Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trójbelkowy agregat podorywkowy

151 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:03

Trójbelkowy agregat podorywkowy nie wiem jaka jest wydajnosc katalogowa, generalnie 5 m x 10 km/h = 5 ha/h odejmujac 30% na uwrocia zrobie ponad 3 ha/h (byc moze troche wiecej, bo wykorzystywac bede prowadzenie rownolegle).

oprocz oszczednosci w paliwie licze takze, na oszczednosci wynikajace z tytulu mniejszego ugniatania, nakladania sie przejazdow itp.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trójbelkowy agregat podorywkowy Dzisiaj, 21:47
  •  

#42 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:11

Trójbelkowy agregat podorywkowy 3,5ha x 14h = 49 ha dziennie. Ciekawe czy 500ha by nim obrobił stosując bezorke :) .

#43 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 21:31

Trójbelkowy agregat podorywkowy zeby sie wyrobic w terminach to raczej nie bardzo, przynajmniej na moim terenie gdzie od poczatku zbiorow pszenicy mam przewaznie tydzien (gora 10 dni) do siewu rzepaku.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2010 - 07:12

3,5ha x 14h = 49 ha dziennie. Ciekawe czy 500ha by nim obrobił stosując bezorke :) .

Zależy w jakich warunkach. Jeżeli masz pole długości 1km jak u mnie to zrobisz takim agregatem nawet 4ha/godz. 500ha ale nie koniecznie siew tylko rzepaku albo pszenicy. Jeżeli tylko te dwie rośliny byś siał to 250ha na zasiew poszczególnej. Ja myślę, że jest to realne a nawet wykonalne.

#45 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 17:09

Trójbelkowy agregat podorywkowy No rzepak, pszenica i kukurydza. Po rzepaku to nawet nie trzeba by głęboko uprawiać.

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:53

Trójbelkowy agregat podorywkowy Mnie zawsze zastanawia, po co ruszać ziemie w "kolano", a potem wałować "wałkiem do ciasta". :) Z jednej stronty przy uprawie bezorkowej brzęczą na temat ugniata gleby, a z drugiej każą używać agregatów o niebotycznej masie. :) W takim roku, jak ten uprawa agregatami tego typu mija się z celem. :)

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 19:04

Trójbelkowy agregat podorywkowy faktycznie lepiej sprawdza sie jak jest sucho, ale te orki w wodzie tez najlepszym wyjsciem nie sa.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2010 - 19:25

Trójbelkowy agregat podorywkowy No nie są, nie są. :) Ja dziś Paco zrzuciłem, bo nie ugnieciona orka szybciej wysycha. :)

#49 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 07 wrzesień 2010 - 23:42

Trójbelkowy agregat podorywkowy Wyboru rozsiewacza i opryskiwacza już dokonaliście?-Czy może już są w drodze :)

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 06:21

Trójbelkowy agregat podorywkowy sa w drodze, opryskiwacz bedzie na agroshow (prosze o nierozkręcanie sprzetu :) ) i to bedzie hardi commander 4400, a rozsiewacz amazone za-m profis hydro.

koniec OT :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share KorkFarmer

KorkFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 23:20

Trójbelkowy agregat podorywkowy Witam
Zna ktoś może orientacyjne ceny w/w agregatów?-Wersje półzawieszane!
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi maszynami? Użytkowanie, efekt pracy?
Jaką szerokośc wybrać-4 czy 5m do traktora 225KM-do 5m pewnie trzeba by było zakładać dodatkowe koła w traktorze z racji uciągu czy to w ogole przesada taki szeroki agregat? Oczywiście maszyna ma pracować w podorywce i uprawach przedsiewnych na większych głębokościach i trochę górek też jest. Areał to ok 150ha. karat to bardzo rozbudowana maszyna ale ma fajny podwójny wał natomiast za Terrano przemawia prostota.
Jak traktor to tylko JD, jak kombajn to tylko NH:)

#52 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 23 styczeń 2011 - 00:28

Trójbelkowy agregat podorywkowy user @brzozak2 ma karata napisz do niego:)

#53 Share danimat19

danimat19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:40

Trójbelkowy agregat podorywkowy kolego do tych koni to max 4m, najlepiej weż 3,5m, ja na wiosnę pożyczyłem karata 3m i po burakach na głębokości 15-20cm, 170km miało co robić, nie daleko mnie holender ma topdauna 3,5m i ciąga go 250km Mc na bliżniakach
Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:33

Trójbelkowy agregat podorywkowy Do Topdauny mają cholerne zapotrzebowanie na moc :lol:
Jak już to Top Down'a ;) a szerokości to 3, 4,6 oraz chyba 7 i 9m :)
Dla 4m na płytko to od 140KM powinno iść ale na głęboko to min 200.

8000 to heavy duty więc wystarczy dobre dociążenie i bez bliźniaków się obejdzie.
225KM 5m to jakieś 12,5-14KM na łapę, więc i na 25cm powinno iść :)
Masz zamiar stosować bezorkową?

#55 Share KorkFarmer

KorkFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 10:18

Trójbelkowy agregat podorywkowy Poniżej 4m to chyba nie ma takiej potrzeby. Właśnie czy te 13KM na łapę wystarczy-niektóre górki mają nachylenie lekko 30%.
Pługa jeszcze się nie pozbyliśmy ale mamy zamiar przejść w 100% na uprawę bezpłużną-celowo traktor został zmieniony na mocniejszy z 7820 na 8130 i mamy także siewnik Rapid.

Edytowany przez KorkFarmer, 23 styczeń 2011 - 10:20.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2011 - 10:23

Trójbelkowy agregat podorywkowy chyba stopni, 30% to byś miał problem, żeby tam wejść :lol:
Tutaj jest 18% ;)

Edytowany przez Profil usunięty, 23 styczeń 2011 - 10:26.

#57 Share KorkFarmer

KorkFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 10:32

Trójbelkowy agregat podorywkowy Oczywiście * i się zgadza.

Edytowany przez KorkFarmer, 23 styczeń 2011 - 10:36.

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 luty 2011 - 16:10

Trójbelkowy agregat podorywkowy u mnie 5 metrow karat ciaga 220 KM, plytko smiga 11 km/h gleboko 6-8 zalezy jaka glebokosc. ciagnik bedzie mial robiony chip tuning na ten sezon, wiec jesli chcesz pozostac przy mocy 220 KM to lepiej 4m.
o uciag przez silownik zwiekszajacy trakcje w przypadku karata nie musisz sie martwic, natomiast stosowanie blizniakow zawse jest korzystne.

polaczylem twoj temat z moim, poczytaj bo wiele juz zostalo napisane.

w tescie trojblekowcow (lemken karat, vogel&noot, horsch terrano) lemken byl zdecydowanie najlepszy zarowno pod wzgledem wymieszania szczatkow, wyrownania powierzchni, zapotrzebowania mocy itp.
tym sie kierowalem tez wybierajac agregat, mialem przyjemnosc potestowac badz zobaczyc w pracy inne maszyny i na razie jestem zadowolony :) .

jesli bedziesz bral jakakolwiek maszyne, to warto doplacic za hydrauliczna regulacje glebokosci pracy, bardzo uciazliwa jest reczna zmiana, tymbardziej, ze zanim dojdziesz do wprawy to pare razy sie zmienia glebokosc. w ten sposob w ciagu godziny mozesz sobie idealnie wyregulowac prace maszyny, a jak dojdziesz do wprawy to zajmuje tylko kilka minut.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2011 - 17:01

chyba stopni, 30% to byś miał problem, żeby tam wejść :lol:

30o =58%
16,7o =30%
Łatwiej wejść na stok o nachyleniu 30% niż 30o .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:11

kockerling dodal filmu ladnie zmontowane w wysokiej rozdzielczosci, tutaj bardzo przyjemny uniwersalny trojbelkowy vector :) .