Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego?

146 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:50

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Moim zdaniem najlepszą rasą pod względem ekonomicznym jest rasa hereford x chyba hf ! Ostatnio mieliśmy sztukę która w wieku 22 miesięcy osiągnęła wagę 970 kg i mięsność 60 % przy ekstensywnym żywieniu. Na dobę dostawał 2 kg otrąb pszennych, wysłodków i liści buraczanych do oporu oraz słomę jęczmienną ! Uważam że żadna rasa nie dorówna temu wynikowi przy takim żywieniu!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Dzisiaj, 23:40
  •  

#82 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 23 maj 2009 - 10:46

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? To raczej intensywne żywienie ;) ekstensywne to takie, gdzie większą część roku bydło wypasane jest na pastwisku i żywi się wyłącznie zielonką , wynik godny pozazdroszczenia gratuluję, a co do wyboru rasy to sprawa względna, zależy od warunków gospodarstwa, herefordaxhf nie miałem ale hfXlimousine ok.18 miesięcy ponad 850kg, żywienie wyłącznie sianem, burakami, ziemniakami, i śruty ze zboża, jedyne co kupowałem to pod koniec opasu dostawał koncentrat dla opasów, wyrósł tak bo jak był mały dostawał mleka do oporu
pozdrawiam hodowców

#83 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 07:41

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? A ja bym powiedziała że najlepsza to bbb w mieszance z chianina
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#84 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:05

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? A nasienie Chianiny jest dostępne ??? :rolleyes:

Edytowany przez andrzej2110, 21 lipiec 2009 - 09:20.
Cytowanie poprzedniego postu

#85 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 październik 2009 - 19:45

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? k0B, ale jeden ci tak wyrósł czy kilka, pojedyncze to są wyjątki utrzymaj taką wagę przez kilka lat na tym mieszańcu lub mieszańcach jeśli takowe posiadasz to zobaczymy czy im taka pasza wystarczy :) , ok 1,5 kg przyrostu dziennie jest baardzo ciężko uzyskać no chyba, że tej paszy to im dawałeś niewiadomą ile :)
Osobiście polecam Limousine, ze względu na łatwe porody, dobre przyrosty, cechują się dobrą wartością rzeźniczą oraz posiadają smaczne mięso co jest cenione na zachodzie.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#86 Share benek

benek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 październik 2009 - 13:17

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? My mamy też dylemat co wybrać za rasę mamy 1,5 ha trawy 2 hektary kuku przeważnie i 3 hektary zboża Którą polecacie?
....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

#87 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 10 październik 2009 - 14:40

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Słomę samą dajecie dla bydła? Czy mieszacie z sianem czy jak?
AF - to Jest To:)

#88 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:02

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego?

k0B, ale jeden ci tak wyrósł czy kilka, pojedyncze to są wyjątki utrzymaj taką wagę przez kilka lat na tym mieszańcu lub mieszańcach jeśli takowe posiadasz to zobaczymy czy im taka pasza wystarczy ;) , ok 1,5 kg przyrostu dziennie jest baardzo ciężko uzyskać no chyba, że tej paszy to im dawałeś niewiadomą ile :blink:
Osobiście polecam Limousine, ze względu na łatwe porody, dobre przyrosty, cechują się dobrą wartością rzeźniczą oraz posiadają smaczne mięso co jest cenione na zachodzie.
Pozdrawiam

Chodziło mi o to ,że na krzyżówkach ras mięsnych można osiągnąć czasem lepsze wyniki finansowe jak w czysto rasowych sztukach. Duża wysokość hf-a w połączeniu z mięsnością odpowiedniej rasy i długi odchów na mleku może zdziałać cuda.
Większa waga przy odstawie, mniejsza cena przy zakupie i lepsze przyswajanie gorszych jakościowo pasz to nie które z zalet krzyżówek. Hereford x hf to tylko przykład. Miałem kilka podobnych osiągów z innymi rasami ale wtedy było coś koło 900 kg i musiałem je trochę dłużej trzymać(24 mies.). Kiszonek, słomy i siana otrzymują do woli. Jestem hodowcą żywca wieprzowego i dlatego nie mogę sobie pozwolić na lepszą pasze treściwą...
Musze kupować cielęta do odchowu i cena za "czyste" sztuki trochę mnie przeraża i dlatego skłaniam się trochę przy tańszej alternatywie...
Nie liczy się to za ile sprzedasz daną sztukę tylko ile możesz na niej zarobić!!!

#89 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 08:36

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? A co sądzicie o rasie chianina?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#90 Share osi

osi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 14:15

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Ja mam 2 simyntale, 3limusin, 1 angusa i 7 hf wszystko to byczki i najspokojniejsze to limusun i angus a jeżeli chodzi o przyrost moim zdaniem angus lepiej rośnie od limuzin a haf też nie są złe w 20 miesięcy osiągają wagę około 650 do 720kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 08 marzec 2010 - 21:16

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Moim zdaniem Simental ponieważ mają łatwe ocielenia, szybkie przyrosty i są spokojne.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#92 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 08 marzec 2010 - 21:23

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Jeśli chodzi o porody to limousin a jeśli przyrosty to u mnie najlepiej charolaise...
KPK Kumurun Team...

#93 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:41

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Ekstensywnie to angus, a intensywnie piemontese - najprawdopodobniej najlepsza na świecie.98% łatwych wycieleń. wydajność rzeźna 69% z czego 82% to mięso. Najniższa zawartość cholesterolu w mięsie. W Polsce niestety liczba matek nie przekracza 500 sztuk.

#94 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 17:55

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? A co sadzicie o byczkach angus czarno-białych? Dobre maja przyrosty? Może macie fotki takiego byka?

#95 Share pieter1982

pieter1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 18:57

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Taka rasę to ty chyba sobie wymyśliłeś bo takiej rasy chyba niema a przynajmniej ja o niej nie słyszałem angusy to są czarne i czerwone :)

#96 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 12:32

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? http://www.iagro.pl/...zedam-50-200-kg,at-22464.html może taki?
dodam ze matka hf, a nasienie angus, no i wyszedł czarno-bialy pytałem czy to hf to mówił koleś ze nie, i ze to agnus(biało-czarny)

#97 Share pieter1982

pieter1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 13:45

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Chyba że tak bo to krzyżówka tych 2 ras i dlatego jest czarno-biały :)

#98 Share krone123

krone123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 09:51

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? A co sadzicie o rasie Red Angus ? Dobre maja przyrosty?

#99 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 24 lipiec 2010 - 12:04

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? W TAP był o nich artykuł, a raczej o ich oborze, niby mają łatwe porody, ale czy duże przyrosty...
Z tego co pisałeś na forum zastanawiasz się jeszcze nad Herefordami i LM tak? Herefordy najlepiej wykorzystają słabe pastwiska, ale ich mięsko, jak i angusów wszelakiej postaci nie będzie chętnie wychwytywane, jest ono przerastane tłuszczem, w Am. południowej jest na nie o wiele większe wzięcie niż w Europie. Jest jeszcze wiele innych ras, chcesz je hodować tylko dla sprzedaży opasów czy też bydła do dalszej hodowli? Jeśli tylko opasy, polecam krzyżówki.
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share krone123

krone123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 13:25

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza rasa bydła mięsnego? Myślę byki oddawca jako odsadki , a jałówki sprzedawać do dalszej hodowli i na remont swojego stada. a co sadzisz o simentalach podobno maja dobre przyrosty, czy to prawda? :)a Simentale dobrze wykorzystują pastwisko? Ja myślę ze od Red angus będą lepsze aberdeen angus tak czytałem top agrar polska :)