Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać?

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:41

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? Chciałbym zapytać Który ciągnik wybrać? Case czy SDF?
Pracował by na 30 ha z ładowaczem czołowym (produkcja mleka)
Główny ciągnik w gospodarstwie (2 gospodarstwa oddalone od siebie o 6 km. 15ha przy domu ,15 te 6 dalej)
do 210tyś brutto w ramach PROW
Proszę o radę tylko nie jakieś tam weź JD czy Zetora czy Valtrę. interesują mnie te dwie firmy ciągników do 100 KM.
I Które lepsze finansowanie fabryczne ? Jakie rzeczywiste %

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:51

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? Ten Case z ładowaczem w porównaniu do Agrofarma, to jak słoń w składzie porcelany. Ja wybrałbym DF-a w wersji PL, wtedy skrzynia niewiele ustępowała by tej z Case

#3 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:54

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? Ja mam agrofarma co prawda bez ładowacza ale jest bardzo zwinny mysle że by był dobry, do transportu w miare natomiast do roboty w polu wolał bym chyba case poniewaz
1 agrofarm jest za maniejszy i lżejszy od case wiec i uciąg ma mniejszy
2 case sporo jezdzilem przy QQ komfort ma sporo lepszy
3 case jest oszczedniejszy
nie wiem jaka jest roznica w cenie ale chyba bym zamienil mojego deutza na case a jaka moc masz na mysli??

#4 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:54

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? do ładowacza to agrofarm bo będzie zwrorniejszy niż case

#5 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:25

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? Maxxum do agrofarma to tak jak by porównać 7211 do c360 :) Maxxum sporo lepszy komfort (ciszej, lepsza skrzynia, EHR), a agrofarm jeśli nie jest profiline to niestety kiepsko wypada przy case ;) Case na bank jest bardziej paliwożerny (słowa servicemanów z case poparta opiniami użytkowników), a w agrofarmie siedzi silnik deutza który za dużo nie łyknie w lekkich i średnich pracach. Jeżeli masz bydło mleczne to jednak najlepszą opcją był by (tak jak napisał @b0gdan) agrofarm profiline, to taki kompromis pomiędzy tymi dwoma ciągnikami, zachowane były by zwrotność i spalanie, a komfort podniósł by się i cena niestety też, nie wiem czy za 210tys. brutto dostanie teraz agrofarma profiline :(

Edytowany przez Hubert8245, 22 styczeń 2011 - 21:26.

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:13

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? dziś widziałem ofertę na Agrofarma 100 profiline za 218 tyś brutto... oferta była do ARIMR

#7 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:37

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? nigdy bym nie dal tyle za agrofarma nie jest warty tej ceny a profiline to tylko kupa dodatkowego wyposarzenia a ciagnik sam wsobie pozostaje taki sam
Hubert8245 a co do spalania to nie wiem jakie ma Maxxum ale agrofarm jak poczuje robote to tez sobie nie szczedzi

#8 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:03

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? oferta di ARiMR jest zawsze zawyżona. PL to zupełnie inna skrzynia biegów, niż w wersji GS.
Tak jak juz pisałem do ładowacza to tylko DF z tych dwóch, a z racji, że gospodarstwo nie jest duże, zapewne spora łąk, to moim wyborem jest DF.

#9 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:51

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? do krupekf16
tak jak pisałem 100 KM.
Łaki są ale też 10 ha jest pszenicy i rzepaku

Edytowany przez brunet1, 23 styczeń 2011 - 15:59.

#10 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 15:15

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? co tak mało odpowiedzi. Czy może ktoś mi jeszcze napisać na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor964

zetor964

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:54

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? Moim zdaniem jak na gospodarstwo nastawione na mleko to bierz Deutza najlepiej w wersji PL. Zgadzam się z @ b0gdan ten Case troszkę za duże gabarety. Bardziej bym porównywał Case JXU z Agrofarmem.

#12 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:25

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? tylko że cena maxxuma 100KM z ładowaczem czołowym był w cenie właśnie DF PL tez z ład.czołowym .Przy czym w case dużo rzeczy było w standardzie a do DF trzeba było dopłacić. A i jeszcze jedno to Case ma kredyd na 2% a DF nie wiem ale chyba ponad 4%? więc nie wiem jeszcze na co się zdecydować?

#13 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 29 styczeń 2011 - 23:00

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? ja wziąłem ofertę na DF Agrofarma 430 PL napisali mi 180k netto z przednim tuz i wom, wracając od df przez przypadek wjechałem do Case i zostanie już (oby) Case Maxxum 110 Multikontroler też z przednim tuz i wom to ok 213k netto, ładowacze czołowe w podobnej cenie mi zaoferowano, przy df stolla a w case oryginalny case lrz120, co do finansowania to chyba tez podobnie df jak case, tyle że w case 2% ale na 2 lata a na 7 lat ok4, w df chyba na dzień dobry 4-5%, ale dokładnie jaki procent to się zobaczy.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#14 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 08:48

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? ładowacz case lrz 120 to nic innego jak stoll firmowany przez case.

#15 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:16

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? No ja mam zamiar wziąć też Case Maxxuma tylko że 100 koników z przednim TUZ a nad WOM się zastanawiam i szukam na forum porad bo się zastanawiam też na DF PL. U mnie jest lekko ponad 30 ha i jest pól na pół produkcja roślinna i produkcja mleczna.
Vrykoulakas a ciebie co przekonuje do CASE????????

#16 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:15

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? dużo elektroniki ;) dlatego multicontroler ;) a tak na poważnie kumpel ma Maxxum 115 i bardzo zadowolony, firma znana, z doświadczeniem w produkcji traktorów a tak osobiście to mi się ciągnik musi podobać, przestronna kabina w wersji multikontroler bardzo ciekawie rozwiązana bez tradycyjnych liczników wszystko na prawym słupku, fotel obracany o ok 30-35 stopni w prawo ułatwiający spoglądanie w tył, dużo w standardzie, , porównywałem do DF 430 PL i tam maciupko było miejsca.

Edytowany przez Vrykoulakas, 30 styczeń 2011 - 20:22.

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#17 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 luty 2011 - 09:55

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? Posiadacze Maxxuma czy to prawda ze te traktory mają słabe przednie mosty. Bo pare osób mi odradziło wziąć maxxuma do produkcji mleka

#18 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:14

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? diler jakiej marki to powiedział? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:13

Case Maxxum czy SDF Agrofarm? Który wybrać? gdzieś tu na AF któryś pisał ze jxu ma lepszy most od maxxuma

Dodaj odpowiedź