Ferdek07

Kosiarka Wirax 2,1m

Polecane posty

Ferdek07    75

@Wojtas a Twoim zdaniem to zły wybór? na początku tematu userzy sami przyznali że samasz cudem nie jest i kupując wiraxa przynajmniej świadomość że nie wywaliłem za dużo kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z siłownikiem? podrożały i do tego wiekszy wat, w sumie jakby się zakręcić to jakąś z zeszłego rocznika może by się i za tyle wyczesało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

tak z siłownikiem

jak byłem u dealera przed nowym rokiem to miał 2.10 bez siłownika za 4900 :huh: mówił że wyprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam już tego wiraxa 2,1m wygląda solidnie, wszystko inne jak w 1,85m tylko plandeczka to jakaś ceratka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIRAX    0

Wirax rotacyjna 2,1m prawie to samo co samasz jak się reklamuje sprzedawca ;) heh prawie to samo a 4 tyś taniej więc może warto, podobno kilka już sprzedał i właściciele zadowoleni

 

 

Witam przypadkiem trafiłem na to forum.

 

A więc tak:

 

Kosiarki te sprzedajemy od około 3 lat, a sprzedanych już jest dosyć dużo najwięcej 2.1 idzie na Zachód. Wydaje mi sie że uważacie naszą firmę za małą, a tak naprawdę sprzedajemy samych kosiarek różnych modeli około 6-8 tysięcy rocznie.

Posiadamy ponad 50 swoich punktów sprzedaży w Rumunii.

Edytowano przez WIRAX

SKLEP-WIRAX.PL
Części nawet w 48h od zamówienia
Zamówienia telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczar42    0

a ja mam takie pytanie. może ktos z was ma kosiarke wirax 1.85? i z jakim ciagnikiem użytkuje? bo mam zamiar taka kupic cena około 4,300 btutto. ale nie wiem czy ursus c-362 da sobie z nią rade????? czy lepiej dac spokój i kupic 1,65? jakie są wasze opinie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyłączam asie do pytania ja do ft 75km chce kupić 1,85 i czy to są dobre kosiarki solidne i dobrze wykaszają bo cenę mają bardzo interesującą koło mnie w punkcie sprzedaży za 4000btutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

zalezy ile kosicie, jak nie duzo, dojazd po rownej drodze, to mozna zaryzykowac-za te cene to naprawde ryzyko.

ja kosilem 3p 1,85 cm i nawet dobrze szlo, tylko przy kwadratowej ramie nosnej to blotniki strasznie cierpialy w transporcie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

bo rama jest szeroka i wysoka wiec obijala w ursusie boki blotnikow. na 20 ha to mozna spokojnie polska produkcje made in garaz polecic.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowieku nie zasrywaj sobie życia z Wiraxem tym szmelcem od prywaciaży byłem jej użytkownikiem przez 2 lata i każdemu jej odradzam jak 2 sezonów nie wytrzymywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a dlaczego nie wytrzymała co się stało? moją musiałem trochę przerobić i jakoś kosi a kilku było ją oglądać i prawdopodobnie też pokupili bo mieli dość używanego złomostwa z zachodu przez które zarywali sezon i nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIRAX    0

człowieku nie zasrywaj sobie życia z Wiraxem tym szmelcem od prywaciaży byłem jej użytkownikiem przez 2 lata i każdemu jej odradzam jak 2 sezonów nie wytrzymywała

 

 

 

Nie wiem co wy wszyscy macie z: "prywaciaży, produkcji garażowej itp itd." tak zaczynaliśmy ale 20 lat temu. Teraz nasza główna fillia wygląda tak: Komuna już dawno minęła. Nie ma już firm państwowych produkujących sprzęt rolniczy.

 

http://zapodaj.net/e...7d70c2.png.html

 

Oczywiście te zdjęcia są dość stare, juz jesteśmy o 40% więksi.

Posiadamy też własny magazyn w kielcach, oraz druga fillię w Rumunii.

 

 

Nie wiem co ty z nią robiłeś, jak użytkowałeś, może faktycznie nasza wina była, albo jesteś konkurencją która "dba" o naszą opinię.

Takie teksty że XXX to to i owo, to tylko świadczy że pan Karol zachowuje się jak dziecko.

 

 

NIkt nie stworzył jeszcze maszyn, które w 100% będą wszystkie sprawne, oraz niezniszczalne. To normalne że mamy reklamacje, ale nie jest ich nie wiadomo ile. Kosiarek w tym roku sprzedaliśmy około 9000 sztuk (samych kosiarek, nie licząc innych maszyn), nie ominęła nas także wtopa, głównie we wschodnim rejonie woj. warmińsko-mazurskiego, z przeczyn technologiczno - konstrukcyjnych. Główny wpływ na to miała pogoda - wichura oraz burze, które przeszły na pomorzu, przez pogodę uległy awarii 3 jedne z najważniejszych maszyn, co wpłyneło na spowolnienie produktywność i zmuszało do zmian procesu technologicznego.

 

 

Ferdek odnośnie tych ceratek, to wyjaśnię tą sprawę.

Polski rolnik - to chytry rolnik.

My głównie sprzedajemy kosiarki BEZ OSŁON dla handlarzy (bo pewnie kupiłeś od handlarza), a jeżeli już ktoś zamawia z osłonami to z góry narzuca nam jakie one mają być, czyli te ceratki. (my nie szyjemy osłon, kupujemy gotowe). Jeżeli chce pan mieć prawdziwą osłonę co najważniejsze CERTYFIKOWANĄ, czyli taką że nawet jak nóż wypadnie (ułamie się) to osłona go nie przepuści, zapląta się w niej (włókna tak się plątają wokół nożyka że nie przepuszczają go). To proszę dzwonić, możemy sprzedać panu taką osłone. Ale jej koszt to około 800-900 złotych.

Edytowano przez milanreal1
orty

SKLEP-WIRAX.PL
Części nawet w 48h od zamówienia
Zamówienia telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Po 2 sezonie mam już mieszane uczucia co do tej kosiarki, osłony były fabryczne wirax po mojej przeróbce tzn poszerzyłem osłonę tak jak to jest w kosiarkach 2,1m famarolu tylko zamiast blachy dałem jeden z kontowników podtrzymujących blachę a miejsce tego pod blachę dałem solidniejsze kontowniki i po dodatkowym kontowniku na lisztwy trzymające blachę tak więc przednia osłona jest 30cm szersza i i jeszcze żadnego strzała po ciągniku nie miałem a plandeczkę też kupiłem solidniejszą i za 150zł jakas niemiecka jest solidniejsza, osłonę od strony ciągnika pod ramą tą fabrycznę tez wywaliłem po co tam taki płaskownik chyba żeby łąkę orać dałem tam wyciętą z grubej gumy osłonę i z tej strony również nic nie strzela a koszę tą kosiarką ugory, fabrycznir ta kosiarka powinna mieć chociaż po jednym piercieniu dystansowym bo ryje w ziemię ja zalożyłem po 2, kolejna sprawa to nożyki lepiej kosi się na większych i producent powinien cos zrobić żeby dało się kosić gdy z obrotomierza schodzi poniżej 2 tys obr bo jak ktos nie ma wałka 540eco to ciągnie niemiłosiernie z baku, kolejna sprawa sprzęgło rozerwało mi się w 2 miejscach po przeróbce i wzmocnieniu jest ok ale oryginalny płaskowniczek jaki tam jest na uchwyt jest jak w kosiarce 1,65m podobnie dospawałem cos żeby przy cofniu kosiarka nie właziła pod koło ciągnika po tych wszystkich przeróbkach byłem juz zadowolony a w tym sezonie okazuje się że uszczelka pod pokrywa koryta po złożeniu siłownikiem nie trzyma i wylewa się olej pomylałem norma w kosiarkach 1,65m to i tu ale okazuje się że cieknie też na pierszym talerzu a to już nie jest normalne po 2 sezonach

nie wspomnę już o tym że kosiarka przyjechała do mnie z siłownikiem bez zabezpieczenia na tłoku po podniesieniu siłownik się rozpadł, został wymieniony na gwarancji na siłownik który zaczoł cieknąć co się okazało w serwisie w lublinie po rozebraniu że siłownik ma skrodowaną rurę wymiana około 700zł a skąd to się mogło pojawić heh bo stała długo tylko jakim cudem jak cieknoł od początku, dlatego ogólnei nie polecam tych kosiarek, z kosiarki ze zbuczyna byłem i jestem zadowolony na wiraxie się zawiodłem

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u sąsiada 3 tygodnie temu rozbierałem kosiarkę wirax 1,85 rozwiązanie w przyrównaniu do zagranicznych firm powiem brak wyobraźni konstruktora ale mniejsza o to ukręciła sie oś jednego z talerza i rozleciały sie 2 łożyska kosiarka 3 lata i kosi u niego bardzo mało około 10 ha rocznie ale kosiarka konstrukcyjnie słaba a wytrzymałościowo jeszcze gorzej moim zdaniem ja miałem kosiarkę męsko 133 to miała dużo grubszą tą oś a jaka różnica w szerokości oszczędzanie na materiale ja ja kosiłem 10 lat bez rozbiórki a ta 3 lat nie wytrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mesko to chyba na licenci czeskiej kosiarki? 1,85m ma te same podzespoły tryby wałki co 1,65m, włanie porozkrecałem moje códo wirax 2,1m bo już nie mogłem patrzeć się na olej na pierszym talerzu, po rozebraniu okazuje się że symering był po prostu źle założony fabrycznie połowa wywynięta pod tryb, na początku tylko się pociło w końcu zjadło gumkę i się leje, mogę sobie w brodę plkuć że nie zgłosiłem na gwarancji że cos się poci, 2ga sprawa pokrywa koryta na silikon czy tak też jest w dużych kosiarkach samaszu czy fabarolu?

ps. mam pytanko co do konstrukcji czy wspawane słupice w koryto to rozwiązanie tylko wiraxa czy duże samasze 2,1m i famarole 2,.1m też tak mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

Mesko to kosiarka na licencji firmy PZ Zweegers ( czy jakos tak) w kazdym razie jest to praktycznie to samo co czeska.

Co do Wiraxa- tania kosiarka, ja mam 1,85cm z 2009 roku. Opinia- tania, lekka kosiarka (spokojnie C-360 ja pociągnie) Zalety-na razie bezawaryjna. Wady- straszna pokrywa lakierska- farba odpada płatami, pewnie to jakis nowy wymysł ekoligiczny albo zle przygotowany materiał do malowania. Ja tej zimy juz nie mogłem na to patrzeć i ja wyczyściłem i pomalowałem tak jak powinni.

Druga rzecz- w skrzyni ku mojemu zaskoczeniu- tryby proste a nie łukowe jak juz praktycznie u kazdego producenta.

Ogólnie podsumowując- nic nie jest tylko czarne albo tylko białe tak samo jak kazda. Jeśli ktoś ma równe łąki, nie chce "wywalić" kupę kasy na kosiarkę to jest to ok kosiarka. Jakość do ceny oceniam na 8

Czy bym polecił- tak bo wole "polskie gówno" jak to ktos napisał niż zachodni szrot do którego czesci są mega drogie.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

co się stało z Wiraxem, strona producenta nie działa, strona z częściami z której ostatnio dużo korzystałem (chyba jak każdy użytkownik tej kosiarki) nie ma no i co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj