Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trójbelkowy agregat podorywkowy

151 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 16:03

Trójbelkowy agregat podorywkowy nie chce kristalla, nie nadaje sie do glebokiej kultywacji.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trójbelkowy agregat podorywkowy Dzisiaj, 19:33
  •  

#22 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 17:08

Trójbelkowy agregat podorywkowy mandam wypuscil niedawno trójbelkowego kusa. Tylko niewiem czy bedzie dostepny w wersji 4 metrowej ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 19:13

Trójbelkowy agregat podorywkowy zainteresowal mnie produkt farmeta, jutro prawdopodobnie bede ogladal ich sprzet i dostane oferte.

mial ktos juz do czynienia z ta firma?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 19:37

Trójbelkowy agregat podorywkowy Agregaty uprawowe maję dość dobre.Do Lemkena to bardzo duża różnice w cenie i jakości.Ale wart tych pieniędzy.Ja mam 4 metry kompaktora i znajomi też mają no to nie źle.ale porównywaliśmy 6 metrów Farmeta i Lemkena zużywanych w jednej firmie to była różnica.

#25 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:09

zainteresowal mnie produkt farmeta, jutro prawdopodobnie bede ogladal ich sprzet i dostane oferte.

mial ktos juz do czynienia z ta firma?

A pisałem Ci na początku, że maszynki Farmeta warte uwagi,o wiele tańsze od zachodnich typu top dawn vaderstadta czy tiger horscha, osobiście rozważam Triolenta, chłopaki od osadkowskiego mówili, że dobrze miesza resztki i zastępuje pług do tego różne wały do wyboru. Mieli takiego jako maszyna pokazowa ale niestety nie widziałem go w akcji.

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 21:08

Trójbelkowy agregat podorywkowy tak to po twoim poscie zainteresowalem sie tymi maszynami (dzieki ;) ), zapomnialem o tej alternatywie. takze ciesze sie, ze temat zalozylem, bo jest pozyteczny :D

za zawieszanego lemkena 4m z nonstopem, z walem pierscieniowym, kompletem dodatkowych waskich dlut, szybka zmiana koncowek zaspiewali 92 tys. pln netto ;[
brakuje jeszcze kol przednich to koszt kolejnych 6 tys pln.
jesli trafic na jakis korzystniejszy kurs euro to byc moze za 90 tysi udaloby sie calosc wyrwac, co nadal jest bardzo duza suma.

#27 Share suchar

suchar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 11:01

Trójbelkowy agregat podorywkowy A sprawdzałeś Amazone bo chyba też ma w swojej ofercie agregaty trójbelkowe, bodajże Centaur.

#28 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 12:45

Trójbelkowy agregat podorywkowy O kultywatorach ścierniskowych można przeczytać w aktualnym numerze 7-8 / 2010 RPT (Rolniczy Przegląd Techniczny)

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 21:44

Trójbelkowy agregat podorywkowy ok dzieki, sprobuje sie zaopatrzyc w to pismo w najblizszym czasie.

amazone mi nie pasuje, to raczej agregat stricte do upraw bezorkowych.

#30 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 07:12

ok dzieki, sprobuje sie zaopatrzyc w to pismo w najblizszym czasie.

amazone mi nie pasuje, to raczej agregat stricte do upraw bezorkowych.

Wydaje mi się, że nie dowiesz się niczego nowego. Po zapoznaniu się z artykułem w RPT wygląda ten test na powtórzenie tego co czytałeś w Profi. Oba wydawnictwa bazują na testach przeprowadzonych przez DLG. Można je przeczytać na stronie tego instytutu w wersji niemieckojęzycznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 06:52

Trójbelkowy agregat podorywkowy maszyna wybrana :D
zdecydowalismy sie na popokazowego polzawieszanego 5 metrowego karata w najwyzszej opcji wyposazenia, ciagnik okazal sie wystarczajacy do tej maszyny.

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2010 - 08:44

Trójbelkowy agregat podorywkowy Pogratulować i czekamy na relacje z manewrów. :D

#33 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 14:28

Trójbelkowy agregat podorywkowy @brzozak2
Na początku pisałeś, że będziesz miał maszynę demonstracyjną Kongskilde do testów. Wypróbowałeś tą markę? Jaki model maszyny i jakie wrażenia?

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 14:44

Trójbelkowy agregat podorywkowy mialem polzawieszanego delta flexa 4 metry, z walem pierscieniowym.

maszyna glupio skonstruowana, podczas testu wyszlo nie przemyslane rozwiazanie przednich kol podporowych, ktore sie wyginaja przy nawet minimalnym skrecie.
2 sprawa to umieszczenie kol jezdnych na koncu maszyny co powoduje slaba zwrotnosc.
sama uprawa moze byc, chociaz "na oko" lemken miesza lepiej i zostawia rowniejsza powierzchnie, a poprzez unikalny podwojny wal pierscieniowy lepiej rozbija bryly.
claas zdychal z 4 metrowym konskilde bardziej niz z 5 metrowym lemkenem, wiec chyba te zeby nie sa zoptymalizowane.
ponad 40 punktow smarowniczych i utrudnione ustawianie przelaly szale zwyciestwa na korzysc lemkena, pomimo tego, ze nowy lemken jest prawie 2 razy drozszy.

#35 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 06 wrzesień 2010 - 13:13

Trójbelkowy agregat podorywkowy Mam małe zapytanka odnośnie ZDJĘCIA-->piszesz, że sadzałeś go na głębokośc 30cm - jak się Claas wtedy sprawował i czy w ogóle ujechał z tym agregatem?-Jaką prędkośc osiągnął i jakie było wtedy spalanie na ha?-Rozumiem, że wąskie dłuta to te 8cm? Do uprawy płytkiej i głębokiej masz różne rodzaje dłut?-Jakich dłut używasz do uprawy ścierni? I jeszcze przy uprawie pożniwnej na te 10cm jaką prędkośc i spalanie uzyskałeś?
Pozdrawiam

P.S. Planujesz zakładać bliźniaki do Classa przy uprawie na te 30cm czy nie ma takiej potrzeby?

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 17:34

Trójbelkowy agregat podorywkowy na 30 cm probowalem, ale nie osiagnalem plynnosci jazdy, wiec splycilem do 25 cm i zdjalem 4 zeby. jechalem od 8 do 10 km/h. zuzycie paliwa caly czas powyzej 40 l/h, na ha przy glebokiej uprawie wychodzilo 16-17 l.

dluta waskie to te 8 cm i ich sie powinno uzywac przy pracy na glebokosci powyzej 20 cm, miedzy 10-20 cm powinno sie uzywac dlut 12 cm tylko bez skrzydelek, a do plytkiej uprawy ze skrzydelkami. mam beznarzedziowa zmiane elementow roboczych, wiec wymiana trwa 10 min :)

w plytkiej uprawie (cala szerokosc robocza) jechalem 13 km/h przy glebokosci 5 cm i 10-12 km/h przy glebokosci ok. 10 cm.

claas bedzie mial blizniaki (przy plytkiej, glebokiej uprawie i siewie), chip tuning i jesli sie uda dodatkowe obciazenie przedniej osi. teraz jezdzilem z cisnieniem 0,8 bara i mialem trudnosci z trakcja przy bardzo dobrych warunkach pogodowych.

dzisiaj porownywalem efekty pracy z 4 belkowym cultusem i moge smialo powiedziec, ze lemken jest duzo lepszy w plytkiej uprawie, zarowno pod wzgledem wymieszania resztek, wyrownania powierzchni, a pod wzgledem bryl jakie pozostaly za vaderstadem to przepasc miedzy tymi konstrukcjami (za sprawa unikalnego podwojnego walu). do tego jak dodam, ze mam agregat w ktorym glebokosc ustawiana jest hydraulicznie i beznarzedziowy system zmiany narzedzi, to uwazam, ze dokonalem slusznego wyboru.

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:09

Trójbelkowy agregat podorywkowy Jakieś oszczędności podczas upraw już zauważyłeś? To ile jeszcze KM chcesz mu dodać??

#38 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:08

Trójbelkowy agregat podorywkowy Yhm/ A w planie całkowita rezygnacja z pługaa czy co jakiś czas będziesz przeorywał? Bo jesli planujesz orkę to nie lepiej spłycić do powiedzmy 15cm tą drugą uprawę? Dużo ha przepracował gruber na tych 25cm?-Jak ze zużywalnością zębów? Dniówka pracy Tigerem na głębokości 30cm i zęby całkowicie starte/

P.S. Amazon i Hardi już w drodze :) ?

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:17

Yhm/ A w planie całkowita rezygnacja z pługa czy co jakiś czas będziesz przeorywał? Bo jesli planujesz orkę to nie lepiej spłycić do powiedzmy 15cm tą drugą uprawę? Dużo ha przepracował gruber na tych 25cm?-Jak ze zużywalnością zębów? Podobno dniówka pracy Tigerem na głębokości 30cm i zęby całkowicie starte/

nie wiem jak to bedzie z orkami, na razie zauwazylem slabsze wschody rzepaku niz po orce i duzy problem z samosiewami (ale to do ogarniecia, bo praktycznie nie bylo podorywki, jakze waznej przy takiej uprawie).
pod rzepak robilem glebiej, gdyz ta roslina wytwarza dosc dlugie korzenie, a ze przedplonem byla pszenica, wiec wolalem spulchnic glebsza wartswe. chcialem zrobic na 30 cm by na pewno zerwac podeszwe pluzna, ale kon nie dal rady.
nie mam pojecia jak bedzie z orkami, zamierzam powoli wprowadzac bezorkowe uprawy, by sie nie zrazic jak moj ojciec i inni znajomi w naszych stronach.
co do zebow, to po paru godzinach nawet farby dobrze nie zdarlem, plytkie byly uzywane caly sezon na pokazach i jeszcze maja 3 mm, takze nie ma najmniejszego problemu z jakoscia stali w lemkenie, co potwierdzil moj znajomy, ktory ma plug tej firmy (jeden z 5 roznych) i posiada rowniez wspomnianego cultusa :)

Jakieś oszczędności podczas upraw już zauważyłeś? To ile jeszcze KM chcesz mu dodać??

oszczednosci bylyby ogromne, bo zamiast 5-7 zabiegow robie 3, ale jeszcze nic nie liczylem, bo dopiero stawiam pierwsze kroczki bezorkowo.

pisze, ze mozna go podkrecic do 270 KM, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:52

Trójbelkowy agregat podorywkowy To jakieś 50KM czyli prawie 1/4 więcej niż teraz to dobry wynik. To faktycznie będą oszczędności. a wydajność jak wychodzi? pokrywa się z katalogami czy tak nie bardzo?