Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82A

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarekSI

MarekSI

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:01

Pronar 82A Witam mam na oku ten model ale nie wiem czy to dobry wybór gdyż widze na allegro że ludzie sprzedają je chociaż są one z 2003-2005 rok. Czytałem na forum że niektórzy userzy twierdzą że strasznie cieknie mu podnośnik ogólnie że nie chcieli by go za darmo. Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś na jego temat patrzyłem równierz belarusa 952 no ale jak nie patrzeć to pronar wizualnie lepiej wygląda. Wiem że podzespoły są te same ale mówiono mi że ta wersja jest nie udana. Jak wasze odczucia na jego temat ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82A Dzisiaj, 20:11
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:22

Pronar 82A jak znam życie to połowa tych pronarów kupiona była albo na spo albo na prow i przez pięć lat nie można sprzedać traktorka.
Teraz je sprzedają i dostają tyle ile one ich kosztowały a kupią sobie nowe zabawki.

Ot takie moje zdanie
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share wladek820

wladek820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:07

Pronar 82A KUP FENDA STARSZEGO TO STARSZEGO ALE BĘDZIESZ Z NIEGO BARDZIEJ ZADOWOLONY ;)

#4 Share MarekSI

MarekSI

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:12

Pronar 82A

KUP FENDA STARSZEGO TO STARSZEGO ALE BĘDZIESZ Z NIEGO BARDZIEJ ZADOWOLONY

Może i masz racje ale wole jednak nowy sprzęt :rolleyes:

#5 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:25

Pronar 82A kub Zetorka ;) o niebo lepszy niż te wszystkie ruskie...jedyne co ruskie dobre to cukierki :rolleyes:

ale każdy robi jak uważa...Pozdro ;)

#6 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:25

Pronar 82A Pronar = złom

#7 Share MarekSI

MarekSI

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:49

Pronar 82A

Pronar = złom

może jakieś uzasadnienie ?

a co do zetora to troszkę przy drogi <_<

Edytowany przez MarekSI, 22 styczeń 2011 - 22:51.

#8 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:54

Pronar 82A no droższy jest...będziesz go rok dłużej spłacał ale już konkretniejszy sprzęt niż belarus...

#9 Share wladek820

wladek820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 07:30

Pronar 82A eee kolego nie mów że tylko dobre ruskie są cukierki ;) ja bym powiedział jeszcze że wódka i Tania lub Sasza :lol:

#10 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 23 styczeń 2011 - 10:23

Pronar 82A @Nikita_Bennet napisałeś całą prawde sam mam taki zamiar :P kupić ale zachodniego
@MarekSI a ile wołają za takiego pronara? Nawet sprawdż na allegro ile tego jest do sprzedania ciągniki 3-6 letnie- kto by sprzedał nowy ciągnik gdyby się dobrze sprawował ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarekSI

MarekSI

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 11:11

Pronar 82A Za pronarka powiedział mi 86 000 netto

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:43

Pronar 82A

@Nikita_Bennet napisałeś całą prawde sam mam taki zamiar :P kupić ale zachodniego
@MarekSI a ile wołają za takiego pronara? Nawet sprawdż na allegro ile tego jest do sprzedania ciągniki 3-6 letnie- kto by sprzedał nowy ciągnik gdyby się dobrze sprawował ?

a dlaczego ja wziąłem nowego?
Za 5-7 lat sprzedam za tyle za ile go kupiłem ;)
No chyba że naprawdę będzie niezawodny i bezawaryjny wtedy sprzedam zetorka 10145 a kupię drugiego Belaruska ale 80KM, most nowego typu, skrzynie bez synchro (aby leciał 40km/h) i podnośnik starego typu ale tak aby miał hitcha.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:16

Pronar 82A Za 5 lat /wymóg PROW/ będziesz mógł wybierać w sprzęcie markowym i nie, z krajowej drugiej ręki, jak w ulęgałkach. Wielu będzie wolało sprzedać, i złożyć nowy wniosek/o ile będzie taka możliwość/, niż bawić się w remonty.

Edytowany przez agromatik, 23 styczeń 2011 - 13:17.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#14 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:14

Pronar 82A U mnie w okolicy tylko ja mam pronara co prawda SA na krzyżaku ale pronara.
Są zetory o podobnej mocy i z rozmów z użytkownikami jak i z własnych obserwacji widzę że mtz-tem zrobię co najmniej tyle samo jak nie więcej niż np proximą a zaoszczędzę na paliwie bo ruskie silniki jak każdy wie są bardzo ekonomiczne i mają opinie niezniszczalnych (oczywiście w normalnych rękach). A zetor . Z zetorem jest tak że kto miał starego zetora z lat 80 i zamienił go ostatnio na nowego to mówi że to już nie ta marka. Ogólnie zetor nie trzyma równowagi między ceną a jakością.
Wiecie jak było z mercedesem, model W123 jest niemal legendarny pod względem swojej wytrzymałości a zaprzestano produkcji ze względu na to że Mercedes by zbankrutował. Ta zasada obowiązuje i w tych czasach.
Silnik MMZ wykorzystywany w ciągnikach Pronar i Belarus nie zmienił się niemal nic mimo tylu lat od wyprodukowania pierwszego egzemplarzu co świadczy o jego dobrej konstrukcji (niekoniecznie dla środowiska :P ).
Uważam że pronar czy belarus to dobre wyjście dla tych którzy chcą ciągnika dobrego, ekonomicznego, prostego i przede wszystkim TANIEGO jak na swoją "jakość"
Mtz-tom trzeba wybaczyć ich niedociągnięcia za swoją cenę ale Zetorowi bym już nie wybaczył tego jak by coś cię działo.
PS: Takich wypowiedzi jak Pronar (czy inna marka)= złom radzę nie brać pod uwagę bo nie są one niczym udowodnione.
I powtórzę to co zawsze o MTZ-tach najwięcej mają do powiedzenia ci którzy go nie mają i czują urazę do radzieckich technologi, jak i ci którzy mają JD i Fendt-y i chcą się po prostu popisać przed innymi. Ale Weźcie pod uwagę to że nie każdego stać na taki ciągnik lub na koszty jego eksploatacji. To że ciągnik jest droższy lub zachodni to nie znaczy że jest lepszy. Na pewno lepszy szpan jest :P Ale o tym jest w innych moich postach
Pozdrowienia :)

Edytowany przez dzigit, 23 styczeń 2011 - 20:17.

POWER IS BACK
POWER IS MTZ

#15 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 23 styczeń 2011 - 23:40

Pronar 82A Ja mam dwa ruski pracują na 80ha i idą jak żylety no ale jak miał bym kupowac coś nowego to raczej pronara bym nie wziął wolał bym cos lepszego chyba że nie masz dość kasy ale zamiast pronara zastanów się nad Belarusem

#16 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 styczeń 2011 - 07:31

Pronar 82A Nowy pronar, lub belarus to w nich po 100 mtg podokręcać wszystkie śruby i nie ma mowy że gdzieś będzie ciekło. Wszystko musi się ułożyć. W t25 nawet tak napisane podokręcać. Ja mam t25 31 lat i nie ma punktu zapoconego a już prawie 6500mtg bez remontu i awarii.

#17 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:17

Pronar 82A do dokłądnie mocno skręcić dobre uszczelki podawać i nic nie bedzie ciekło :) Jak widze tych "znawców" co piszą "Pronar to szajs albo coś podobnego" to mnie aż czyści nie znają się nigdy tego ciągnika na oczy nie widzieli a wypowiadają się ;/

#18 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:32

Pronar 82A U nas na wiosce gość mtz kupę lat w lesie ciąga dłużycy z drzewem i nie zajeździ, a te fendy i te poniemieckie dawno by padły pod sosną w takim zapierdzielu.

#19 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:34

Pronar 82A Mój Pronar 1025 skończył 5 lat(PROW) i zostaje w gospodarstwie .Nie miałem z nim problemów.Skusiło mnie te 105km, ale z perspektywy 1100mtg i obserwacji innych ciągników myślę że 82A lub podobny Belarus to optymalne rozwiązanie .Przy średnim areale jest uniwersalny ,przy większym do orki, transportu trzeba i tak jakiejś szóstki.Jedno jest pewne po gwarancji ewentualne koszty napraw nie zniszczą rolnika , a do sprzętu zachodniego to strach pytać o cenę części.Dodam, że na Pronara przesiadłem się z ursusa 1014 i odczułem różnicę na plus .Jest problem w transporcie ze skrzynią 16x8, ale 82A ma inną.Pozdrawiam!

Edytowany przez fezoi, 25 styczeń 2011 - 19:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 00:03

Pronar 82A Zgadza się dla gościa w deutz skrzynia nawaliła to za trybek wielkości zębatki rowerowej zabulił 6000pln i 3 tygodnie czekał na niego w samo jak wiosenne prace.

Dodaj odpowiedź