brzozak2

Trójbelkowy agregat podorywkowy

Polecane posty

xsysiek    4

Bardzo ciekawy temat. Szczególnie spodobał mi się filmik Koeckerlinga. Dobrze, że wszyscy podkreślają ile te maszyny potrzebują mocy. My kupiliśmy Koeckerlinga Vario 3m rok temu. Współpracuje z MX170 do płytkiej podorywki. Testowaliśmy go kolejno z JD 7730, Pumą 195, Pumą 210 i Magnum 250. Dopiero Magnum sobie dawał radę. Jednak poszliśmy na kompromis i Puma 215 jest już zamówiona. Sprzęt jest naprawdę bardzo fajny - wysokiej jakości wykonanie i perfekcyjnie wymieszana ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Vario 3m ma 23 łapy, więc nie dziwne, że potrzeba mocy... Do głębokiej pracy to dobrze, jak na łapę przypada 10KM. smile.gif

 

Ja miałem problem uciągnąć 12 łap na 15 cm po burakach ciągnikiem 120KM. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bob ale nie porownuj zapotrzebowania na moc w maszynie, ktora ma rozstaw lap np. co 30 cm z taka co ma 10. takze ilosc lap ilosci nie rowna.

 

z tym vario puma bedzie smigala elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i tak... jednak ja nie ryłem bardzo głęboko, a w Vario pozostałe belki nie dają już takiego oporu jak przednie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nom. moim zdaniem ta moc bedzie wystarczajaca, zeby agregat pracowal w kazdych warunkach bardzo dobrze B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
Napisano (edytowany)

Będzie jednak Kongskilde. Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru....

 

Czy ktoś robi kultywatorem po qq pod qq? Jakim i z jaki skutkiem? Interesuje mnie wydajność, zużycie paliwa na hektar?

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Może moderatorzy mnie nie zakują w dyby za post pod postem, zresztą i tak jutro zaczyna się Post.

Używam Kongskilde Delta Flex 4m półzawieszany z wałem MaxPack. Robiłem nim pod zboża . Na lekkich i średnich ziemiach OK. Na ciężkich glinach brakowało ciągnikowi tak ze 100KM (NH T7050). A i ziemię wchodził trochę niechętnie. Po kukurydzy pod zboże dla dobrego efektu trzeba zrobić dwa razy. Dlatego nie używałem Flexa, tylko talerzówkę (też dwa razy). W przyszły roku będzie raz talerzówka, a po niej Delta Flex. Ponadto na piaskach spiętrza się ziemia przed wałem - trzeba lekko podpierać na kołach. Jeżeli ktoś ma wymagające ziemię, to musi sobie dobrze dobrać maszynę poprzez testy różnych. Mi ta wystarczy.

Zmiana głębokości pracy to kwestia 5min: Przednie koła podporowe (korby), wał (sworznie), sekcja talerzy (tutaj najwięcej zabawy, bo korby ze śrubami kontrującymi). Redlice wystarczyły na 100ha. Nie obyło się bez usterek, zwłaszcza hydraulika, ale serwis działał bez zarzutu. Nawet na skrzywioną grządziel nic nie marudzili. Wymienili i jeszcze starą zostawili.

Rozważając zakup zastanawiałem się jeszcze nad Horschem Terrano lub Kockerling Trio. Ale ceny były dużo wyższe (Horsch o 20tyś zł, Kockekrling 55 tys zł). Wyszedłem z założenia, że kupuję maszynę na około 200ha rocznie i nie ma co wiele inwestować. Jakbym miał do zrobienia pod 1 000ha, to pewnie byłby to Kockerling. Jak dla mnie jakość pracy i jakość wykonania ok. Jestem zadowolony. Tylko mocy w ciągniku trochę brakuje. W planach na najbliższą dekadę może Magnum :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

zjechał dzisiaj do dilera brat planuje delte flexa 3m do nh 6080. Bo 4 metry to juz obciążenie jak się dobrze zrobić :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jarecki@ dziekujemy Tobie za szczerą i rzetelną opinię. Oby wiecej takich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi się bardzo podoba Farmet Triolent, bardzo duży prześwit po ramą, wysoko mocowane talerze, duży wybór wałów. Przeraża trochę długość tego agregatu, ale ponoć realnym jest rycie na 35cm po kukurydzy ziarnowej bez zapychania.

 

Cena wersji 4m z wałem ring to około 55 tysięcy złotych polskich netto, co uważam za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ale na sztywnej belce pewnie więc nie do jazdy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

4 metrowego triolenta akurat nie ma :) jest na sztywnej ramie 3 i 3,5m składany 3,8m i składany 4,7m z możliwością pracy 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ten 4,7 m to mistrzostwo swiata jak ktos dysponuje ciagnikiem powyzej 200 KM :)

 

choc na ciezkich ziemiach to tylko maszyny zaczepiane/polzawieszane, wtenczas masa i wal zrobia swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Co do Triolenta to stryj ma 3m i ciąga go JD 7730. Chwali sobie łatwość regulacji i to, że dobrze miesza resztki pożniwne. Chociaż jak na moje to 10 łap na 3m to trochę mało.

 

Jeśli już mówimy o czeskim sprzęcie to mi się widzi takie coś:

http://www.stromexport.com/index.php?idx=12132

http://www.stromexport.com/index.php?idx=12154

 

Jest sporo wałów do wyboru. Mi się osobiście widzi roadpacker lub segmentowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaka cena tego 4,7m Triolenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Co do Triolenta to stryj ma 3m i ciąga go JD 7730. Chwali sobie łatwość regulacji i to, że dobrze miesza resztki pożniwne. Chociaż jak na moje to 10 łap na 3m to trochę mało.

 

Jeśli już mówimy o czeskim sprzęcie to mi się widzi takie coś:

http://www.stromexpo...x.php?idx=12132

http://www.stromexpo...x.php?idx=12154

 

Jest sporo wałów do wyboru. Mi się osobiście widzi roadpacker lub segmentowy.

w stormie masz tez rozstaw co 30 cm.

w karacie mam co 28 i nie narzekam na mieszanie, fakt, ze we wszystkich testach 3belkowych agregatow zawsze lemken mieszal najlepiej.

 

uwazam, ze 4 belki sa konieczne jak chcesz przygotowac pole za jednym przejazdem. jesli tradycyjnie wykonuje sie podorywke i jeszcze jest przynajmniej tydzien czasy pomiedzy zabiegami to 3 belki spokojnie wystarcza.

z reszta stwierdzone jest to, ze w mieszaniu resztek, rozkladzie slomy pomiedzy 2, a 3 belkami jest przepasc, natomiast pomiedzy 3, a 4 juz tylko niewielka roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba, że ryje się naprawdę głęboko i zależy na równiejszym rozkładzie resztek, tylko wtedy trzeba w ciul KM. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Trzybelkowy Ecoland owszem ma rozstaw 30cm, ale czterobelkowy jest już nieco gęstszy.

Dwubelkowego w życiu nie kupiłbym, bo to tylko do płytkiej uprawy.

 

Chyba, że ryje się naprawdę głęboko i zależy na równiejszym rozkładzie resztek, tylko wtedy trzeba w ciul KM. ;)

 

Dwubelkowe mają z reguły niższe zapotrzebowanie na moc, więc więcej koni może go porwać. :ph34r:

Edytowano przez Klos49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Chyba, że ryje się naprawdę głęboko i zależy na równiejszym rozkładzie resztek, tylko wtedy trzeba w ciul KM. ;)

po prawidlowo przeprowadzonej podorywce i odczekaniu niezbednego czasu juz nie ma za wiele do rozkladu ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ponawiam pytanie... zna ktoś cenę Triolenta 4,7m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Triolent TX 470 z wałem podwójnym typ D cena 90.000 PLN cena katalogowa

Turbulent 5 z podwójnym wałem gumowym z tyłu: cena 175.000 PLN

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

nie wiem skąd ta cena za triolenta 4,7m, ale ok

przedzwoniłem do naszego dealera to za model z podwójnym wałem strunowym deczko ponad 50 chciał :mellow:


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

nie wiem skąd ta cena za triolenta 4,7m, ale ok

przedzwoniłem do naszego dealera to za model z podwójnym wałem strunowym deczko ponad 50 chciał :mellow:

 

Tako dostałem ofertę cena katalogowa o rabaty nie pytałem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj