Skocz do zawartości

Zdjęcie

AKPIL km180- opinie

94 odpowiedzi na ten temat

#81 Share koroll

koroll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 21:54

AKPIL km180- opinie czy wie ktoś jaka jest obrotnica w plugu KM80R? ''160 . 200 mm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AKPIL km180- opinie Dzisiaj, 15:52
  •  

#82 Share jacentop

jacentop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 21:42

AKPIL km180- opinie

Interesuje mnie Akpil km 180 na odkladniach azurowych i zabezpieczeniach srubowych zrywalnych. Ile teraz taki moze kosztowac bo pytalem dealera ale wydaje mi sie ze chce za drogo.

#83 Share daros6969

daros6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 wrzesień 2017 - 09:54

AKPIL km180- opinie Witam. Ja właśnie kupiłem pługi Akpila mam nadzieję że będę zadowolony. wyglądają dosyć ciekawie i jak na Polska produkcie nie odbiegają od innych zobaczymy jak z trwałością materiału.

#84 Share nemo1

nemo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 wrzesień 2017 - 10:37

AKPIL km180- opinie

Czy jest na forum ktoś kto użytkuje km 180 z ciągnikiem 4 cylindrowym 115 km waga ciągnika 6 ton case maxxum lub podobny 

#85 Share Arturo69

Arturo69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 wrzesień 2017 - 18:54

AKPIL km180- opinie

Masa własna ciągnika 6 t przy 115 KM - hoho!

Nie spotkałem się z takim połączeniem. Jeśli wiesz więcej ode mnie i znasz taki ciągnik to podaj jego pełną nazwę.

#86 Share STIG0013

STIG0013

Agronom

• Members
  • PipPipPip
  • 1610 postów

Napisany 27 wrzesień 2017 - 19:02

AKPIL km180- opinie

Ja mam 4+ do forterry 130 na średnich i ciężkich ziemiach chodzi na 4x44, traktorem nie buja

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#87 Share Samiec

Samiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:chirurgia stomatologiczna

Napisany 27 wrzesień 2017 - 19:17

AKPIL km180- opinie

Kupiłem pług KM180-R pod koniec lipca. Dzisiaj rano w trakcie orki oderwał się cały korpus tak jak widać na zdjęciu. Pługiem zaorałem pierwszy hektar i taka akcja. Szpilka która napina korpus zerwała się z uchwytu.... byłem zaskoczony jak słabo to wygląda.

Załączone miniaturki

• akpil.jpg

Edytowany przez Samiec, 27 wrzesień 2017 - 19:22.

#88 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1946 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 27 wrzesień 2017 - 19:38

AKPIL km180- opinie

Duży kamień chociaż był?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share nemo1

nemo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 wrzesień 2017 - 21:13

AKPIL km180- opinie

Nie spotkałem się z takim połączeniem. Jeśli wiesz więcej ode mnie i znasz taki ciągnik to podaj jego pełną nazwę.

Nie napisałem że jest to masa transportowa tj. masz podane w katalogu.
Ciągnik case maxxum 115 posiada masę bez paliwa i oleju 4890 kg. To jest masa transportowa. Według informacji sprzedawcy waga z płynami do pełna to ok 5090 kg. Do tego dolicz jeszcze obciążniki 900 kg. Sumując wychodzi 5990 kg i masz wynik bliski 6 ton.Gabarytowo jest podobny do 6 cylindrowych case maxxum z starszych modeli. I borykam się teraz z problemem jaki pług akpil km 80 czy km 180 wersje podstawowe. Gleby średnio ciężkie lekko gliniaste.

Edytowany przez nemo1, Wczoraj, 08:00.

#90 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1946 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 27 wrzesień 2017 - 22:58

AKPIL km180- opinie

Na przyszłość pisz wagę ciągnika bez obciążników - bo nikt z nas nie wie ile i o jakiej wadze ma obciążniki, ile płynu wlewa w opony, ile paliwa tankuje, ...itd. Robi się niepotrzebny bałagan*.

Wracając do tematu. Czy wiesz czym się różnią wspomniane przez Ciebie pługi? Jak zmienia się obciążenie TUZ wraz ze wzrostem odległości od kul dolnych ramion podnośnika? Jaki ma udźwig Twój ciągnik? Co orzesz najczęściej i najwięcej?

*Mam ciągnik Ursus C-330; tur w nim podnosi ponad 1000 kg, z tyłu mam dociążenie 800 kg, czyli doliczając masę własną ciągnika z obciążnikami,  kabiną, turem i wodą w oponach mój ciągnik ma 4700 kg a moc 30 KM. Czy przez to będzie najcięższym ciągnikiem na świecie w porównaniu do mocy?!

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#91 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 675 postów

Napisany 28 wrzesień 2017 - 12:06

AKPIL km180- opinie

Ja mam taki ciagnik ale ma 100 koni i z turem bez osprzętu wazy 6,2 tony. Żadnych dodatkowych obciążników wiec jakbym zdjął tura a założył fabryczne obciążniki to miałby 6,5 tony.
John deere 6100 RC.

Czy jest na forum ktoś kto użytkuje km 180 z ciągnikiem 4 cylindrowym 115 km waga ciągnika 6 ton case maxxum lub podobny

Mój kuzyn ma akpila 180 na resorów przy 4 cylindrach, 110 koni.

#92 Share koordynator

koordynator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 wrzesień 2017 - 15:05

AKPIL km180- opinie

Witam. nemo1 posiadam nh t6.125 z tego roku(odpowiednik nowego maxxuma 115). Kupiłem do niego km 180  3+1 na kołku, rozstawiony na 48cm.. Jak jechałem po pług to waga na składnicy pokazała 7160 kg z 1t balastem na przednim tuzie i ze mną. Zaorałem już kilka ha i powiem że stabilność z balastem jest ok a mocy na ciężkich glebach może brakować( po gwarancji jest pole manewru) Żeby powiedzieć więcej to muszę jeszcze potestować w różnych warunkach.

#93 Share nemo1

nemo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 wrzesień 2017 - 08:57

AKPIL km180- opinie

Na przyszłość pisz wagę ciągnika bez obciążników - bo nikt z nas nie wie ile i o jakiej wadze ma obciążniki, ile płynu wlewa w opony, ile paliwa tankuje, ...itd. Robi się niepotrzebny bałagan*.

Wracając do tematu. Czy wiesz czym się różnią wspomniane przez Ciebie pługi? Jak zmienia się obciążenie TUZ wraz ze wzrostem odległości od kul dolnych ramion podnośnika? Jaki ma udźwig Twój ciągnik? Co orzesz najczęściej i najwięcej?

*Mam ciągnik Ursus C-330; tur w nim podnosi ponad 1000 kg, z tyłu mam dociążenie 800 kg, czyli doliczając masę własną ciągnika z obciążnikami,  kabiną, turem i wodą w oponach mój ciągnik ma 4700 kg a moc 30 KM. Czy przez to będzie najcięższym ciągnikiem na świecie w porównaniu do mocy?!

Czepiasz się szczegółów. Pytanie zostało skierowane do użytkowników ciągników 4 cylindrowych o przybliżonej mocy i masie jaką podałem. Pytasz się mnie czy wiem czym się różnią... uwierz że wiem. W mojej okolicy znajduje się 8 firm które sprzedają owe pługi i każdy ma swoje zdanie z doborem pod ciągnik, zaznaczam że nie mam możliwości przetestowania.  Pytasz się o udźwig i o obrót ...spokojnie da sobie radę.  Tylko nie wiem czy da radę uciągnąć, czy nie będzie zbyt przeciążony.  Cenna jest tylko opinia użytkowników, tj. Arturo69 i koordynator (oni zrozumieli pytanie), a Ty AlCapone  nie zrozumiałeś, więc po co zawierasz głos i udajesz specjalistę. 

#94 Share daros6969

daros6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 październik 2017 - 20:30

AKPIL km180- opinie Witam już mam opinię na temat tego sprzętu. Nie ma się co czepiać o orke czy o przykrycie poplonu. pole jest równe i nie ma śladów skiby. Jak bym miał oceniać to w skali 1/10 to mocne 8 w porównaniu z innymi markami.Ale 150 km ma co robić po górach i ciężkich glebach.

Załączone miniaturki

• 20170920_162206.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#95 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2015 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 05 październik 2017 - 21:25

AKPIL km180- opinie

piąty sezon (na sezon około 100ha) pracuje km 180 3+1 na kołku z Valtrą N 101 ciągnik z ładowaczem i na pole zawsze z łyżką trzeba jechać pustą ale byc musi  obciązników na przedzie nie mam bo przeszkadzają w dojeżdżaniu do przyczep