KorkFarmer

JD 6534, 6630 czy może 6930 ?

Polecane posty

KorkFarmer    0

Witam

Zastanawiamy się jaki model wybrać-traktor ma pracować w transporcie a docelowo i tu są wątpliwości-z rozsiewaczem 3000l (prawdopodobnie hydrauliczny napęd tarcz-górki, kliny) i opryskiwaczem 4200l (opcjonalnie 3200l) 24m. Wspomniane wątpliwości to:

-6534 to chyba za mała moc żeby tachać opryskiwacz na wzniesienie?

-alternatywą na powyższe jest troszkę mocniejszy 6630 jednak jak już i tak 6cyl to może 6930?

I w końcu jakie opony wybrać?


Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy tak czy tak do rozsiewacza 3000 litrów, będziesz musiał dociążyć ciągnik, zwłaszcza jeżeli masz góry. wink.gif Odnośnie opryskiwacza, to jednak lepiej będzie 66. :)

 

Czy to 65, 66, 69 wszystkie maja ten gabaryt, 6534 to silnik czterocylindrowy w ramie szóstki. wink.gif Jeżeli planujesz ścieżki co 20 metrów, to moim zdaniem optimum będą opony szerokości 520. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KorkFarmer    0

Do traktora będzie przedni TUZ by nie wozić obciążenia przy opryskach i w transporcie. Do rozsiewacza to wiadomo, że obciążenie ale czy po prostu będzie pod górkę będzie to szło. 6534 to wiem że 4cyl ale właśnie dlatego jest rozpatrywany ze względu na oszczędnośc paliwa.

Ścieżki co 24m będą, dochodzi jeszcze oprysk buraków więc 520 to szerokie trochę(na wiosnę możliwe bliźniaki) jednak czy węższe spiszą się na pagórkowatym terenie?

Traktor ma pracować również ze Stollem 300 ale 1614 sobie z nim radziła więc każdy z tych też sobie chyba poradzi.


Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930P    0

a może powiesz nam na jaki areał ma być ten ciągnik i jakiej wersji premium classic czy comfort :rolleyes: ?? Ma to być ciągnik główny czy pomocniczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

co do wyboru to nie ma porównania 4 do 6 cylindrów i w normalnych warunkach moze i nie bedzie potrzebny ale wiosna szostka lepiej sobie poradzi tym bardziej ze mozesz jechac obr walka 540 eko lub 1000 i tu oszczedzisz

Edytowano przez leniwy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KorkFarmer    0

Ma to być ciągnik główny czy pomocniczy??

No nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie - główny do opryskiwacza i rozsiewacza a pomocniczy w gospodarstwie?

Będzie pracował na swoich 180ha. Wersja Premium z TUZem, TLSem, amortyzają kabiny, AP, większa wydajność hydrauliki.

Poza tym czy ktoś może conieco powiedzieć na temat tego "inteligentnego zarządzania mocą"-jak to jest w praktyce?-Czy faktycznie jak traktor będzie pracował z womem to będzie miał tą większą moc co w przypoadku 6630 daje 150KM a to już by chyba wystarczyło by ciągnąć ok 8ton w górę i przy tym nie męczyć się za bardzo?

Edytowano przez KorkFarmer

Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930P    0

chodzi mi o to czy będzie chodził w głównie w opryskiwaczu, rozsiewaczu i innymi "lekkimi" maszynami czy np. z pługiem gruberem talerzówka???

Na taki areał według mnie to raczej 6930 chyba ze weźmiesz ciut mniejszy 6830, masz zamiar powiększyć areał czy zostać przy tym co jest bo to tez inna sprawa wtedy radze mocniejszy ciągnik :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KorkFarmer    0

Janek wszystko się zgadza bo co roku ok 30ha zajmują buraki.

Do ciężkich prac jest JD 8130. Ten ma zastąpić Ursusa 1614 i ma pracować głownie w opryskiwaczu, rozsiewaczu i transporcie.

Powiększać nie ma za bardzo o co ale w usłuchach trochę się da dorobić.

Edytowano przez KorkFarmer

Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

wyszukujesz tematy o JD a potem wklejasz ten sam tekst ?-oj bo przypadkiem jakiś moderator może się zainteresować (o mnie się nie martw nie ten charakter :D )

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

odświeżę trochę temat, planuję zakup ciągnika powyżej 130km i zastanawiam się pomiędzy 6630 a 6830 oba w wersji comfort, do 6830 przekonuje mnie o wiele lepsza charakterystyka silnika oraz wydajniejsza hydraulika, natomiast przewagą 6630 wydają mi się 24 przełożenia w stosunku do 20 w 6830 różnica w cenie wynosi mniej niż 10tys. zł, więc zasadniczo jedyny mój dylemat budzi przekładnia, macie może dostęp do jakichś danych z zakresem prędkości na poszczególnych biegach? bo oszczędności wynikające z lepszej charakterystyki silnika 6830 może zniwelować skrzynia biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam, ale nie dam:P nie dam dzisiaj. Gdy będę w domu z wolną chwilą sprawdzę co pewnego pięknego słonecznego dnia powypisywałem na pewnej karteczce.

 

Teraz serio, jeśli będzie nadal aktualne przypomnij mi po weekendzie na PW. Miałem gdzieś po kolei rozpisane na którym biegu ile max jedzie potrzebne było do wyliczeń przy opryskiwaczu. Z tym że jak mówię, będę w domu po weekendzie.

 

EDIT mowa o 6630

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki bardzo zależy mi na porównaniu prędkości w zakresach 6-15km/h, a wiesz może z czego wynika opcjonalny udźwig w 6630? pompa w comforcie jest do wyboru jedna, więc w jaki sposób generują dodatkowy udźwig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w premium jest montowana pompa o większej wydajności. A co do siłowników to nie jestem w stanie stwierdzić czy są większe bo po prostu nigdy się nie przyglądałem comfortowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w premium tak, ale w comforcie są wskazane dwie wartości udźwigu a pompa jest jedna, więc raczej tylko siłownikami można to wytłumaczyć, tylko pytanie brzmi po co w takim razie słabsza ich wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

sporo czasu już użytkujemy na gospodarce 6930 i szczerze powiedziawszy lepszego chyba nie ma :D główny traktor na gospodarce niedługo może będzie miał pomocnika ok. tej samej mocy pracuje z 3m talerzówką warzącą ponad 3t i siewnikiem tej samej masy trochę odrywa przód od ziemi jak sie jedzie ale trzeba będzie kupić obciążnik 1500kg a tak działa bez zarzutów a także większych usterek tak wiec polecam jest on wersji premium prze co mniej spala :P

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj