Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysiew graniczny - wymierne korzyści

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10276 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 styczeń 2011 - 14:32

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Witam,
na dniach będziemy składać zamówienie na rozsiewacz do nawozu.
Analizujemy wszelkie możliwe opcje jakie można wybrać.
Zatrzymaliśmy się na podzespołach do wysiewu granicznego.
Nie mamy pól przy rowach czy zbiornikach wodnych więc nie ma tematu jeśli chodzi o kwestie ochrony wody, pozostaje więc kwestia uzasadnienia ekonomicznego wyboru takiej opcji.
Czy ktoś z was spotkał się z jakimiś pomiarami ile nawozu oszczędzamy sypiąc go tylko w miejscu gdzie dokładnie chcemy przy rozsiewie granicznym?
Zakładam sobie taka sytuacje: mam pole 7.5ha - przejazd do koła pola to 1200m - ile zaoszczędzę włączając wysiew graniczny?

Edytowany przez yacenty, 22 styczeń 2011 - 14:32.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysiew graniczny - wymierne korzyści Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share klaudia110ha

klaudia110ha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mężczyźni, Szkoła, Mechanizacja rolnictwa itp.

Napisany 22 styczeń 2011 - 14:50

Wysiew graniczny - wymierne korzyści od razu tak duuużo nie zaoszczędzisz... lecz po paru latach może nazbierać się niezła sumka :D
z pomiarami się nie spotkałam...

Edytowany przez klaudia110ha, 22 styczeń 2011 - 14:51.

#3 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:15

Wysiew graniczny - wymierne korzyści W moim rozsiewaczu w standardzie był wysiew graniczny. Wysiewane nawozy dolatują do następnego przejazdu, tak więc wysiew się nakłada z każdego przejazdu. Załączenie wysiewu granicznego po prostu zmniejsza ten dystans o połowę.
2m

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:21

Wysiew graniczny - wymierne korzyści ja kupując mój rozsiewacz miałem możliwość zakupu tarczy do rozsiewu granicznego, jednak zrezygnowałem z tego. Przyczyną była niewspółmierna cena do osiąganego efektu pracy. Widziałem działanie takiego mechanizmu i mimo wszystko nie da się wysiać nawozu do ściśle określonego miejsca, tak aby nie dostawały się jego pewne ilości poza zakładaną szerokość roboczą.
Yacenty wybór należy do Ciebie, a przedstawiona tu opinia jest tylko moim spostrzeżeniem.
Pozdrawiam i udanego zakupu życzę ;)

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10276 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:23

Wysiew graniczny - wymierne korzyści dobra, dzięki
jak działa wysiew graniczny to ja wiem, chodzi mi o jakies dane które pozwolą mi policzyć wymierne korzyści

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#6 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:25

Wysiew graniczny - wymierne korzyści ja tez mam w swoim rauchu talerz do wysiewu granicznego ale nie chce mi sie zakladac i jezdzic przy miedzy dodatkowo ja sypie i nie patrze ile lesi do sasiadow i na drogi ale jest sporo :lol:
lecz duzo pol mam z kolega ktory tez sypie i nie patrzy wiec razem sobie sypiemy i przy miedzach nie brakuje nawozu .kiedys z ciekawosci sprawdzalem to moj nawoz lezal za miedza na jego scierzce :rolleyes:

#7 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:27

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Witam pierwsze slusze o takiej opcji moze ktos opisac jak to dziala mam duzo dlugich i waskich dzialek bylo by jak znalaz a co najwazniejsze ile trzeba doplacic z gory dzieki

#8 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:30

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Liczac ile nawozu zaoszczedzasz trzeba uwzglednic chyba jeszcze dzialanie wiatru a ten jest zmienny ;)

#9 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2011 - 16:42

Wysiew graniczny - wymierne korzyści  Witam ja ,jak  musze rozsypać nawóz na wazkim polu  to poprostu otwieram jedna komore i sieje z jednego talerza i niewidze potrzeby zbędnego zmieniania tarcz....  posiadam taki oto rozsiewacz http://www.sipma.pl/...ent=maszynaN064 ma pojemnosć 400kg a max ładownośc 450  czy mógłbym minimalnie  go podwyrzszyc i zwiekszyc ladownosc  do  500kg na big baga???????
nobo niema  opcji zwiekszenia ladownosci u producenta akurat w  tym modelu  :blink:

na wiosne zakupie tura do mf 255 to bym chciał wlasnie napelniac  go big-bagami....  :D noi niewiem czy smialo mozna  zwiekszyc ladownosc....  :unsure:

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:03

Wysiew graniczny - wymierne korzyści tyle bez problemu wytrzyma ja swojego raucha 900 chcem przerobic na 1500 lub 2000 kg jak zmienie traktor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:12

Wysiew graniczny - wymierne korzyści  Lukaszjarm- a z czego zamierzasz zrobic podwyrzszenie z desek czy może z blachy  bo sie  własnie zastanawiam nadtym jak u siebie mam zrobic...   z  desek  niebendzie  rdzewiec :lol:

Oczywiscie  jakbym robił z blachy  to bym pomalował...  :lol:

Edytowany przez edpawel, 22 styczeń 2011 - 17:16.

#12 Share master0608

master0608

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:16

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Musialbys ocynkowac ta blache ale nie wiem czy sa zaklady zajmujace sie takimi rzeczami ;)

#13 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:18

Wysiew graniczny - wymierne korzyści ja zrobie z blachy kilka warstw farby i bedzie dobrze .

#14 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:21

Wysiew graniczny - wymierne korzyści W moim sulky DPX70 nie trzeba było nic domawiać , wysiew graniczny jest w standardzie , żadnych tarcz wystarczy wyjść z ciągnika i od strony miedzy przestawić rynienkę, minuta fatygi i działa .Oszczędności jakieś są, ale głównie sumienie czyste że nawóz nie poleciał w krzaki . Płacenie większych pieniędzy za tarcze lub inne przystawki kończy się tym że bajery leżą w garażu .Pozdrawiam .

#15 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:49

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Zaczął się Off topic, a to jest złe :). Rozsiewacz bogballe L1, załączamy nasz wysiew graniczny jednym ruchem ręki. Normalnie jak pisałem wyżej, wysiewany nawóz dolatuje do następnego przejazdu, czyli w tym wypadku szerokość wysiewu wynosi 30m. Tak więc wysiew redukujemy do 16m ( nie wszystkie nawozy zatrzymają się przed miedzą mimo nastawienia na 15m, a my jedziemy przecież ścieżką). Czyli tak naprawdę nie ma tu oszczędności nawozów. Po prostu gęściej sieje prawa strona na te planowane 7,5m.
2m

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10276 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:14

Wysiew graniczny - wymierne korzyści tu mogę mieć system rozsiewu granicznego włączany przyciskiem w cenie 1.5tony saletry więc chyba się na niego zdecyduję

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:15

Wysiew graniczny - wymierne korzyści co do nadstawek to nie martwcie się że zeżre je rdza bo to mały koszt dobrze to zabezpieczcie skrzynkę rozsiewacza w miejscu styku nakładek ;)

Co do wysiewu granicznego mam raucha i w nim można po prostu nastawiać odpowiednio łopatki tylko to jest męczące wyłaź i je przestawiaj przy każdym objeździe ;[ (nie marudziłbym gdybym miał mniej kawałków albo duuże ;) ) ale jest rada na to specjalna "żaluzja" za dopłatą

Ale na wysiew graniczny jest inna rada podobno (robertbara zdajsie ma przy siewniku) przechylanie go by granulki biły w ziemie i daleko nie uciekały.
Dlatego też na allegro występują ciągniki z siłownikiem zamiast wieszaka belki

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8225 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:16

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Ja w siewniku Amazone to od miedz i rowów opuszczam go dość nisko i nawóz zostaje u mnie. Mam tarcze ale zakładałem je może z 5 razy, i odpuściłem.

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10276 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:54

Wysiew graniczny - wymierne korzyści Panowie i Panie, wszystko super, ale nikt nie pisze na temat pytania - jakie są wymierne korzyści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:44

Wysiew graniczny - wymierne korzyści yacenty
Jakie marki rozsiewacza do nawozów Cię interesują.Kiedyś pisałeś że będziesz remontował Sulky.Jaką kwote masz do wydania B)

Dodaj odpowiedź