Kruszek

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kruszek    0

Czesc. Pytanie tak jak w temacie. Ile trzeba mieć ha aby uzyskać pomoc "ułatwianie startu młodym rolnikom" ?

 

NIE USUWAJCIE TEMATU!

ODREBNY TEMAT BEDZIE KORZYSTNY I MOZE JESZCZE KOMUS SIE PRZYDAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexionik    0

Mam pytanie czy dierżawa też jest liczona z tą powierzchnią 10,23 do programu ułatwienie startu młodym rolnikom np. ktos ma 7 ha i ma w dzierżawie 5ha też sie liczy:) pozdrawiam i dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

jeżeli dzierżawa jest z data prawna tzn podbita przez urząd gminy, rejenta. I jeśli jest wyższa średnia wojewódzka to musisz mieć średnią krajową!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

dzierżawa się liczy ale tylko wtedy jeśli jest podpisana na co najmniej 10 lat i potwierdzona prawnie np przez notariusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Jak myślicie czy miałbym szansę na MR będąc na początku tylko dzierżawcą(10-12ha),a pieniądze z MR przeznaczył na zakup kilku hektarów.W ODR Doradca powiedział że sam nie wie,niby przepisy na to zezwalają ale takiego przypadku nie mieli jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja tez chcialbym tak zobic.Czyli wziac w dzierzawe od sasiada 12 ha na umowe na 10lat, i jesli by brakowalo do sredniej woj. czy krajowej to rodzice by na mnie przepisali potrzebna ilosc ha.Z tym ze ja chcialbym przeznaczyc ta kase na maszyny.I teraz jestem zielony w tym przypadku czy moge tak zrobic zeby dostac premie czy nie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Dzierżawa musi by z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu

terytorialnego.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1
Napisano (edytowany)

Brane pod uwagę są te grunty ktore są przedmiotem

- własności

- użytkowania wieczystego

- dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu

terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na

okres co najmniej 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku

osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej na warunkach

dopuszczonych rozporządzeniem, umowa dzierżawy powinna zostać zawarta na czas

nieoznaczony lub na okres co najmniej 6 lat, licząc od dnia złożenia wniosku

o przyznanie pomocy.

Edytowano przez Denison

" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

z tego co mi się o uszy obiło to można od zwykłych ludzi ale na okres 10 lat w tamtym roku tak coś słyszałem ...:) tylko nie wiem czy można od ojca albo brata ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Od ANR trzeba na 5 lat mieć podpisaną umowę,od osób prywatnych na 10.Tak mi powiedziano w ODR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

To w koncu mozna czy nie?Bo juz sie zamotalem w tym wszystkim :huh: Niech sie ktos wypowie co tak zrobil i otzrymal premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Wie ktoś czy można dzierżawiąc od rodziny ?????na MR???? albo jak dotrzeć do Skarbu państwa żeby chcieli wydzierżawić ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A jeśli te 10ha się uzbiera od kilku osób prywatnych?

 

Jestem ciekaw w jakim stopniu fundusze unijne wpłynęły na rozdrobnienie (papierkowe) gospodarstw :) Znam przypadki że w jednym gospodarstwie jest 5 innych "gospodarstw" :lol: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj