Ferdek07

Kosiarka Wirax 2,1m

Polecane posty

Ferdek07    75

Wirax rotacyjna 2,1m prawie to samo co samasz jak się reklamuje sprzedawca ;) heh prawie to samo a 4 tyś taniej więc może warto, podobno kilka już sprzedał i właściciele zadowoleni, jest gwarancja dostęp do części, widział ktoś to z bliska? Ta kosiarka taka fajna bo ma po 6 nożyków na talerz, polecacie czy lepiej dołożyć do samasza?

Jest do kupienia nowa poniżej 7 tyś z siłownikiem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Witam. Ja mam też wiraxa tylko tą 1.85. Nawet nie wiedziałem że teraz zrobili tą 2.10 nawet ładnie się prezentuje mam ją dopiero rok ale już skosiła ponad 10 ha narazie żadnych awarii współpracuje z ursusem 1212 ładnie chodzi :rolleyes: też mam na kwadratowej ramie :D. Także polecam ta farmę jak narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja bym się chyba zdecydował mam 2 lata mewę famarol kosztowała 10000 tys + vat i nie jest to rewelacja (trzy poważne awarie obie piasty w bebnie urwane oraz obcięte śruby łączące korpus z reszta maszyny) a samaszu tez raczej nie chwalą wiec to pewnie to samo a cena niższa. Jak się zepsuje będziesz miał satysfakcje ze nie przepłaciłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@LamboEVO100 i @krupekf16 jak się wam podoba połączenie 2,1m rotacyjnej z ciągnikami r3/agrofarm, u mnie będzie z r3 na szerszych oponach, pasuje w pokos r3 100tka? Nie ma problemu ze startem tak dużej rotacyjnej pewnie wałek trzeszczy?

Heh, w sumie to już sam nie wiem, bo ten wirax z bazaru to bez watu pewnie stąd taka cena, z 2giej strony mam już tą ze Zbuczyna 1,65m i w sumie chodzić to chodziła ale i szybko się zużyła, także miedzy 7 a 10 tyś to jest jednak mniejsza różnica jak między 3 tyś a 6 tyś za kosiarkę 1,65m, samaszkę z 2010r z siłownikiem można dostać poniżej 10 koła,

pozostaje jeszcze kwestia osłon i jakości materiałów, no i te 6 noży na bęben, ogólnie to u nas jest dobra opinia o samaszkach 2,1m :rolleyes: a o tym wiraxie nic nie wiadomo, może ktoś z waszych znajomych ma tą wiraxę 2,1m i Rawa Mazowiecka chyba wypuściła 2,1m bębnówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

U mnie chodzi z R3 100 i ten natychmiastowy start wałka trochę dusi ciągnik ale nie wiele także Twoja 85 da rade

pokosów nie gniecie

Jak masz kase to ja bym proponował jakoś zachodzią dyskówkę ja teraz bym dołożył i kupił, bo trochę żałuje że kupiłem samaszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mam kosiarkę z Akpilu 1,65. Mam ją 3 lata i najmniejszego zgrzytu nie było. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja mam agrofarma 100 to chodzi na obrotach eko ale kosilem sporo tez zetorem 7211 najcziezej rozbujac jak wejdzie na obroty to juz jej nie czuc a co do szerokosci kol to bedzie pasowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A ja mam kosiarkę z Akpilu 1,65. Mam ją 3 lata i najmniejszego zgrzytu nie było. Polecam.

Akpil nie ma kosiarek 2,1m a o taką tylko mi chodzi ;)

 

U mnie chodzi z R3 100 i ten natychmiastowy start wałka trochę dusi ciągnik ale nie wiele także Twoja 85 da rade

pokosów nie gniecie

Jak masz kase to ja bym proponował jakoś zachodzią dyskówkę ja teraz bym dołożył i kupił, bo trochę żałuje że kupiłem samaszkę

A kto teraz ma kasę hehe ;) hmmm w sumie są jeszcze używane dyskówki, ale z tego co gościu od tego wiraxa 2,1m mówił to już nie jeden kupował dużą kosiarkę na bazarze bo trzeba kosić a części do zachodniej używanej nie takie przyszły ;).

Jakie są wady tych samaszek 2,1m i w ogóle kosiarek 2,1m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jaka jest realna wydajność na działkach 1-3ha np. jeżdząc 1nka zając, jakim biegiem jeździsz? r3/agrofarm to chyba co by nie robił to jak kręci wałkiem to swoje potrzebuje wypić ;):D ile pali 100ka w tej kosiarce i jak się ten sprzęcior sprawdza w hardcorowych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Wiesz nawet nie liczyłem spalania ale pali więcej niż w prasie

Wydajność to około 1,5 na 5 żółwiu

Hardcorowych warunkach to całkiem nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh w prasie są przystanki na owinięcie sznurkiem i otwarcie klapy i na 5żółw z prasą w łące nie bardzo poleci, a te ciągniki na wyższych biegach i wyższe spalanie mają :lol:

hmmm 1,5ha to średnia wydajność? Taka duża rotacyjna sprawdzi się w mokrej grząskiej łące, lub porytej przez dziki? Jak z osłonami, nie straciłeś żadnej szyby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Nie nie latam na 5 z prasą tylko z kosiarką :lol:

tak 1,5 ha to średnia wydajność

Szyby nie straciłem nie mam porytych łąk ale mam trochę nierównych i wtedy się nie pośmiga to jest nie robota więc je kosze małą starą famarolką

Nie wiem jak grząskie masz te łąki ale u mnie trochę woda stała na torfowej to lambo śmigał i kolein za wiele nie zostawiał bo ma szerokie opony ;)

 

P.S. jak Ci się prasa z metal-fachu sprawuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Prasa sprawuje się bardzo dobrze, nie mam żadnych zastrzeżeń, chce tylko poprzykręcać jakieś odboje żeby ta drabinka tak nie stukała, albo wyjąć to całkiem

 

 

No to jak to jest na tym porytym i nierównym bo słyszałem opinie że te duże bębnówki dużo gorzej radzą sobie na takich łąkach, wiadomo że jak cała poryta łąka to można starą patyrać ale teraz tak jest że na każdej łące trafia się jakaś cześć skotłowana przez dziki czy jakieś nierówności i co wtedy ta duża ma problemy talerze ryją w ziemie i się zatrzymują czy co się dzieje?

Ps. jak myślicie czy taki wirax na 6 noży na talerz to przez to dużo lepiej by kosił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Chyba jak ma 6 noży to będzie lepiej kosić bo samaszka ma 4 i jak się ciągnik zmniejszy odroty to trawy nie docina i jest problem bo trzeba cały czas piłować ciągnik bo nie mam wałka eco a przy niskim 3 pokosie to masakra

Z tymi porytymi łąkami to nie wiem bo nie mam ale jak jest nierówna to trzeba wolno jeździć bo bezpiecznik wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

hmm... ferdek -pamiętam onegdaj jak zachwalałeś te ze zbuczyna że tanie i wytrzymałe i części bez problemu, a teraz co? Już ci się przejadły. I myślisz że z wiraksu będą lepsze?-wątpię. Targowe sprzęty to dobre jak tylko na targu stoją. Na sezon wystarczą a potem to tylko będziesz biegał za częściami. Niska cena -słabe materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@LamboEvo100 to też masz targeta B). hmmm właśnie jak z tym potrawem będzie szło, piłować tzn jakie obr? Ale 1,65m też słabo docina taką trawę więc chyba to normalne.

@Wojtas pewnie masz rację bo zastanawia mnie różnica 100kg w masie między samaszem 2,1m i wiraxem 2,1m coś musi być delikatniejsze, ale te samasze 2,1m też różne opinie mają

Chwaliłem tą ze Zbuczyna i nadal chwalę jak na kosiarkę za 3 tys ale już tyle ha ciachamy że trudno się wrobić w czasie, heh ale jak porównam do starej famaroli (jeszcze na chodzie) to jednak jest różnica w jakości wykonania i materiałach

ps. a co sądzicie o kondycjonerze do samaszki 2,1m jest teraz jakaś promocja taka kosiarka za 12,8 tyś czy ten kondycjoner to dobra sprawa do siana (nie robię prawie wcale sianokiszonek ) czy siano będzie szybciej wyschnięte i nie będzie tak że obije listki i się to potem obrkruszy i czy w tych drobnych potrawiach ten kondycjoner będzie miał jakieś znaczenie czy nie zrobi sieczki z drobnego potrawiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

No mam targeta bo była bardzo duża różnica w cenie a kasy nie było :huh:

Mam też famarolkę 1,65 ma ponad 20 lat to była jakość wykonania

Ten "kondycjoner" o nich słyszałem że w samaszkach są nie udane trzeba coś podobno przerabiać, zapycha się i ciągnik ma dużo ciężej ;[ Chyba się w to nie warto pchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@LamboEVO100 a długo masz tą samaszkę? Kosisz łąki gruntowe tym sprzętem? nie straciłeś żadnej szybki nie strzela kamyczkami? I jak to jest ze schnięciem na siano w porównaniu do 1,65m czy to prawda że na pokosach po 1,65m szybciej schnie? Podobno pokos po 2,1m jest dość szeroko rozrzucony i też szybko wyschnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

mam 2 sezony

o szybach pisałem wcześniej

po 1,65 schnie szybciej bo pokos jest mniejszy

2.10 wcale tak mocno nie rozrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A w takiej 2,1m samaszce to nożyki tak samo szybko się tępią i trzeba zmieniać jak w 1,65m? Z tego co czytam to jakoś nie szczególnie polecacie ten typ kosiarki i siano dłużej schnie to sam już nie wiem może lepiej używana dyskówka hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Nożyki? Wydaje mi się że normalnie trzeba zmieniać

A używane dyskówki to nie wiem bo parę lat temu były używane tylko w dużych gospodarstwach i wydaje mi się że większość będzie bardzo wyeksploatowana

A dużo masz tego koszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh ugryzłem trochę temat samaszka z siłownikiem na 2011r to koszt 11100zł :blink: :( Także grubo, a wiraxa bez faktury to i za 6,8tyś można dostać także wyboru już dokonałem, każdy dieler bardzo chwali te wiraxy że przechodziła testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj