Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trójbelkowy agregat podorywkowy

151 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 13:12

Trójbelkowy agregat podorywkowy @guzik Dwie belki to za mało. Przynajmniej jak dla mnie. Masz mało zębów a to że są szersze to im głębiej robisz tym ciężej a i efekt mieszania nie będzie za bardzo.
Jak dla siebie widzę 12-13 zębów na 3m szerokości przy trzech belkach.

Zresztą KOS-em robisz do 15cm czyli za mało jak na drugi przejazd czy w przypadku braku czasu(pod rzepak) jednokrotny przejazd i nie wymieszasz tak dobrze.

CROSS M niby do 30cm, ale znowu dwubelkowy i wydaje się być mało drożny(prześwit pod ramą i odległość pomiędzy rzędami zębów), przynajmniej ze zdjęcia, zresztą w danych nic o tym nie jest napisane.

A i jeszcze jedno. Rozmawiałem z panem UG i mówił, że brona krusząca typu C w CROSS-ie L drive to totalny niewypał http://www.uniagroup...zegoly/13-7.jpg i nawet chyba nie będą ich produkować. Ludzie którzy to wzięli to praktycznie zaraz po pierwszym dniu pracy dzwonili do nich z żalem. Mówił, że odległości między talerzami są zbyt małe, zatem trochę gliny i już są oblepione.

Także niektórzy sikali, żeby taką bronę zamontować na przedni TUZ - na piochu może zda to egzamin.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest brona rozgarniająca typu B: http://www.uniagroup...zegoly/13-6.jpg

Ja gdybym miał wybierać sprzęt do uprawy bezorkowej z UG to może wybrałbym CROSS-a L drive 3m z broną typu B. http://www.uniagroup...nd?brand.id=665
W sam raz nadawałby się do mojego konia pociągowego. Zapotrzebowanie na moc 170-200KM, 12 zębów na 3 belki, prześwit pod ramą 85cm, odległość między rzędami zębów 80cm, można uprawiać do 30 cm. Bardzo dobrze miesza.
Cenowo można go wyrwać poniżej 50k zł. brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trójbelkowy agregat podorywkowy Dzisiaj, 13:24
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 13:23

Trójbelkowy agregat podorywkowy Ja w sumie jak bym teraz wybierał sprzęt to na pewno 3 belki ale jak na moje gleby to 2 belki wystarczają.
http://www.youtube.com/watch?v=bYhjtltE3b8
Przy końcu filmu widać jak ten agregat uprawia nie pamiętam na jaką wtedy głębokość było robione.\
Uprawa po burakach
http://www.youtube.com/watch?v=whMPERC8n58&feature=plcp
A do 1614 jaki polecicie agregat do uprawy bez orkowej znajomy chce robić nim po buraczysku i chyba też po ziemniakach ale nie jestem pewien

#123 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 16:13

Trójbelkowy agregat podorywkowy @guzik007 sam wiesz najlepiej, ze u ciebie 2 belkami wystarczy przejechac, ale nawet na tym filmiku widac jak ladnie gleba ze szczatkami sie miesza. na ciezszej glebie jest lipa. u siebie jak wjade na lzejsze kawalki to nie ma sladu po slomie, a na dobrej madzie to widac od razu skupiska slomy, czy samosiewow rzepaku.

jesli ktos chce sie rozwijac to cale zycie musi sie uczyc, nie ma bata :( .

@Mariusz x jesli chodzi o sama ilosc zebow to wystarczy, ale czy ta maszyna wytrzyma glebsze spulchnianie to nie wiem :) .

Edytowany przez brzozak2, 07 czerwiec 2012 - 16:16.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 16:23

Trójbelkowy agregat podorywkowy Dużo jest gruberów tego typu na rynku, są też mocniejsze. W galerii mam takiego 2.6 m, solidna maszyna. Na naszych ziemiach wytrzyma, na cięższych pewnie się poskręca. Czyli nie da się zaoszczędzić.

#125 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:22

Trójbelkowy agregat podorywkowy czyli agregat 2 belkowy na ciezszej ziemi nie wystarczy? szwagier ma ciezka gline...co prponujecie do mf 125 km 6 cylindrow???
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#126 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:59

Trójbelkowy agregat podorywkowy bedzie orał czy nie?

Edytowany przez brzozak2, 07 czerwiec 2012 - 20:03.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#127 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:07

Trójbelkowy agregat podorywkowy z kultywatorów trójbelkowych ciekawy jest Mandam Top http://www.mandam.co...ata/pdf/top.pdf
13 łap na 3 metrach, wzorowany na Lemken Karat 9
z tym że nie ma go na stronie producenta...

#128 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:08

Trójbelkowy agregat podorywkowy Drogi w utrzymaniu ten mandam widzę jest

#129 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:12

Trójbelkowy agregat podorywkowy a czemu drogi??
http://www.agrofoto....-mandam-top-30/
ceny nie takie straszne

Edytowany przez LowRider, 07 czerwiec 2012 - 20:13.

#130 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:40

Trójbelkowy agregat podorywkowy Ponieważ na każdą łapę masz 4 elementy wymienne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:01

Trójbelkowy agregat podorywkowy chodzi o to zeby bez podorywki,
chcial bym aby te resztki pozniwne byly dobrze wymieszane;p

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:08

Trójbelkowy agregat podorywkowy To w końcu ma być to agregat do systemu bez orkowego czy do zruszenia warstwy pożniwnej??

#133 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 00:09

Trójbelkowy agregat podorywkowy chyba nie, tylko zeby podorywke zrobic agregatem zamiast pluga. @fergusonki mozesz spokojnie w takim wypadku polecic dwubelkowy agregat, przy wyborze kierujcie sie solidnoscia wykonania, cena nie zawsze swiadczy o jakosci, ale czesto pozwala odrzucic to co oczywiste :D .

#134 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2012 - 09:52

Trójbelkowy agregat podorywkowy Przeczytaj sobie Top Technikę z 02/2012 tam jest na temat agregatów polskich podorywkowych.

#135 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 13:20

Trójbelkowy agregat podorywkowy tak zamiast pluga agregat ;D

#136 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 20:42

Trójbelkowy agregat podorywkowy no to musza byc 3 belki, w 3m ciagnik nie da rady by zrobic na gleboko. ile kasy chce wydac zainteresowany?

#137 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 08:21

Trójbelkowy agregat podorywkowy http://allegro.pl/ag...2390602352.html Mój fajnie robi i dobrze miesza. Przy moich 150 km na głębokość ponad 25 ciągnik ładnie szedł, jakieś 8-9km.

#138 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 09 czerwiec 2012 - 10:56

Trójbelkowy agregat podorywkowy

3 belki, 3m, ciężka gleba i głęboko to bez 160 KM nie podchodź. :)
Jeśli chce zastąpić orkę to niech szuka trzybelkowca 2,5m.

Jest dużo starych niemieckich gruberów(Frosty, Rabe Werki, Lemkeny), które mają 3 lub 4 belki przy szerokości roboczej 2,50-2,70m i 11-13 zębach, najczęściej bez podcinaczy - czyli lżejsza praca.
Ale wtedy trzeba dobrze zwrócić na podziałkę, aby był stosunkowo gęsty, dobrze mieszał i nie przepuszczał. :)

Ale czy one dadzą rade pracować na te co najmniej 25 cm?

#139 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 11:15

Trójbelkowy agregat podorywkowy max 15 tysiecy ;/
kurde obok mnie sasiad pronarem malym ciagnie 2.5 m. i ma dosc ciezko ale idzie (2 belki) a mf nie pujdzie z rzedem lap wiecej to przeciez 45 km wiecej ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 16:49

Trójbelkowy agregat podorywkowy zalezy na jaka glebokosc robi, albo jak "ciezkie" sa te wasze ziemie.