Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadstawki a wzmacnianie podwozia

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paweljrfarmer

paweljrfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:12

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Czy po zamontowaniu wysokich nadstawek (0,5m burta i 0,5m nadstawka) w przyczepach 4 - 4.5 tonowych by móc ładować je do pełna (np. zbożem) dokonujecie wzmocnień ramy, jakieś dodatkowe poduszki, żeby resory nie siadały lub inne modernizacje, których nie wymieniłem?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nadstawki a wzmacnianie podwozia Dzisiaj, 04:59
  •  

#2 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:18

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Od większych ładunków mam przyczepy o odpowiedniej ładowności i nie ma potrzeby robienia wzmocnień.

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:22

Nadstawki a wzmacnianie podwozia do takich przyczep to zakładki 20-25max, przynajmniej do zboża bo większych imho nie warto bo szkoda i przyczepy i łatwiej wywrócić ją na dziurach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:09

Nadstawki a wzmacnianie podwozia jeśli chodzi o polskie przyczepy to musiał byś wykonać nową solidniejszą ramę od kipra i w ramie jezdnej w okolicach haków od kipra wzmocnić np. zamykając ceownik blachą 4-6 mm to jest tak standardowo a i jeszcze niektóre typy potrzebują jeszcze innych wzmocnień. A temat resorów to najlepiej dać jeden konkretny z HL 8 ton. opony 14 pr najlepiej od tira

#5 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:14

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Pytanie trochę z innej beczki - czy te HL-ki to naprawdę takie dobre i mocne przyczepy? I czy one są warte te 10-20 tys tak jak stoją na Allegro czy to przesada? :)

#6 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:15

Nadstawki a wzmacnianie podwozia ja mam 2 sztuki d-47 teraz laduje po 6,5 tony raz mialem 7,3 ale opona nie wytrzymala .
jedna znosi to dobrze a druga d-47 rama pekala i sprzedalem ja . mam tez d-732 z burtami 1m i wchodzi tam 7 ton bez zadnych problemow .
wszystko zalezy od modelu przyczepy i od tego w jakim stanie jest rama . najgorsze sa wlasnie te tzw. " kolyski" w d-47 ale jak sa ramy z hutniczego ceownika to spokojnie mozna o 50% przeladowywac
ale najlepsze sa przyczepy 9 tonowe i wieksze . wtedy sie spokojnie jedzie
takie 4 tonowe to najlepiej do 6 ton robic

Edytowany przez Lukaszjarm, 23 styczeń 2011 - 12:17.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:32

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Ja na D47 miałem 9 ton i jechałem ponad 50 km. Mam je trochę powzmacniane i ja jeszcze nie przełamałem, bo pilnuję, ale ojciec to dwie załatwił.

HL801 mam jedną to jestem zadowolony.ładuję po 13 ton pszenicy i dobrze.. Żwiru po 16 ton miałem ale przy kiprowaniu pomagałem fadromą.Ja mam powzmacniane resory a opony z tira.

Mam też Czeską 9 ton na ramie giętej ale to nie to co niemka, drugi raz bym jej nie kupił, ale lepiej kipruję niż HL 8011.

#8 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:06

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Senator@ hl jest dobra jak ja dopracujesz czyli 3 hak od kipra, rama kipra z grubszego ceownika, resory wzmocnione ,3 odboje na resor i hamulce trzeba poprawić, a tak to polecić mogę w tańszych pieniądzach czeskie przyczepy brandys

#9 Share paweljrfarmer

paweljrfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:00

Nadstawki a wzmacnianie podwozia W obecnej chwili mam porobione nadstawki ok. 23 cm na dwóch D-732 i z ramą oraz resorami jest ok. Tylko opony nie wytrzymały na wiosnę 2010, ale się nie dziwię, bo były chyba oryginalne z '86 czyli stare i popękane. Teraz mam jakieś Czeskie z Grene (nie pamiętam producenta) 12 i 14 PR. Oczywiście mowa o balonówkach, bo z tą na 20 nic się nie dzieje (jeszcze). Trochę jestem zły na tą wysokość zastawek, bo nie mieszczą mi się 3 pełne zbiorniki od bizona, ale tak pasowało przyciąć arkusz blachy (by było taniej).

Najwięcej, jak na razie wiozłem ok. 13,5 ton szlaki (oczywiście na dwóch przyczepach)- była mokra, praktycznie prosto z pieca dlatego taki ciężar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:21

Nadstawki a wzmacnianie podwozia osobiście na d47 ładuje po 7t ale to już strasznie cierpi ta przyczepa

a co do przyczep HL i HW to ich cena jest mocno wygórowana co do jakości

ja polecam czeskie przyczepy bss brandys ramy i osie są bardzo mocne, każdy znajdzie w nich coś dla siebie

były 5t 6t 7t 8t 9t i samochodówki 10t 12,5t... u nas jak ktoś ma brandyske to jest gość

wszyscy chwalą te przyczepy

osobiście używam dwie 6t dwie 8t i jedną 7 ton i nie zamieniłbym się za HL

wcale nie są drogie na wiosne sprzedałem taką 8t z idealnie prostą ramą, nowąpodłogą i burtami (4,5m/2,2m/1m) za 12tys zł oczywiście z papierami

mam do sprzedania ładną 5t http://allegro.pl/pr...1414127208.html

Edytowany przez lopol92, 23 styczeń 2011 - 21:23.

#11 Share paweljrfarmer

paweljrfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:03

Nadstawki a wzmacnianie podwozia przyczepka fajnie się prezentuje tylko cenzura @lopol92 ci się nie udała :lol:

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:56

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Ja mam Czeską 9 i HL8011.I powiem że Czeska 9 jest słabszą przyczepą. Drugi raz bym ja nie kupił. Po pierwsze koła 18 i innych się nie założy chyba że nisko profilowe 22,5 lub 19,5 do których trzeba dokupić felgi po 500zł szt. Plus opony po 200-300 używane. Rama gięta a nie walcowana jak w HL. Słabsze osie,łożyska, i hamulce. Co HL ma słabsze to resory i kiper.

Za 12 to też się kupi ładną HL.

A ca do Brandysek to już całkiem inna liga, to jest naprawdę mocna przyczepa do której HL się chowa.

#13 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:27

Nadstawki a wzmacnianie podwozia To Brandyski mówicie najlepsze :)
Z tego co widzę to nawet tańsze od HL-ek są :D Ciekawe dlaczego? <_<

#14 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:43

Nadstawki a wzmacnianie podwozia @Senaator, tez mnie to zastanawia. Jakbym mial bac to wzialbym Brandyske, bo slyszalem same dobre opinie o nich i wygrywa cenowo z HL. Za ta roznice w kasie to mozna sobie niezle przyczepke odszykowac.

#15 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:39

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Te HL-ki są chyba przesadzone po prostu :D . Nasprowadzali jakichś złomów, odpicowali i kasę chcą ogromną <_<

#16 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:47

Nadstawki a wzmacnianie podwozia powiem tak dziwicie się ale jak by nie patrzeć wszystko kosztuje i tanie nie jest. jak ktoś tak twierdzi to niech sobie kupi hl lub bss do remontu i niech zrobi remont z prawdziwego zdarzenia(piaskowanie rama blach nowa lakier samochodowy,dolne otwieranie itp) to zobaczy co i jak. i jeszcze posiedzi pod nią miesiąc czasu. ciekawe czy powie ze to drogo za ten miesiąc roboty.

#17 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:03

Nadstawki a wzmacnianie podwozia mam papiery do sprzedania do d-47 więcej na gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:15

Nadstawki a wzmacnianie podwozia Na D50 nie raz ładowałem po 12t piachu i nic jej nie było, tyle, że jest przerobiona na wywrotke czyli ma podwójną rame...