Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:17

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Czesc. Pytanie tak jak w temacie. Ile trzeba mieć ha aby uzyskać pomoc "ułatwianie startu młodym rolnikom" ?

NIE USUWAJCIE TEMATU!
ODREBNY TEMAT BEDZIE KORZYSTNY I MOZE JESZCZE KOMUS SIE PRZYDAC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Dzisiaj, 19:32
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:33

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. http://www.arimr.gov...spodarstwa.html żeby dostać MR musisz mieć średnia krajową a jak średnia województwa jest większa to średnią województwa. a te pytanie mogłeś zadać w temacie dotyczącym Młodego Rolnika

#3 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:35

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. TUTAJmasz aktualne powierzchnie gospodarstw ;)

#4 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:22

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. ale z tego co mi się wydaje to wystarczy mieć teraz 10,23 średnią krajową....
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#5 Share lexionik

lexionik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:38

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Mam pytanie czy dierżawa też jest liczona z tą powierzchnią 10,23 do programu ułatwienie startu młodym rolnikom np. ktos ma 7 ha i ma w dzierżawie 5ha też sie liczy:) pozdrawiam i dzięki:)

#6 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:54

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. jeżeli dzierżawa jest z data prawna tzn podbita przez urząd gminy, rejenta. I jeśli jest wyższa średnia wojewódzka to musisz mieć średnią krajową!

#7 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 21:42

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. dzierżawa się liczy ale tylko wtedy jeśli jest podpisana na co najmniej 10 lat i potwierdzona prawnie np przez notariusza
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#8 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:23

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. ale czy może być dzierżawa od rodziny ???? tzn ojca i brata ?????

#9 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:36

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Jak myślicie czy miałbym szansę na MR będąc na początku tylko dzierżawcą(10-12ha),a pieniądze z MR przeznaczył na zakup kilku hektarów.W ODR Doradca powiedział że sam nie wie,niby przepisy na to zezwalają ale takiego przypadku nie mieli jeszcze.

#10 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 03 luty 2011 - 19:41

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Ja tez chcialbym tak zobic.Czyli wziac w dzierzawe od sasiada 12 ha na umowe na 10lat, i jesli by brakowalo do sredniej woj. czy krajowej to rodzice by na mnie przepisali potrzebna ilosc ha.Z tym ze ja chcialbym przeznaczyc ta kase na maszyny.I teraz jestem zielony w tym przypadku czy moge tak zrobic zeby dostac premie czy nie :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 03 luty 2011 - 19:56

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Dzierżawa musi by z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu
terytorialnego.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#12 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:57

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Czyli nici z tego wszystkiego :(

#13 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 03 luty 2011 - 20:01

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Brane pod uwagę są te grunty ktore są przedmiotem
- własności
- użytkowania wieczystego
- dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu
terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na
okres co najmniej 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku
osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej na warunkach
dopuszczonych rozporządzeniem, umowa dzierżawy powinna zostać zawarta na czas
nieoznaczony lub na okres co najmniej 6 lat, licząc od dnia złożenia wniosku
o przyznanie pomocy.

Edytowany przez Denison, 03 luty 2011 - 20:23.

" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#14 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 luty 2011 - 23:12

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. z tego co mi się o uszy obiło to można od zwykłych ludzi ale na okres 10 lat w tamtym roku tak coś słyszałem ...:) tylko nie wiem czy można od ojca albo brata ??????

#15 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 luty 2011 - 08:36

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Od ANR trzeba na 5 lat mieć podpisaną umowę,od osób prywatnych na 10.Tak mi powiedziano w ODR.

#16 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 04 luty 2011 - 18:27

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. To w koncu mozna czy nie?Bo juz sie zamotalem w tym wszystkim :huh: Niech sie ktos wypowie co tak zrobil i otzrymal premie.

#17 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 luty 2011 - 19:31

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. Wie ktoś czy można dzierżawiąc od rodziny ?????na MR???? albo jak dotrzeć do Skarbu państwa żeby chcieli wydzierżawić ??????

#18 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 07 luty 2011 - 20:06

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. mój brat wziął teraz niedawno premie, wydzierżawił ziemię od wuja na 10 lat

#19 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:55

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. a od brata ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 luty 2011 - 22:20

Obecna średnia krajowa powierzchni gruntów rolnych. A jeśli te 10ha się uzbiera od kilku osób prywatnych?

Jestem ciekaw w jakim stopniu fundusze unijne wpłynęły na rozdrobnienie (papierkowe) gospodarstw :) Znam przypadki że w jednym gospodarstwie jest 5 innych "gospodarstw" :lol: :blink: