byk ważył chyba 1720 kg a krowa ponad 1300 kg .

Co sądzisz o wszczepianiu tych embrionów ? Bo chyba nie ma 100% szans że wyjdzie z tego cielak bo przecież mogą sie pojawić jakies komplikacje? Stosował już to ktoś ? :D

Edytowany przez Karolek55, 27 luty 2011 - 20:51.

#17 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 luty 2011 - 12:34

Blonde d'aquitaine Zejdźcie na ziemię. Nie macie co z pieniędzmi robić. Trochę trzeba poczytac o tej rasie najpierw.A najlepiej kryć jałówki sztucznie i wypierająco. Za 4 pokolenia czysta rasa. Wystarczy policzyć za ile się taka jałowka za 10 tys. zwróci i do tego to rasa intensywna co chce bardzo dobrze zjeść.

#18 Share franex

franex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:41

Blonde d'aquitaine Wszczepianie embrionów wprowadzane jest od niedawna, trudno jest dostać embriony HF, porównajcie sobie pogłowię HF-ów i tych "Blondów". Nie ma co mażyć że dostaniecie gdzieś embriony tego blonda.

#19 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:44

Blonde d'aquitaine @Yoda trochę poczytałem na temat tej rasy i faktycznie nie nadaje się do hodowli w lesie na świerczynie i korze z brzozy ;[
Widzę ,że kolega ma bardzo mgliste pojęcie na temat czystorasowej hodowli b
bydła skoro twierdzi że w 4 pokoleniach uzyska dobry materiał hodowlany.
@franex z embrionami hf ma kolega kłopot? Wystarczy znaleźć fachowca który się tym zajmuje , a on pobierze embriony od każdej sztuki ze stada .

Edytowany przez dwojtek01, 28 luty 2011 - 20:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 08:36

Blonde d'aquitaine Akurat mam stado prowadzone przez krzyżowanie wypierające. Do tego od 2 lat inseminacja francuzkim nasieniem. To nie chodzi o to czy ktoś się zna czy nie. Tylko o to jaki jest sens płacić takie pieniądze za materiał który i tak idzie na rzeż. Swoją drogą na zachodzie zarodówka to zarodówka a na mieso w większości krzyżówki. Tylko w Polsce jak na razie nieliczni wiedzą jak się za bydło miesne zabrac o czym świadczy duża ilość likwidowanych stad. Ludzie zakupili za kosmiczne pieniądze czystorasowe sztuki i sie przejechali bo liczyli jakie to oni pieniądze zrobią na super sztukach. Ja nikogo nie krytykuję, po prostu obserwuje co się dzieje a w "krowach" siedzi u mnie już 2 pokolenie jesli chodzi o mięsne. Jak zaczynaliśmy to ludzie się w głowy pukali jak można trzymać krowy i ich nie doić i do tego jeszcze takie "kolorowe".

Edytowany przez Yoda, 01 marzec 2011 - 08:50.