Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysiew graniczny - wymierne korzyści

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:58

Wysiew graniczny - wymierne korzyści z nadstawką do 2700kg i nie wiem jak teraz ale w grudniu była na niego promocja i za 44300zł netto. z amazone miałem ofertę na podobne parametry i wyposażenie to cene mi zrobił podobną 44900zł ale po rozmowie z kolesiem który tym jeździł i serwisował i rozmowie z facetem z spółki którą wzięła takie dwa na chyba 3tys ha i ich opinii o niezawodności to się na AXIS-a zdecydowałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysiew graniczny - wymierne korzyści Dzisiaj, 11:30
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 00:30

Wysiew graniczny - wymierne korzyści @yacenty w sulky zmienia sie kat natarcia lopatki, moze byc to lepsze pod tym wzgledem, ze nie rozpyla tak nawozu jak limiter.

wiem ze to nie ma wiekszego znaczenia, najwazniejsze by jakikolwiek wygodny system wysiewu granicznego byl, ale skoro wybierac i analizowac, to lepiej znac wszelkie opcje :) .

co do wymiernych korzysci to niedlugo bedzie tak jak na zachodzie, ze ekologi nam sondy w rowach pozakladaja ;[ i przekroczenie dopuszczalnych norm bedzie skutkowalo wysokimi konsekwencjami. w moim wypadku to dyskwalifikuje polowe gospodarstwa :( .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 marzec 2011 - 07:44

Wysiew graniczny - wymierne korzyści brzozak: w tym momencie to już musztarda po obiedzie, we wtorek rozsiewacz przyjechał na testy, dziś po południu i jutro mam nadzieje uda się go po testować na rzepaku i może na pszenicy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 19:29

Wysiew graniczny - wymierne korzyści skoro przyjechal na testy to chyba jak najbardziej jeszcze ta musztarda moze nadac wyrafinowany smak azotowi na polu :D .

telefon dziala dosc szybko, takze mozna ubiec podpisanie umowy.
chyba ze na testy daja ci rozsiewacz, ktory juz zakupiles :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 30 październik 2011 - 19:31

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Mam zamiar kupić, zamówienie mam złozyć w tym tygodniu rozsiewacza do nawozu Amazone, jak się nie mylę na 1000kg i też jest kwestia tego granicznika...
Jednak chyba go wezmę choć cena jest ok + 4tysiaków do ceny podstawowej..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 15 grudzień 2011 - 09:21

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Jeden z forumowiczów pytał się o opinię AXIS-a wpisze ją tu może komuś pomoże przy wyborze:
mam axis-a 30.1W z wagą
spisuje się na 5 z minusem
1)pokrycie pola jest równe widać to po roślinach (na równym polu nie widać przebarwień roślin)
2) waga działa dobrze z dość dużą dokładnością jak się ustawi 180 kg/h to tak wychodzi (+/-)3%
3) wysiew graniczny działa z tym że przy normalnych ustawieniach rzuca nawóz za drogą jakieś 2-3m ale może to być wina tego że mam tarczę S6 która jest na szerokość 24-36m a ja mam ścieżki 24m i będę musiał spróbować z tarczą S4 a teraz to sobie tak radziłem że zmniejszałem obroty i obniżałem maszynę po prostu patrzyłem by nawóz doleciał do drogi/miedzy ale widać że nawóz przy miedzy nie dolatuje w wystarczającej ilości i widać niedostatki (przebarwienia)1-2 metrów od miedzy.
4) komputer jest dość prosty można powiedzieć że jeśli sobie ktoś radzi z telefonem to i z tym sobie poradzi
minusem jest to że za każdym razem załadowania należy przycisnąć ponowny załadunek nowego nawozu na komputerze samo się wyświetla ale czasami jakby coś się zawieszał i wtedy trzeba resetować komputer (wyłączyć i włączyć i wcisnąć nowy nawóz) bo jak nie to wtedy wysiewa błędna dawkę zazwyczaj u mnie większą tak mi się zdarzyło parę razy nie wiem czy to usterka czy błąd w oprogramowaniu ale teraz tego pilnuje. i będę to reklamował w serwisie.
.zaleta wagi nie muszę robić prób kręconych ja pilnuję aby obroty mniej więcej były 540 a prędkość zmieniam biegami i jeżdżę po polu (w zależności od warunków) spokojnie do 20km/h

#47 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 październik 2012 - 22:35

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Mógłby ktos opisac w prosty sposób na czym polega ten wysiew graniczny, bo nie za bardzo rozumiem. Scieżki robie pod opryskiwacz 15m, mam zamiar zakupic rozisewacz i nie wiem o co chodzi z tym wysiewem. Jeśli zakupie rozsiewacz o szerokosci roboczej 8-18m i ustawie na 15m to wtedy jedna tarcza sieje na 15m czy obie na 15m. W rozsiewaczu bogballe w broszurze jest napisane, że w systemie scieżek technologicznych przy jednym przejeździe otrzymujemy poczwórne pokrycie nawozem w jaki sposób? Pierwszą scieżke robię 7,5m od skraju pola czy w tym przypadku ten system bedzie przydatny?

#48 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 30 październik 2012 - 19:17

Wysiew graniczny - wymierne korzyści wiesz musisz wymienić tarczę z jednej strony na tą do wysiewu graicznego objezdzasz w koło pole i z powrotem zmieniasz na do siewu normalnego ja tam tego nie używam szkoda zachodu jak tam trochę nawozu spodnie na miedzę

#49 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:03

Wysiew graniczny - wymierne korzyści W amazone jest limiter do wysiewu granicznego 1000 euro dopłaty sterowanie hydraulczne z kabiny, w sulky 250 euro dopłaty system tribord 2, sterowanie elektryczne z kabiny. Nadal za bardzo nie rozumiem na czym to polega czy bez tego wysiewu będę siał nawóz 7,5 za miedze jesli bede jechał pierwsza sceżką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 luty 2013 - 23:06

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Może nie 7,5 metra ale z 5 metry nie pełną dawką. Przy ustawieniu rozsiewacza na 15 m nawóz rozrzucany jest znacznie szerzej żeby pokryć równomiernie pole między ścieżkami. Dzięki wysiewowi granicznemu wysiejesz od granicy całą dawkę w jednym przejeździe bo nie poleci za miedzę. Nawozu nie zaoszczędzisz ale zyskasz na plonie od granicy. Prościej już się nie da wytłumaczyć :)

Dodaj odpowiedź