Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trójbelkowy agregat podorywkowy

151 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:38

Trójbelkowy agregat podorywkowy Może dealer się pomylił. To się często zdarza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trójbelkowy agregat podorywkowy Dzisiaj, 21:49
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2012 - 03:16

po prawidlowo przeprowadzonej podorywce i odczekaniu niezbednego czasu juz nie ma za wiele do rozkladu ;) .

DżejDżej by stwierdził, że 20cm odstępu jest w sam raz. :D W sumie to dwóch przejazdach TopDwonem pole wygląda jak po typowej orce. B)

#103 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 24 luty 2012 - 15:16

Trójbelkowy agregat podorywkowy hymm będę się musiał doinformować w takim razie
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#104 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 luty 2012 - 15:55

DżejDżej by stwierdził, że 20cm odstępu jest w sam raz. :D

ja tez nie pisze, ze jest lepiej w 3 belkach, tylko, ze juz roznica jest mala.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#105 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2012 - 20:57

DżejDżej by stwierdził, że 20cm odstępu jest w sam raz

Co innego mieszać resztki pożniwne a co innego spulchniać glebę studencie SGGW nie myl tak błahych pojęć !!!

Nowe płozy mieszające Lemken TriMix 47 cm mieszająprzy dwóch belkach lepiej niż lemken thorid mający łapy co 20cm na dłutach!

Najlepsze do mieszania resztek i tak jest agregat talerzowy w rzepaku i pszenicy

Edytowany przez Profil usunięty, 10 marzec 2012 - 20:58.

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 09:07

Trójbelkowy agregat podorywkowy @DżejDżej więcej dystansu...

#107 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 12:25

Trójbelkowy agregat podorywkowy jak można mieć dystans do sytuacji jak ty chcesz wykorzystać "głębosz" do uprawy pożniwnej,
żarty żartami, ale trzeba podstawowe zabiegi rozróżniać. ktoś łysy w temacie przeczyta kilka takich ciekawostek a później marudzi, że bez orki się nie da

#108 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 13:43

Trójbelkowy agregat podorywkowy Jak zwykle nadinterpretacja. :) Napisałem luźną wypowiedź odnoszącą się do Twojego zamiłowania do wąskich odstępów...

Dla mnie rozróżnienie zabiegów nie stanowi problemu i doskonale, wiem o czym pisałem ja i o czym pisał @brzozak2.

#109 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 16:06

Trójbelkowy agregat podorywkowy no jasne bo przecież bo błędu się nie przyznasz :wacko:

#110 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 16:17

Trójbelkowy agregat podorywkowy Do czego Ci mam się przyznać? Skąd wiesz co miałem na myśli? Janek szanuje Cię za wiedzę którą posiadasz, ale nie leży w mojej naturze spowiadać się w internecie. :)

Z poważaniem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 16:29

Trójbelkowy agregat podorywkowy @JanekJelonek weź cofnij się do postu 88 i po kolei i ze zrozumieniem przeczytaj, do czego @Bob się odniósł. I ochłoń.

I przyznaj się do błędu .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2012 - 18:17

Trójbelkowy agregat podorywkowy czyli teraz już na forum nie odnosi się do cytowanej wypowiedzi tylko do postu kilka stron wcześniej... bardzo ciekawe

#113 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 18:02

Trójbelkowy agregat podorywkowy Kockerling Trio 300 z wałem pierścieniowym - 50 tys. zł. netto
Strom Ecoland EN 3000 RT z wałem roadpacker - 74 tys. zł. netto

#114 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2012 - 06:53

Trójbelkowy agregat podorywkowy @Janek wyrwanie jednego postu z wątku daje mylną interpretacje...

Chodziło mi naturalnie o rozkład masy w przestrzeni roboczej, czyli równomierność mieszania. :)

#115 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 15:16

Trójbelkowy agregat podorywkowy witam, mój szwagier ma niewielki areał ale chce kupic agregat podorywkowy <tani w miarę> tylko tu jest problem bo ja mam lekie ziemie i nie umiem mu doradzić zbytnio...
a więc ma coś około 20 hektarów, ma Massey Ferguson 3125 (125 km 6 cylindrów), chce do niego 3 metrowy agregat najlepiej 3 rzędy łap no i oczywiście talerze i wał.
Tylko że ma bardzo cieżkie ziemie (GLINA).
Co radzicie biorąc pod uwagę że nie ma na to dużo kasy więc myślałem o polskich firmach co o tym myslicie???
A i czy ten MF sobie poradzi z takim agregatem na takiej ziemi???
Pilne prosze o szybką odpowiedz.
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#116 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 10:09

Trójbelkowy agregat podorywkowy jak ma robic plytko czyli tylko podorywke to ciagnik da rade, skoro tylko plytko to wystarczy 2 belkowy agregat (jest wielu polskich producentow co oferuja taki sprzet, wiec na pewno cos wybierze).

jesli chcialby, eliminowac nawet w jakims stopniu uprawe pluzna, to wtedy niezbedne sa 3 belki. kockerling ma trio 2,5 m, ale nowy to koszt ok 30 k netto, wiec nie wiem czy gospodarstwo 20 ha moze sobie pozwolic na taki sprzet. na rynku wtornym ciezko znalezc cos odpowiedniego w takim rozmiarze, ale pozostaje dzialalnosc garazowa, zawsze z szerszego mozna zrobic wezszy, albo wytworzyc od poczatku we wlasnym zakresie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 10:21

Trójbelkowy agregat podorywkowy @brzozak2 Cena za kockerling to w zł ??
Ja bezorkowo robię od 2005 r i robię to kongskilde dellta 3m i jest to dwu belkowy agregat i dałem mu skrzydełka boczne rok temu od lemkena dłuższe o 4 cm i ten agregat robi ładnie pod system bez orkowy spadku plonu nie zauważyłem. Jak na jego areał to może wystarczy mu http://www.uniagroup...nd?brand.id=774 http://www.uniagroup...nd?brand.id=657 taki agregat poco ma płacić za nie wiadomo jaką firmę jak u niego i tak przez 20 lat o się nie zużyje.

Edytowany przez Profil usunięty, 07 czerwiec 2012 - 10:22.

#118 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 11:39

Trójbelkowy agregat podorywkowy tak w zl.

pamietaj tylko, ze czym ciezsze ziemie tym trudniej jest wymieszac resztki pozniwne, a podwojny gleboki przejazd slabo wychodzi ekonomicznie i psuje strukture gleby. wiec na ciezkich glebach nie uda sie to bez odpowiedniego zageszczenia zebow, a takie kolega opisal, ze posiada.

#119 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 12:15

Trójbelkowy agregat podorywkowy Aha to widzę że przedemną długa droga nauki o systemie bez orkowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 12:39

jak ma robic plytko czyli tylko podorywke to ciagnik da rade, skoro tylko plytko to wystarczy 2 belkowy agregat (jest wielu polskich producentow co oferuja taki sprzet, wiec na pewno cos wybierze).

jesli chcialby, eliminowac nawet w jakims stopniu uprawe pluzna, to wtedy niezbedne sa 3 belki. kockerling ma trio 2,5 m, ale nowy to koszt ok 30 k netto, wiec nie wiem czy gospodarstwo 20 ha moze sobie pozwolic na taki sprzet. na rynku wtornym ciezko znalezc cos odpowiedniego w takim rozmiarze, ale pozostaje dzialalnosc garazowa, zawsze z szerszego mozna zrobic wezszy, albo wytworzyc od poczatku we wlasnym zakresie.

A coś tego typu się nie nada? Pomijając redlice i wał, bo te można wymienić. http://allegro.pl/ag...2391112896.html