kazikrol

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY!

Polecane posty

kazikrol    6

Witam

Ostatno mam problemy z hydrauliką w ursusie c-385a który paracuje z ładowaczem czołowym

a mianowicie zapowietrza mi się pompa od hydrauliki tzn gdy odpale ciągnik i chcem podnieść tura lub tuz to niechce podnosić wtedy musze odkręcić troche śrube od pompy (tej pod kabiną) i poczekać aż olej pójdzie. A jest to bardzą męczące

 

A drugi problem to taki, że miesiąc temu wymieniłem rozdzielacz i pompe wyczyściłem filtry, przez pewien czas chodził jak trzeba ( szybko podnosił)

a ostatno coś się stało :(( sam niwiem co) że na pełnych obrotach ledwo balota kiszonki podnosi sprawdzałem olej i jest wporządku

 

a i jeszcze jedna informacja od pompy do podnośnika jest poprowadzony gumowy przewód (był metalowy ale się przetarł a w grene mieli tylko gumowe więc taki założyłem)

 

Koledzy pomóżcie bo robota czeka a ciągnik stoi. z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Sprzawdz ten przewód może jest jakoś przyciśnięty i ciśnienie olej nie idzie całym przewodem

pompa nowa czy po regeneracji ?? nowa nie znaczy że dobra sam miałem problemy z nową sprawć ciśnienie w ukladzie jakie masz

Edytowano przez cichy84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

skoro piszesz że się zapowietrza tzn.że gdzieś przed pompą łapie powietrze.Skoro czyścłeś filtry to sprawdż je dokładnie-połączenia-,może gdzieś się popuściły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

OO kolego mam ten sam problem ! mamy dwie 80tki jedna z turem i napedem a druga bez i w tej drugiej tez wlasnie sie tak zapowietrza.. i tez luzujemy ta srube az olej pojdzie wiec czekam co koledzy podpowiedza :unsure:

 

kazikrol kolego a mozesz powiedziec jak masz hydraulike tura podpieta? :)

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Mialem ten sam problem. Powiem tak ze moze byc kilka przyczyn. Musisz koniecznie na poczatku sprawdzic pompe u mnie to ona byla przyczyna CICHY84 tez to mowi i druga rzecz to zawór który znajduje sie pod siedzeniem. On moze sie zacinac i raz dziala a raz nie. Jeżeli jest juz wyrobiony to musissz go zmienic koszt ok 350zł zalezy od sklepu. Ja mialem z tym dlugi czas problem poki znalazlem usterke. Wymienilem filtr, ten zawór i pompe i to ona byla przyczyna. Zawór nie potrzebnie i mialem w plecy kilka stówek. To tyle moim zdaniem na ten temat. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

pompa jest nowa

hydraulike do tura mam podpiętą pod wyjścia hydrauliczne z tyłu tzn idą od tura, pod kabiną i do tyłu do wejść

Mardzi55 o jaki zawór ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Pod siedzeniem jest troche rozkrecania ale musissz sprawdzic. Trzeba wyjac siedzenie zdjac blache ktora to osłania i bedzie widac jak wszystkie przewody sa przykrecone do niego. A pompa nowa nie znaczy ze jest dobra nie ma co wierzyc w nia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

tak tak ten zawór jest pod podłoga.

 

a myślałem ze może inaczej rozwiązałeś podpięcie tura u mnie tak samo jest i to trochę meczące bo przyczepy nie wypikujesz, talerzówkę mam na kolach to tez trzeba odkręcać no i plug atlas na siłowniki...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a walek chodzi ci bez problemu? moze byc tez to wina mikropompki poniewaz ona tez ciagnie olej z tego samego kanalu co pompa od podnoszenia tuza.Do mikropompki idzie rurka ktora idzie powyzej stanu oleju jak ma jakas nieszczelnosc to moze sac powietrze.Jeszcze jedno odkrec calkiem obudowe filtrow i zobacz czy kanaly olejowe sa drozne czy naprzyklad niema w nich czegos co by blokowalo przeplyw. JA naprzyklad kiedys mialem podobnie to znalazlem miedzy filtrami a pompa skorupke od orzecha.A jeszcze jedno moze to byc ale bez rozpolawiania ciagnika sie nie obejdzie moglo ci juz sciac klina od napedu pompy i raz zalapie to chodzi a raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

kolego z tym klinem to raczej nie ma nic wspólnego bo jemu się zapowietrza a wtedy jak by odkręcił tą rurke to by olej leciał a nie tak jak on pisze że musi czekać aż sie odpowietrzy. sprawdzałeś stan oliwy w skrzyni może ubyło sporo lub tez może być gęsty olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pierwszy raz takie coś widzę?? Może to jest szybki spust oleju.

A nie miał on kiedyś tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie takiego czegos nie ma.. Wiecie gdzie znajduje sie nagrzewnica w 902 bo nie moge znaleść.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

kolego pod kierownicą między pedałami tam masz takie blaszki wąskie a długie co się je palcem otwiera lub zamyka i za tymi blaszkami powinna się mieścić B) myśle że zrozumiale ci wytłumaczyłem

 

a co do tej fotki to też pierwszy raz widzę... Może jak kolega Tomek73 pisze że to może od tura być powrót... A jak odpalisz ciągnik to jest tam jakieś ciśnienie w tym złączu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Narazie nie mam czym sprawdzic czy jest ciśninie tam, tez własnie kogo się nie zapytam to tez niewie do czego to :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Podłacz przyczepę z kiprem pod to złącze lub cokolwiek . Nawet siłownik jakiś i uruchom silnik i zobaczysz. WG mnie to jest powrót oleju bo o ile wiem to pompa ciśnienie daje na otwory w porywie tam gdzie wajchy od biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ja już sam niewiem czego się czepić

wymieniłem olej (na rzadszy), filtry , 2 nowe pompy (pochodziły 2 tygodnie i piorón je strzelił), wyjścia hydrauliczne, no i założyłem tymczasowo pompe od 1204 i jak narazie chodzi dobrze, podnosi szybko i nie zapowietrza się i tamte 2 oddałem na gwarancje i czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A z jakiej firmy kupiłeś tamte pompy, bo jeśli z Tucholi to jest to możliwe. U mnie z Tucholi wytrzymywały rok a z Wrocławia 3 lata ale łożysko siadło i też poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Co do tej fotki to wygląda na swobodny spływ oleju żeby nie ciągnąć drugiego długiego przewodu na tył ciągnika tylko jeden zasilający np. tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas4    0

Jak się zapowietrza układ hydrauliczny w 80-kach i im podobnych, TO NA 100% wina pompy olejowej te typy tak mają ,( bardzo długi ssący kanał olejowy biegnie przez Całom skrzynie) Doraźnie można bawić , ciągłe przy codziennym zapalaniu ciągnika w odkręcanie rurki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

witam

czy jak podłącze rozdzielacz od tura 3 sekcyjny do zlacza zaznaczonego na zdjeciu http://www.fotosik.p...f156da2ec9.html a powrót oleju do szybkiego powrotu w tylnim moscie tur bedzie poprawnie działał? obecnie mam podlaczonego tura do tylnich gniazd a mam jedna pare i jak cos chce podlaczyc to musze odkrecac przewody od tura.

zdjecie nie jest moje znalazłem w necie ja nie mam rozdzielacza.. :-(

Edytowano przez krzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jak nie masz rozdzielacza to i nie masz gdzie podłączyć, chyba że kiedyś był to masz wolny kruciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

hm nie wiem czy mam kruciec. gdzie on sie znajduje? jest to otwor w obudowie podnosnika czy gdziesc na zaworze odcinajacym a moze na rozdzielaczu?

czytalem gdzies na forum ze tura mozna podlaczyc gdzies za filtrem oleju ale pod ktory filtr pod ten wymienny czy ten maly u dolu? ktory sposob bedzie lepszy?

Edytowano przez krzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj