Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82A

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:16

Pronar 82A fezoi napisałeś 4x2x2 to tak jak byś maił 4 do przodu, 2 do tyłu, i 2 w obu kierunkach naraz :P . Ja wiem o co chodzi ale możesz trochę inaczej napisać żeby później nie było niepotrzebnego O-T

Swoją drogą ja w SA też mam niedoskonałą skrzynie do transportu. Między 3 a 4 brakuje biegu bo to za duża różnica prędkości.
2 też jest dość szybka i żeby z niej ruszyć z obciążeniem to trzeba troszkę na sprzęgle przyduśić.
Więc rusza się przeważnie z 2 szosowej ale zredukowanej (ten sposób i sposób przyduszenia preferuje ojciec :D )
Ja natomiast ruszam przeważnie z 3 szosowej zredukowanej gdyż jest szybsza od 2 szosowej zredukowanej a wolniejsza od 2 normalnej do i po ruszeniu wystarczy wyłączyć redukcje na normalną 3 i już traktor ma siłę się rozpędzić i jest mniej wajchowania :) . Oczywiście na polu to wygląda inaczej tam ruszamy z 2-R.
Ja już doszedłem do wprawy w ruskich biegach ale ojciec jeszcze nie do końca bo za długo jeździł 7211 :P
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Pronar 82sa bez tura

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Pronar
  • 60000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82A Dzisiaj, 01:00
  •  

#22 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:15

Pronar 82A w 1025 jest 4 biegi, 2 grupy na reduktorze i 2 zakresy, tak to na chłopski rozum wygląda czyli w sumie 16 biegów do przodu.
W 82TSA rusza się spokojnie tak: 2 na reduktorze, później 3, później reduktor na zająca i 4 chyba, ew 4 z reduktorem i już można spokojnie jechać :)

#23 Share MarekSI

MarekSI

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:29

Pronar 82A Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

#24 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:34

Pronar 82A Zobacz jak chodzi 105 konny Pronar z Kvernelandem

Ciągnik z filmu jest użytkowsnika @DawidM

Nie na mawiam Cię do Pronara ale odradzam Zetora za taką kase dołuż kilka groszy i weź NH.

Ja mam 82a od 2006r i ma +\- 2 000mth i głównie chodzi przy turze
Awarie:
-Wymiana pompy wodnej
-Wymiana sprzęgła 2009r
-wymiana rozdzielacza
-wymiana czujniku od ciśnienia oleju
-kilka przetartych kabli które idą do rozdzielacza
koszt napraw +\- 1 500zł teraz pomyśl ile by Cię to kosztowało w jakimś zachodnim (wiem wiem zachodnie się nie psują...)

Po kilku godzinach pracy w polu możesz się ostro wqr...iać bo wygody to trzeba przyznać praktycznie nie ma w porównaniu do jakiegoś zachodnniego sprzętu, ale znów jak zobaczysz co potrafi 80 konny pronar to będziesz mile zaskoczony. Czepiasz mu T-088 z zakładkami i wozisz qq tylko dym idzie.
Tu kilka fotek mojego pronarka, lekko to on nie ma :D
http://www.agrofoto....-82a-przyczepy/
http://www.agrofoto....-82a-przyczepy/
http://www.agrofoto....888-pronar-82a/
http://www.agrofoto....889-pronar-82a/
http://www.agrofoto....82a-deutz-fahr/
http://www.agrofoto....-82a-pottinger/
Wybór należy do Ciebie, teraz kupił bym jakiegoś zagranicznego bo komfort jednak ma znaczenie :)

Edytowany przez Trafik, 26 styczeń 2011 - 19:03.

#25 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:34

Pronar 82A No nie powiem twój pronarek ładnie daje sobie rade :) jakie masz tam klasy ziemi??

#26 Share kamil95

kamil95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, dobra zabawa

Napisany 26 styczeń 2011 - 01:13

Pronar 82A Zgadzam sie z Trafikiem, moj ojciec byl po jakas czesc w sklepie to byl koles, ktory ma JD i za rozrusznik musial 10 tys. zl palcic :blink:

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6371 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:44

Pronar 82A

.....teraz pomyśl ile by Cię to kosztowało w jakimś zachodnim (wiem wiem zachodnie się nie psują...)

Po kilku godzinach pracy w polu możesz się ostro wqr...iać bo wygody to trzeba przyznać praktycznie nie ma w porównaniu do jakiegoś zachodnniego sprzętu, ale znów jak zobaczysz co potrafi 80 konny pronar to będziesz mile zaskoczony. ........
Wybór należy do Ciebie, teraz kupił bym jakiegoś zagranicznego bo komfort jednak ma znaczenie :)

Podobnie myślę, mam porównanie Z10145(U1014) i MTZ952.3 i muszę przyznać że belarus sporo potrafi (jedynie w orce jednej łąki zastąpił go z zetor). Części ponoć tanie. Ja gdybym sprzedał zetorka z czym się noszę to kupiłbym jednak drugiego belaruska (za gotówkę,bez gwarancji,od jakiegoś handlarza a nie od dealera pronaru, wziąłbym przód nowego typu na szerokich kapciach, bez monoblocku, ze skrzynią 40km/h, silnik Euro1).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share michu018

michu018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:27

Pronar 82A Zachodnie ciągniki są na pewno dużo lepsze do szpanu niż Pronar. Ale jeśli przy JD trzeba zrobić remont to nic nie można dorobić bo długo nie wytrzyma, a części nowe kosztują tyle co Ursus 360. Ja mam Pronara 82SA 6 lat i nie narzekam, za te pieniądze to jest idealna maszyna;)

#29 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 16:45

Pronar 82A Zastanów się czy za 30tyś więcej opłaca się wziąć pronara w podstawowej wersji z komfortem który oferuje.Belarus wygląda co prawda jak z pod siekiery ale poza tym większej różnicy niema. Ja jak bym miał kupować kolejny ciągnik to bez wahania pronara ale z serii p7 w fulopcj. Bo teraz wiem że liczy się komfort.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share walus90

walus90

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:05

Pronar 82A A ja w piątek 13-tego kupiłem Pronara 82A;) Dałem za niego 53000zł za 2007 rok. Moim zdaniem tanio. Nie jest idealny. Silnik igiełka;D Zero dymku. Jest na nim troszkę rdzy bo pracował w firmie sprzątającej i od soli to niby. W pipe raczej nie dostawał bo nie widać tego po nim. Jest kilka rzeczy za które trzeba się wziąć, min. ta korozja;/ jest wszędzie! nawet w kabinie ale to nie będzie duzo kosztowało-więcej pracy niż pieniędzy. A poza tym przyjechałem nim 250 km i jakoś mnie nie zawiódł;P (wszyscy mówią że jestem głupi żeby taki kawał samemu traktorem jechać;P) Trwało to niecałe 10 godz. Jechałem bez kierunków, bo gdzieś zwarcie i bezpiecznik się palił;/ Myślę ze będzie mi dobrze służył!

#31 Share przemoc

przemoc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:54

Pronar 82A czy może ktoś wie gdzie można kupić wewnętrzne plastiki do pronara bo mam pękniętą prawą obudowę przy dźwigniach

Edytowany przez przemoc, 25 luty 2012 - 22:43.

#32 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:53

Pronar 82A Ja sam mam pronara i chodzi jak rakieta.. Fakt moze zachodnie sa lepsze ale ich cena jest wysoka.. Każdego stac na co innego :)

#33 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:42

Pronar 82A Ja Posiagam pronara 82 tsa 9 lat u mnie pracuje i nie narzekam na niego.
ktorys kolega pisal ze po 100 motogodzinach trzeba bedzie doktecic kazda srobke - tez sie z tym zgadzam :)

Edytowany przez lanzer25, 23 styczeń 2013 - 22:23.

#34 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:39

Pronar 82A Nie wiem, przepraszam ale 3/4 postów to spam gdzie jakieś dzieciaki piszą że to "gówno" a same siedzą i grają w symulatora farmy.
Ja posiadam 82sa czyli wersję "bogatszą" od "A" różni się między innymi skrzynią biegów, bardzo trudno znaleź biegi dla niewprawionego i to jest dosyć niebezpieczne pod góre z przyczepą, dalej, pompa jest chyba ruska o dosć lichym udźwigu bodajże 3T i na 1 siłowniku który lubi się sączyć olejem.
3. włącznik blokady biegów oraz WOM jest mechaniczny co jest dosyć "stare" dla 21 wieku ;), może to zaleta że nie ma się co popsuć ale jednak wolę mojego sa gdzie naciskam przycisk i mam wom i blokadę.
Sumując chciałem kupić sobie "A" ale jednak dopłać te 5 tysięcy czy ile tam i kup sobie SA dużo dużo więcej wygody pracy poprzez synchronizowaną skrzynie wom i blokadę biegów oraz oczywiście lepszy udźwig.
Pozdrawiam GAGA ;)

#35 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnicto, technika rolnicza, meteorologia

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:01

Pronar 82A Ja na swojego 82SA nie narzekam. 2007 rok i chodzi jak trza tylko paliwo lać. Zgodzę się z panami któży piszą o skrzyni, mógłby mieć jakieś półbiegi czy coś bo czasami brakuje przełożenia albo za szybko albo za wolno. No i mógłby mieć rewers chociaż mechaniczny. Mało pali, siły ma to mi wystarczy. Ale 82A to też dobra alternatywa dla drogich ( choć dobrych ) zachodnich ciągników. Pozdrawiam

Edytowany przez Marcon, 27 styczeń 2013 - 20:01.

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6371 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 styczeń 2013 - 10:19

Pronar 82A ten półbieg mógłby zostać zastąpiony czymś takim jak wzmacniacz w ursusach 1014. Mam zetorka 10145 i fajne to jest do ruszania lub jak ciągnie się przyczepy pod górkę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:49

Pronar 82A Panowie, orientujecie się może jak cenowo stoi Pronar 80A ten bez przedniego napędu z 2005roku?

Edytowany przez tjun, 29 kwiecień 2013 - 19:49.

Dodaj odpowiedź