Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY!

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:41

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Witam
Ostatno mam problemy z hydrauliką w ursusie c-385a który paracuje z ładowaczem czołowym
a mianowicie zapowietrza mi się pompa od hydrauliki tzn gdy odpale ciągnik i chcem podnieść tura lub tuz to niechce podnosić wtedy musze odkręcić troche śrube od pompy (tej pod kabiną) i poczekać aż olej pójdzie. A jest to bardzą męczące

A drugi problem to taki, że miesiąc temu wymieniłem rozdzielacz i pompe wyczyściłem filtry, przez pewien czas chodził jak trzeba ( szybko podnosił)
a ostatno coś się stało :(( sam niwiem co) że na pełnych obrotach ledwo balota kiszonki podnosi sprawdzałem olej i jest wporządku

a i jeszcze jedna informacja od pompy do podnośnika jest poprowadzony gumowy przewód (był metalowy ale się przetarł a w grene mieli tylko gumowe więc taki założyłem)

Koledzy pomóżcie bo robota czeka a ciągnik stoi. z góry dzięki za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Dzisiaj, 20:11
  •  

#2 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 06:51

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Sprzawdz ten przewód może jest jakoś przyciśnięty i ciśnienie olej nie idzie całym przewodem
pompa nowa czy po regeneracji ?? nowa nie znaczy że dobra sam miałem problemy z nową sprawć ciśnienie w ukladzie jakie masz

Edytowany przez cichy84, 22 styczeń 2011 - 06:53.

#3 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 07:23

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! skoro piszesz że się zapowietrza tzn.że gdzieś przed pompą łapie powietrze.Skoro czyścłeś filtry to sprawdż je dokładnie-połączenia-,może gdzieś się popuściły.

#4 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 07:43

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! OO kolego mam ten sam problem ! mamy dwie 80tki jedna z turem i napedem a druga bez i w tej drugiej tez wlasnie sie tak zapowietrza.. i tez luzujemy ta srube az olej pojdzie wiec czekam co koledzy podpowiedza :unsure:

kazikrol kolego a mozesz powiedziec jak masz hydraulike tura podpieta? :)
Pzdr.

#5 Share Mardzi55

Mardzi55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 07:48

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Mialem ten sam problem. Powiem tak ze moze byc kilka przyczyn. Musisz koniecznie na poczatku sprawdzic pompe u mnie to ona byla przyczyna CICHY84 tez to mowi i druga rzecz to zawór który znajduje sie pod siedzeniem. On moze sie zacinac i raz dziala a raz nie. Jeżeli jest juz wyrobiony to musissz go zmienic koszt ok 350zł zalezy od sklepu. Ja mialem z tym dlugi czas problem poki znalazlem usterke. Wymienilem filtr, ten zawór i pompe i to ona byla przyczyna. Zawór nie potrzebnie i mialem w plecy kilka stówek. To tyle moim zdaniem na ten temat. POZDRAWIAM

#6 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 08:29

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! pompa jest nowa
hydraulike do tura mam podpiętą pod wyjścia hydrauliczne z tyłu tzn idą od tura, pod kabiną i do tyłu do wejść
Mardzi55 o jaki zawór ci chodzi?

#7 Share Mardzi55

Mardzi55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 08:32

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Pod siedzeniem jest troche rozkrecania ale musissz sprawdzic. Trzeba wyjac siedzenie zdjac blache ktora to osłania i bedzie widac jak wszystkie przewody sa przykrecone do niego. A pompa nowa nie znaczy ze jest dobra nie ma co wierzyc w nia!

#8 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 09:39

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! tak tak ten zawór jest pod podłoga.

a myślałem ze może inaczej rozwiązałeś podpięcie tura u mnie tak samo jest i to trochę meczące bo przyczepy nie wypikujesz, talerzówkę mam na kolach to tez trzeba odkręcać no i plug atlas na siłowniki...

#9 Share bartek140881

bartek140881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:36

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! a walek chodzi ci bez problemu? moze byc tez to wina mikropompki poniewaz ona tez ciagnie olej z tego samego kanalu co pompa od podnoszenia tuza.Do mikropompki idzie rurka ktora idzie powyzej stanu oleju jak ma jakas nieszczelnosc to moze sac powietrze.Jeszcze jedno odkrec calkiem obudowe filtrow i zobacz czy kanaly olejowe sa drozne czy naprzyklad niema w nich czegos co by blokowalo przeplyw. JA naprzyklad kiedys mialem podobnie to znalazlem miedzy filtrami a pompa skorupke od orzecha.A jeszcze jedno moze to byc ale bez rozpolawiania ciagnika sie nie obejdzie moglo ci juz sciac klina od napedu pompy i raz zalapie to chodzi a raz nie.

#10 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:01

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! kolego z tym klinem to raczej nie ma nic wspólnego bo jemu się zapowietrza a wtedy jak by odkręcił tą rurke to by olej leciał a nie tak jak on pisze że musi czekać aż sie odpowietrzy. sprawdzałeś stan oliwy w skrzyni może ubyło sporo lub tez może być gęsty olej.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 10:29

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Napisze tutaj
W c-385 mam jedno wyjście hydrauliczne, znajduje się koło pompek hamulcowych, może ktoś wie do czego ono służy ?
Fotka
http://www.fotosik.p...1f1d18ded1.html

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:51

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Pierwszy raz takie coś widzę?? Może to jest szybki spust oleju.

A nie miał on kiedyś tura.

#13 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:51

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! U mnie takiego czegos nie ma.. Wiecie gdzie znajduje sie nagrzewnica w 902 bo nie moge znaleść.

Edytowany przez Ursus11, 26 styczeń 2011 - 15:52.

#14 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:39

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! kolego pod kierownicą między pedałami tam masz takie blaszki wąskie a długie co się je palcem otwiera lub zamyka i za tymi blaszkami powinna się mieścić B) myśle że zrozumiale ci wytłumaczyłem

a co do tej fotki to też pierwszy raz widzę... Może jak kolega Tomek73 pisze że to może od tura być powrót... A jak odpalisz ciągnik to jest tam jakieś ciśnienie w tym złączu?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#15 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:45

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Narazie nie mam czym sprawdzic czy jest ciśninie tam, tez własnie kogo się nie zapytam to tez niewie do czego to :huh:

#16 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:47

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Podłacz przyczepę z kiprem pod to złącze lub cokolwiek . Nawet siłownik jakiś i uruchom silnik i zobaczysz. WG mnie to jest powrót oleju bo o ile wiem to pompa ciśnienie daje na otwory w porywie tam gdzie wajchy od biegów

#17 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 08:53

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Ja już sam niewiem czego się czepić
wymieniłem olej (na rzadszy), filtry , 2 nowe pompy (pochodziły 2 tygodnie i piorón je strzelił), wyjścia hydrauliczne, no i założyłem tymczasowo pompe od 1204 i jak narazie chodzi dobrze, podnosi szybko i nie zapowietrza się i tamte 2 oddałem na gwarancje i czekam na odpowiedzi

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 19:51

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! A z jakiej firmy kupiłeś tamte pompy, bo jeśli z Tucholi to jest to możliwe. U mnie z Tucholi wytrzymywały rok a z Wrocławia 3 lata ale łożysko siadło i też poszła.

#19 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 23:55

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Tzn tak jedna pompa ta pierwsza to jakaś wzmacniana była produkcji indyjskiej ale też pisało tuchola a druga zwykła hydrotor tuchola.
obie pompy można zobaczyć na http://www.sklep-gre...579_29586_29616
A ta pompa co z sety wykręciłem to właśnie jest z wrocławia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:56

Ursus c-385a hydraulika i tur POMOCY! Co do tej fotki to wygląda na swobodny spływ oleju żeby nie ciągnąć drugiego długiego przewodu na tył ciągnika tylko jeden zasilający np. tura.