Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trójbelkowy agregat podorywkowy

151 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 27 maj 2011 - 14:59

Trójbelkowy agregat podorywkowy Będzie jednak Kongskilde. Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru....

Czy ktoś robi kultywatorem po qq pod qq? Jakim i z jaki skutkiem? Interesuje mnie wydajność, zużycie paliwa na hektar?

Edytowany przez Jarecki21, 18 listopad 2011 - 00:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trójbelkowy agregat podorywkowy Dzisiaj, 15:24
  •  

#82 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:52

Trójbelkowy agregat podorywkowy Może moderatorzy mnie nie zakują w dyby za post pod postem, zresztą i tak jutro zaczyna się Post.
Używam Kongskilde Delta Flex 4m półzawieszany z wałem MaxPack. Robiłem nim pod zboża . Na lekkich i średnich ziemiach OK. Na ciężkich glinach brakowało ciągnikowi tak ze 100KM (NH T7050). A i ziemię wchodził trochę niechętnie. Po kukurydzy pod zboże dla dobrego efektu trzeba zrobić dwa razy. Dlatego nie używałem Flexa, tylko talerzówkę (też dwa razy). W przyszły roku będzie raz talerzówka, a po niej Delta Flex. Ponadto na piaskach spiętrza się ziemia przed wałem - trzeba lekko podpierać na kołach. Jeżeli ktoś ma wymagające ziemię, to musi sobie dobrze dobrać maszynę poprzez testy różnych. Mi ta wystarczy.
Zmiana głębokości pracy to kwestia 5min: Przednie koła podporowe (korby), wał (sworznie), sekcja talerzy (tutaj najwięcej zabawy, bo korby ze śrubami kontrującymi). Redlice wystarczyły na 100ha. Nie obyło się bez usterek, zwłaszcza hydraulika, ale serwis działał bez zarzutu. Nawet na skrzywioną grządziel nic nie marudzili. Wymienili i jeszcze starą zostawili.
Rozważając zakup zastanawiałem się jeszcze nad Horschem Terrano lub Kockerling Trio. Ale ceny były dużo wyższe (Horsch o 20tyś zł, Kockekrling 55 tys zł). Wyszedłem z założenia, że kupuję maszynę na około 200ha rocznie i nie ma co wiele inwestować. Jakbym miał do zrobienia pod 1 000ha, to pewnie byłby to Kockerling. Jak dla mnie jakość pracy i jakość wykonania ok. Jestem zadowolony. Tylko mocy w ciągniku trochę brakuje. W planach na najbliższą dekadę może Magnum :-).

#83 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 luty 2012 - 15:11

Trójbelkowy agregat podorywkowy zjechał dzisiaj do dilera brat planuje delte flexa 3m do nh 6080. Bo 4 metry to juz obciążenie jak się dobrze zrobić :)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#84 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 16:33

Trójbelkowy agregat podorywkowy Jarecki@ dziekujemy Tobie za szczerą i rzetelną opinię. Oby wiecej takich :)

#85 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 16:54

Trójbelkowy agregat podorywkowy Mi się bardzo podoba Farmet Triolent, bardzo duży prześwit po ramą, wysoko mocowane talerze, duży wybór wałów. Przeraża trochę długość tego agregatu, ale ponoć realnym jest rycie na 35cm po kukurydzy ziarnowej bez zapychania.

Cena wersji 4m z wałem ring to około 55 tysięcy złotych polskich netto, co uważam za rozsądne pieniądze.

#86 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 luty 2012 - 17:51

Trójbelkowy agregat podorywkowy ale na sztywnej belce pewnie więc nie do jazdy

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#87 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:36

Trójbelkowy agregat podorywkowy 4 metrowego triolenta akurat nie ma :) jest na sztywnej ramie 3 i 3,5m składany 3,8m i składany 4,7m z możliwością pracy 3m

#88 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:57

Trójbelkowy agregat podorywkowy ten 4,7 m to mistrzostwo swiata jak ktos dysponuje ciagnikiem powyzej 200 KM :)

choc na ciezkich ziemiach to tylko maszyny zaczepiane/polzawieszane, wtenczas masa i wal zrobia swoje.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#89 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:09

Trójbelkowy agregat podorywkowy Co do Triolenta to stryj ma 3m i ciąga go JD 7730. Chwali sobie łatwość regulacji i to, że dobrze miesza resztki pożniwne. Chociaż jak na moje to 10 łap na 3m to trochę mało.

Jeśli już mówimy o czeskim sprzęcie to mi się widzi takie coś:
http://www.stromexpo...x.php?idx=12132
http://www.stromexpo...x.php?idx=12154

Jest sporo wałów do wyboru. Mi się osobiście widzi roadpacker lub segmentowy.

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 19:54

Trójbelkowy agregat podorywkowy A jaka cena tego 4,7m Triolenta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:00

Co do Triolenta to stryj ma 3m i ciąga go JD 7730. Chwali sobie łatwość regulacji i to, że dobrze miesza resztki pożniwne. Chociaż jak na moje to 10 łap na 3m to trochę mało.

Jeśli już mówimy o czeskim sprzęcie to mi się widzi takie coś:
http://www.stromexpo...x.php?idx=12132
http://www.stromexpo...x.php?idx=12154

Jest sporo wałów do wyboru. Mi się osobiście widzi roadpacker lub segmentowy.

w stormie masz tez rozstaw co 30 cm.
w karacie mam co 28 i nie narzekam na mieszanie, fakt, ze we wszystkich testach 3belkowych agregatow zawsze lemken mieszal najlepiej.

uwazam, ze 4 belki sa konieczne jak chcesz przygotowac pole za jednym przejazdem. jesli tradycyjnie wykonuje sie podorywke i jeszcze jest przynajmniej tydzien czasy pomiedzy zabiegami to 3 belki spokojnie wystarcza.
z reszta stwierdzone jest to, ze w mieszaniu resztek, rozkladzie slomy pomiedzy 2, a 3 belkami jest przepasc, natomiast pomiedzy 3, a 4 juz tylko niewielka roznica.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 20:10

Trójbelkowy agregat podorywkowy Chyba, że ryje się naprawdę głęboko i zależy na równiejszym rozkładzie resztek, tylko wtedy trzeba w ciul KM. ;)

#93 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:17

Trójbelkowy agregat podorywkowy Trzybelkowy Ecoland owszem ma rozstaw 30cm, ale czterobelkowy jest już nieco gęstszy.
Dwubelkowego w życiu nie kupiłbym, bo to tylko do płytkiej uprawy.

Chyba, że ryje się naprawdę głęboko i zależy na równiejszym rozkładzie resztek, tylko wtedy trzeba w ciul KM. ;)

Dwubelkowe mają z reguły niższe zapotrzebowanie na moc, więc więcej koni może go porwać. :ph34r:

Edytowany przez Klos49, 23 luty 2012 - 20:22.

#94 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2012 - 23:44

Chyba, że ryje się naprawdę głęboko i zależy na równiejszym rozkładzie resztek, tylko wtedy trzeba w ciul KM. ;)

po prawidlowo przeprowadzonej podorywce i odczekaniu niezbednego czasu juz nie ma za wiele do rozkladu ;) .

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 08:44

Trójbelkowy agregat podorywkowy Ponawiam pytanie... zna ktoś cenę Triolenta 4,7m ?

#96 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 23 luty 2012 - 09:56

Trójbelkowy agregat podorywkowy Triolent TX 470 z wałem podwójnym typ D cena 90.000 PLN cena katalogowa
Turbulent 5 z podwójnym wałem gumowym z tyłu: cena 175.000 PLN

Edytowany przez Duzy1, 23 luty 2012 - 09:58.

#97 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:07

Trójbelkowy agregat podorywkowy czyli juz nie tylko kolorem przypominaja lemkena :lol:

#98 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 23 luty 2012 - 15:42

Trójbelkowy agregat podorywkowy nie wiem skąd ta cena za triolenta 4,7m, ale ok
przedzwoniłem do naszego dealera to za model z podwójnym wałem strunowym deczko ponad 50 chciał :mellow:
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#99 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:36

Trójbelkowy agregat podorywkowy Sąsiad mówi za triolenta 3,6 dał 54 brutto w lipcu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 23 luty 2012 - 21:26

nie wiem skąd ta cena za triolenta 4,7m, ale ok
przedzwoniłem do naszego dealera to za model z podwójnym wałem strunowym deczko ponad 50 chciał :mellow:

Tako dostałem ofertę cena katalogowa o rabaty nie pytałem się