Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie są filtry ?? JD 2130

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BartekJD2130

BartekJD2130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:39

Gdzie są filtry ?? JD 2130 Gdzie w ciągniku john deere 2130 znajdują sie filtry olejowe. Wiem że są w okolicach skrzyni biegów . Proszę o odpowiedź w miarę dokładną :P Pozdrawiam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie są filtry ?? JD 2130 Dzisiaj, 07:24
  •  

#2 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 luty 2011 - 08:28

Gdzie w ciągniku john deere 2130 znajdują sie filtry olejowe. Wiem że są w okolicach skrzyni biegów . Proszę o odpowiedź w miarę dokładną :P Pozdrawiam :D

wklad filtra hydrauliki jest po prawej stronie ciagnika od spodu w takim kielichu przykrecanym na 19 klucz. nie musisz spuszczac oleju zeby go wymienic,wyleje ci sie tylko z tego kielicha. UWAGA wazny jest jeszcze smok oleju hydraulicznego ktory umieszczony jest w poprzek skrzyni tuz za laczeniem korpusow w strone tylu miedzy takimi dwoma duzymi korkami. Zeby go wyjac odkrec ten prawy korek bo przez lewy nie wyjdzie.

Jakbys mial jakis problem to pisz moze jakos go rozwiazemy

#3 Share BartekJD2130

BartekJD2130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:42

Gdzie są filtry ?? JD 2130 A mam jeszcze inny problem z JD 3130 gdyż nie działa mi wspomaganie w lewą stronę. Do tego jeszcze pompa wydaje dziwne dźwięki taki jakby ,,rekot" . Podnośnik działa bez problemowo wałek również. Filtry wymienione. Gdy kręcę w prawo lub podnoszę podnośnik pompa przestaje rekotać.

#4 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 luty 2011 - 01:24

A mam jeszcze inny problem z JD 3130 gdyż nie działa mi wspomaganie w lewą stronę. Do tego jeszcze pompa wydaje dziwne dźwięki taki jakby ,,rekot" . Podnośnik działa bez problemowo wałek również. Filtry wymienione. Gdy kręcę w prawo lub podnoszę podnośnik pompa przestaje rekotać.

Te dziwne odglosy w pompie to zapewne zawor cisnieniowy (w pompie).Jak nie ma odbiornika oleju np. podnosnika to zawor w pompie jest otwarty ale ze wzgledu na falowanie strumienia oleju spowodowane tym ze ktoras sekcja nie tloczy badz tloczy slabo slychac rechot zaworu. napisz czy czasem ni drzy podnosnik. A odnosnie wspomagania to masz do naprawy kolumne kierownicza gdzie do wymiany sa napewno nieszczelne zuzyte oringi ktore jest przerabane wymienic i ktorych raczej nie dopasujesz tylko kupujesz z calym zestawem uszczelnien kolumny. P.s. jakbys sie wzial za ta kolumne to wal z pytaniami. Jak chcesz moge ci podac nr katalogowy tego zestawu.

#5 Share BartekJD2130

BartekJD2130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:00

Te dziwne odglosy w pompie to zapewne zawor cisnieniowy (w pompie).Jak nie ma odbiornika oleju np. podnosnika to zawor w pompie jest otwarty ale ze wzgledu na falowanie strumienia oleju spowodowane tym ze ktoras sekcja nie tloczy badz tloczy slabo slychac rechot zaworu. napisz czy czasem ni drzy podnosnik. A odnosnie wspomagania to masz do naprawy kolumne kierownicza gdzie do wymiany sa napewno nieszczelne zuzyte oringi ktore jest przerabane wymienic i ktorych raczej nie dopasujesz tylko kupujesz z calym zestawem uszczelnien kolumny. P.s. jakbys sie wzial za ta kolumne to wal z pytaniami. Jak chcesz moge ci podac nr katalogowy tego zestawu.

Podnośnik chodzi bez zarzutu. A jak wymienić te uszczelniacze w kolmnie?? Jak coś to możesz odpisać na gg 6466628.

#6 Share krzys5932

krzys5932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:16

Gdzie są filtry ?? JD 2130 Koledzy przylacze sie do tematu mam JD3350 tez mi troche jak goracy ciezko podosi teraz bede zmienial olej bo mam tez malo . Kolego deerepiotrek ten smok jest zaraz za tym filtrem ssacym bo ja mam z jednej strony na imbus 17 to z lewej strony a z prawej na klucz chyba 32 jak sie nie myle i tam jeszcze jakies rurki przychodza to tan jest ten ssak ?

#7 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:34

Gdzie są filtry ?? JD 2130 [quote name='BartekJD2130' timestamp='1297782038' post='660058']
Podnośnik chodzi bez zarzutu. A jak wymienić te uszczelniacze w kolmnie?? Jak coś to możesz odpisać na gg 6466628.
[/qu
Najlepiej bedzie jak napiszesz mi na meila, dam ci swoj nr i wytlumacze ci to podczas demontazu kolumny bo to dluga historia. deerepiotrek@o2.pl

[quote name='krzys5932' timestamp='1298196969' post='664603']
Koledzy przylacze sie do tematu mam JD3350 tez mi troche jak goracy ciezko podosi teraz bede zmienial olej bo mam tez malo . Kolego deerepiotrek ten smok jest zaraz za tym filtrem ssacym bo ja mam z jednej strony na imbus 17 to z lewej strony a z prawej na klucz chyba 32 jak sie nie myle i tam jeszcze jakies rurki przychodza to tan jest ten ssak ?
[/quote]
Odkrec ten korek z prawej strony na 36 lub 38 tam co dochodzi ta mala rurka i tamtedy wyjmiesz smok bo na lewa strone ci nie wyjdzie

#8 Share Aras21

Aras21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:53

Gdzie są filtry ?? JD 2130 Koledzy mam jd 2130 i mam problem z hydrauliko pomiewasz jak ciągnik popracuje 2 minuty to podnośnik, spomaganie i tur zaczyna drżec. Myślałem że jest zurzyta jest pompa w skrzyni wiec wymieniłem ale nadal jest to samo, wymieniłem też olej, filtr i pompe przednia i nadal to samo się dzieje wiec koledzy pomóżcie mi jak możecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:09

Koledzy mam jd 2130 i mam problem z hydrauliko pomiewasz jak ciągnik popracuje 2 minuty to podnośnik, spomaganie i tur zaczyna drżec. Myślałem że jest zurzyta jest pompa w skrzyni wiec wymieniłem ale nadal jest to samo, wymieniłem też olej, filtr i pompe przednia i nadal to samo się dzieje wiec koledzy pomóżcie mi jak możecie.

sprobuj zaslepic doplyw oleju do kolumny kierowniczej i zobacz czy jest roznica bo moze byc ze kolumna kradnie olej bo np. wylecial brok z kanalu olejowego w kolumnie

#10 Share Aras21

Aras21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2011 - 19:40

sprobuj zaslepic doplyw oleju do kolumny kierowniczej i zobacz czy jest roznica bo moze byc ze kolumna kradnie olej bo np. wylecial brok z kanalu olejowego w kolumnie

a gdzie moge znaleśc ten dopływ oleju do kolumny żeby go zaślepic

#11 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:52

a gdzie moge znaleśc ten dopływ oleju do kolumny żeby go zaślepic

Po prawej stronie u podstawy kolumny dokrecana jest rurka. Zaslep ja na dole przy trujniku np mala moneta badz nitem.

#12 Share Aras21

Aras21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 18:31

Gdzie są filtry ?? JD 2130 Kumplu a jaka jest przyczyna że wałek WOM po wymianie pompy w środku cały czas pracuje nawet jak jest wyłączony i pompa z przodu klekocze myślałem że jest już zużyta i wymieniłem ja na druga i dalej druga pompa klekocze. Po zaślepieniu kolumny dalej jest to samo co się działo wiec nie wiem co się dzieje pomóż mi jak masz jakiś pomysł na ten problem. Mam jeszcze pytanie gdzie powinien byc podłączony powrót od rozdzielacza TURa bo u mnie jest podłączony do filtra olejowego (wymiennego) czy to może byc przyczyną tego że nie działa hydraulika poprawnie

#13 Share Aras21

Aras21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 14:43

Gdzie są filtry ?? JD 2130 Kolego odłączyłem zasilanie kolumny i jest lepiej wiec co trzeba zrobic żeby kolumna nie kradła oleju

#14 Share pos

pos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:37

Gdzie są filtry ?? JD 2130 jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

#15 Share grzegorz1172

grzegorz1172

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:08

Gdzie są filtry ?? JD 2130 czy morze ktoś mi pomuc jak wymienić uszczelnienia w podnośniku w 3130 jak go zdemontować i jak zakładać problem tkwi w tym jest cięgno skierowane do dołu mostu podniosłem na 10 cm i boje się aby nieurwać czegoś 31

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 16:33

wklad filtra hydrauliki jest po prawej stronie ciagnika od spodu w takim kielichu przykrecanym na 19 klucz. nie musisz spuszczac oleju zeby go wymienic,wyleje ci sie tylko z tego kielicha. UWAGA wazny jest jeszcze smok oleju hydraulicznego ktory umieszczony jest w poprzek skrzyni tuz za laczeniem korpusow w strone tylu miedzy takimi dwoma duzymi korkami. Zeby go wyjac odkrec ten prawy korek bo przez lewy nie wyjdzie.

Jakbys mial jakis problem to pisz moze jakos go rozwiazemy

witam tam zauwazylem na dole po jednej i drugiej stronie tylko 2 sroby na imbys. czu to nimi trzeba oczuscic smoka??