Zaloguj się, aby obserwować  
piotrb14

agregat ścierniskowy do mtz belarus 1025

Polecane posty

piotrb14    192

czy mtz 1025 belarus uciągnie ścierniskowca 3m?? ciągnik posiada 105 koni mechanicznych

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Więcej jak 2.6 bym mu nie zaczepił,3m może pociągnie ale efekt będzie mizerny. :(

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

To chyba macie same piachy,agregat ścierniskowy ma to do siebie ze by większej prędkości efekt jest lepszy i można głębiej pracować.Do UG KOS potrzeba od 100-140 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

To chyba macie same piachy,agregat ścierniskowy ma to do siebie ze by większej prędkości efekt jest lepszy i można głębiej pracować.Do UG KOS potrzeba od 100-140 km.

 

 

przyjechałbyś to byś zobaczył jakie piachy.... gleby klasy od 3-5 na 1 polu są mieszanki ziem od borowiny i płowiny do gliny

 

czyli wynika że 2,6m i jadę spokojny w polę i nie patrzę czy uciągnie??

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zależy... zdarzają się i spore pagórki... ale chyba zdecyduję się na 2,6 bo 3m może by i ciągnął ale jak długo... a 2,6 dawałby sobie radę spokojnie myślę.. i wszystko zależy też od głębokości na jakiej się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek1025    0

ja też właśnie myślę żeby do ruska kupić grubera 2,6m większy nie ma co .a mam pytanie jaki masz pług do mtz 1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Również uważam że 2,6 będzie idealnym wyborem :) Ja ciągam 110 konnym ciągnikiem 2,6 i jest akurat :) Może nawet troszkę czasami za duży bo prędkość z jaką robie to od 7 do 11-12 km/h. Ale przeważnie to ok 8-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja mam 3 metrowego lemkena do df 140km i mtz na pewno by miał problemy z samym podniesieniem o uciągu nie wspomne ale agregat agregatowi nie równy jakiegoś lekkiego może by podniósł i ciągnoł jak płytko ustawi się ale to męczarnia będzie wydaje mi się że 2,6 bedzie sobie latał bez problemu dodam że df z tą moca na piachach lata 14km/h ale jak ciężka ziemia to już nie ma czym szaleć 10km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

4 x 40 cm zagonówki a co do poprzedniego postu to udźwig to on ma bo posiada 2 siłowniki udźwig coś około 4 ton

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

filiplemken bodajże ma 3 metrowego kosa to pronia 1025 i chyba daje rade, mój 952 spokojnie z 2,6 daje sobie rade prędkość okolice 10 km/h ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

weź mniejszy, w agregatach ścierniskowych ważniejsza jest prędkość niż głębokość. a Z taki 3 m rusek będzie miał ciężko co i efektywność zmniejszy, a robić zeby robic toć to sie z celem mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

co z tego że udźwigu ma ponad 4 tony jak przód w górze bedzie miał mam mtz 82ts to wiem co może podnieść podobny bo różnią się tylko szczegółami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

co z tego że udźwigu ma ponad 4 tony jak przód w górze bedzie miał mam mtz 82ts to wiem co może podnieść podobny bo różnią się tylko szczegółami ;)

 

 

oj wiesz zawsze na przód można zamocować dodatkowe obciążniki ;d ja swoim 1025 podnoszę bronę aktywną rabe werk z siewnikiem nordsten i ziarnem ( 300kg miesci się w skrzyni) bez złożonego hydropaku podnosi i można jechać... a ze złożonym nie ma najmniejszych problemów jeśli coś by się działo to dołożę 100kg obciążników na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj