Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne C-330

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 kwiecień 2010 - 05:29

Hamulce pneumatyczne C-330 dokładnie - wymień tłoka z pierscieniami ,zmień olej i bedzie git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne C-330 Dzisiaj, 04:10
  •  

#22 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:41

Hamulce pneumatyczne C-330 otóż prawie wszystko mam złożone brakuje mi nakrętki na wał od koła pasowego nie wiecie jaka tam jest nakrętka ? wg. katalogu jest tam m12 ale jak mierzyłem suwmiarka to wyszło 19mm w grene takiej nie dostane jedynie że kupie nowy wał. nakrętka ma podobno drobny gwint ale nie wiem o jakim skoku może ktoś wie jaka tam powinna być nakrętka ?

#23 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 14 kwiecień 2010 - 08:06

Hamulce pneumatyczne C-330 podjedz do najblizszego sklepu z czesciami dobierzesz -

#24 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:57

Hamulce pneumatyczne C-330 właśnie znalazłem większość rurek które zostały zdemontowane przy remoncie. nie mogę znaleźć rurki zbiornik powietrza - zawór hamulcowy i zaworu hamulcowego . Nowy zawór hamulcowy wydatek gdzieś 170zł rurka 20 zeta. Nie wiem gdzie szukać muszę jeszcze zobaczyć pod wiatą ale nie wiem czy będzie ten zawór jeszcze sprawny czy opłaca mi się go szukać czy lepiej kupić nowy i mieć spokój ?

#25 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:05

Hamulce pneumatyczne C-330 Cześć mam problem z hamulcami pneumatycznymi w c-330, problem jest taki że kupiłem nowy zawór hamulcowy ale nie było tych cięgieł co wyciągają ten rdzeń zaworu, więc nie wiem jak połączyć te cięgła da zaworu.Najlepiej by było jak by mi ktoś zrobił zdjęcie i pokazał jak to jest połączone.
:P

#26 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 28 styczeń 2011 - 23:58

Hamulce pneumatyczne C-330 Temat jeszcze aktualny.... ? Jutro dodam fotkę bo dziś "jest już ciemno" :D . Też nie mam cięgła krótkiego które łączy się z lewym pedałem hamulca.

Mam nadzieje że z fotki coś ogarniesz... Ciągnik trochę brudny ale na bieżąco w pracy (w zimie) . ;)
Jak widzisz na foto brakuje krótkiego cięgła od hamulca (powietrznego). Jak byś miał jakieś pytania to wal śmiało...

Załączone miniaturki

• 20110129030.jpg
  • 20110129032.jpg

Edytowany przez javorskyp, 29 styczeń 2011 - 15:12.

#27 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:57

Hamulce pneumatyczne C-330 Dzięki za pomoc, kupiłem sobie to cięgło co mi brakowało i hamulce działają super. Jeszcze raz wielkie dzięki.
:P

#28 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:50

Hamulce pneumatyczne C-330 Witam. Mam problem pneymatyka w c-330. Gdy wlacze sprezarke bo che miec hamulec w przyczepie to ucieka mi powietrze przy zaworze odcinajacym tym co jest pod podlaga z prawej strony, natomiast gdy nacisne pedal do konca wtedy przestaje syczec i dopiero nabija cisnienie, lecz gdy tylko puszcze pedal to zaczyna uciekac i minie chwila i juz nie ma piwietrza w ukladzie. Prosil bym o pomoc co ja mam z tym zrobic, bo mam wyjazd i jest mi to pilnie potrzebne. Jezeli mial ktos podobny problem to prosze o porady.

#29 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:19

Hamulce pneumatyczne C-330 wymień zawqór bo nie ma do niego uszczelniaczy kosztuje około150zł a dlatego przestaje lecieć jak wcisniesz pedał bo odcinasz zawór zwrotny upuszczający powietrze z układu przyczepy inc z tym nie zrobisz raczej
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#30 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 22:34

Hamulce pneumatyczne C-330

Witam. Mam problem pneymatyka w c-330. Gdy wlacze sprezarke bo che miec hamulec w przyczepie to ucieka mi powietrze przy zaworze odcinajacym tym co jest pod podlaga z prawej strony, natomiast gdy nacisne pedal do konca wtedy przestaje syczec i dopiero nabija cisnienie, lecz gdy tylko puszcze pedal to zaczyna uciekac i minie chwila i juz nie ma piwietrza w ukladzie. Prosil bym o pomoc co ja mam z tym zrobic, bo mam wyjazd i jest mi to pilnie potrzebne. Jezeli mial ktos podobny problem to prosze o porady.

A może pedał hamulca już go trochę otwiera jak jest w stanie spoczynku i on wypuszcza już powietrze z układu aby zahamować? spróbuj mu dać troche luzu a jak to nie pomoże to najprawdopodobniej musisz go wymienić.Ten zawór cały czas pracuje przy każdym naciśnieciu hamulca niezależnie czy masz włączona sprężarkę czy nie.Pozdrowienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:04

Hamulce pneumatyczne C-330 Wiem wiem że on calu czas pracuje. Po zwolnieniu pedalu to cięgło jest lużne wiec nie ma takiej możliwośći by caly czas trzymało zawor troche. Dzikęi za pomoc. Udam się do sklepu po nowy i myśle że znowu na kikla lat będe miał spokój.

#32 Share juljanking

juljanking

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:33

Hamulce pneumatyczne C-330 Jeśli syczy cały czas to masz nieszczelną instalacje za zaworem hamulca, jak przestaje syczeć kiedy naciskasz hamulec to właśnie dlatego że po jego naciśnięciu zostaje odcięty dopływ medium do przyczepu co determinuje załączenie się hamulców przyczepy, przyczepy z instalacją jednoprzewodową,

#33 Share muszkieter97

muszkieter97

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,informatyka,motoryzacja

Napisany 10 luty 2012 - 19:10

Hamulce pneumatyczne C-330 U mnie też troszkę ucieka lecz tylko wtedy gdy sprężarka nie chodzi

#34 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 maj 2013 - 08:25

Hamulce pneumatyczne C-330 Założyłem pneumatyke do c-330M i sprężarka jak narazie mało przepracowała (niecałe 1h)
a był juz olej w odolejaczu oraz troche zrobiło sie mokro koło miarki oleju.
I czego to moze być wina ze olej przepuszcza ? Moze być to spowodowane nadmiarem oleju?
Mam nalane sporo ponad tą kreskę na miarce oleju (Ta kreska to minimum czy maksimum?)
I wspomnę ze sprężarka prawie nic nie przepracowała od nowości wiec wina pierścinków czy cos takiego
raczej jest niemozliwa.

#35 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:39

Hamulce pneumatyczne C-330 witam masz za dużo oleju wylej trochę tak aby było z 1 cm nad tą kreską a nie ma tam drugiej kreski

#36 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:19

Hamulce pneumatyczne C-330 Właśnie niema to w starszych spręzarkach były ja mam tą nowszą tam jest tylko 1 kreska

#37 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 maj 2013 - 11:38

Hamulce pneumatyczne C-330 Nie musisz odlewać oleju. W moim ciapku też jest olej i niema problemu. Odolejacz nie da ci oleju do instalacji.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#38 Share walusls

walusls

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 17:47

Hamulce pneumatyczne C-330 Witam czy ma ktos moze podlaczony zawor hamulcowy i ma mozliwosc sprawdzic czy przy braku cisnienia ten trzpien zaworu wyciagany jest przez ciegno czy tylko przy obecnosci cisnienia z gory dzieki

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:36

Hamulce pneumatyczne C-330 Tam jest taka d*pna sprężyna że czy powietrze jest nabite czy nie zawór ma pracować tak jak pedał hamulca. Czyli wysuwać się i chować.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share walusls

walusls

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:41

Hamulce pneumatyczne C-330 Tylko ze chodzi o to za zawor jest nasmarowany itp ale nie da sie go wyciagnac tzn ten trzpien to po wcisnieciu hamulca powinien wyjsc pozostaje w miejscu a tylko sprezyna na ciegle zie sciaga a zaworu nie ruszy.