ozon87

AKPIL km180- opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
M4t3usz    31

Chłopaki doradzicie mi ? Kupuje na jesieni pług, zastanawiam się nad km180R 3+, lub agro-masz resorowy po3, który z nich byłby lepszy ? W cenie km180R 3+ mam PO3+1 z kostka pamięci... Akpil warty jest tej jednej skiby? Jak uważacie, może ktoś miał podobny dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorol    5

W tym roku mieliśmy na testach km 180 hydro(nie hp) 4+ i z maxxumem 140 śmigał aż miło na 11 biegu bez problemu szedł z prędkością 9.5km/h przy 1580rpm. Zdecydowaliśmy się na niego jedyną wadą jest jego ciężar - ponad 1800kg ma ramę 120x200x10 i sporo większą obrotnice od zwykłego km180. Mamy 600kg na tuzie na płaskie pola jest ok, na górkach (mam tylko 2 przy granicach) na nawrotach czasem przód lekko podskoczy. Lemiesze musieliśmy sami kupić(v&n z napisem hardox 400 albo 500 nie pamiętam) z ich jakości jestem bardzo zadowolony po 40ha bardzo suchej orki  zużyły się do początku ostrzenia a dłut zużyliśmy 1.5 zestawu więc są słabe. Pług od 7-8 km/h kryje bardzo ładnie przy 9 otrzymywałem pole równe jak stół.orałem po rzepaku i pszenicy po gruberze i po pszenicy na rżysko zawsze wszystko przykryte. Pług był ustawiony na 180cm ale można go było ustawić na 200cm i ma nieduże opory. Ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Oglądałem dziś nowe KM 80HP i trochę się zawiodłem. Niby "zmodernizowali" zabezpieczenia hydrauliczne, teraz są 2 akumulatory hydrauliczno-gazowe (tzw. bomby) które są zamontowane na tzw. suwaku w przedniej części pługa, gdy się orze lewą stroną to przy głębokiej orce mogą haczyć o ziemię, poza tym teraz potrzebna jest druga para hydrauliki, w starszym modelu o ile dobrze pamiętam był zawór kulowy i wystarczyła jedna para od ciągnika. Szkoda trochę bo byłem już właściwie zdecydowany na ten model a teraz mam wątpliwości...  Tak to wygląda:post-2487-0-26011300-1414174375_thumb.jpg

Edytowano przez Piochu

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Witam. Zakupiłem właśnie pług Akpil km 180. Mam z nim taki problem że gdy wcisne dźwignie w ciągniku do końca to nie chce go obrócić. Tylko gdy wciskam do połowy to wtedy wolno sie obraca lecz zbyt wolno by sie obrócił. W czym może tkwić problem? Rozdzielacz? Może siłownik? Dodam że ma dwa siłowniki (jeden na ramie drugi do obrotu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Interesuje mnie Akpil km 180 na odkladniach azurowych i zabezpieczeniach srubowych zrywalnych. Ile teraz taki moze kosztowac bo pytalem dealera ale wydaje mi sie ze chce za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daros6969    0

Witam. Ja właśnie kupiłem pługi Akpila mam nadzieję że będę zadowolony. wyglądają dosyć ciekawie i jak na Polska produkcie nie odbiegają od innych zobaczymy jak z trwałością materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemo1    3

Czy jest na forum ktoś kto użytkuje km 180 z ciągnikiem 4 cylindrowym 115 km waga ciągnika 6 ton case maxxum lub podobny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Masa własna ciągnika 6 t przy 115 KM - hoho!

Nie spotkałem się z takim połączeniem. Jeśli wiesz więcej ode mnie i znasz taki ciągnik to podaj jego pełną nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja mam 4+ do forterry 130 na średnich i ciężkich ziemiach chodzi na 4x44, traktorem nie buja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Kupiłem pług KM180-R pod koniec lipca. Dzisiaj rano w trakcie orki oderwał się cały korpus tak jak widać na zdjęciu. Pługiem zaorałem pierwszy hektar i taka akcja. Szpilka która napina korpus zerwała się z uchwytu.... byłem zaskoczony jak słabo to wygląda.

post-27900-0-30689700-1506536516_thumb.jpg

Edytowano przez Samiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Duży kamień chociaż był?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemo1    3

Masa własna ciągnika 6 t przy 115 KM - hoho!

Nie spotkałem się z takim połączeniem. Jeśli wiesz więcej ode mnie i znasz taki ciągnik to podaj jego pełną nazwę.

Nie napisałem że jest to masa transportowa tj. masz podane w katalogu.

Ciągnik case maxxum 115 posiada masę bez paliwa i oleju 4890 kg. To jest masa transportowa. Według informacji sprzedawcy waga z płynami do pełna to ok 5090 kg. Do tego dolicz jeszcze obciążniki 900 kg. Sumując wychodzi 5990 kg i masz wynik bliski 6 ton.Gabarytowo jest podobny do 6 cylindrowych case maxxum z starszych modeli. I borykam się teraz z problemem jaki pług akpil km 80 czy km 180 wersje podstawowe. Gleby średnio ciężkie lekko gliniaste.

Edytowano przez nemo1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Na przyszłość pisz wagę ciągnika bez obciążników - bo nikt z nas nie wie ile i o jakiej wadze ma obciążniki, ile płynu wlewa w opony, ile paliwa tankuje, ...itd. Robi się niepotrzebny bałagan*.

Wracając do tematu. Czy wiesz czym się różnią wspomniane przez Ciebie pługi? Jak zmienia się obciążenie TUZ wraz ze wzrostem odległości od kul dolnych ramion podnośnika? Jaki ma udźwig Twój ciągnik? Co orzesz najczęściej i najwięcej?

 

*Mam ciągnik Ursus C-330; tur w nim podnosi ponad 1000 kg, z tyłu mam dociążenie 800 kg, czyli doliczając masę własną ciągnika z obciążnikami,  kabiną, turem i wodą w oponach mój ciągnik ma 4700 kg a moc 30 KM. Czy przez to będzie najcięższym ciągnikiem na świecie w porównaniu do mocy?!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094

Masa własna ciągnika 6 t przy 115 KM - hoho!

Nie spotkałem się z takim połączeniem. Jeśli wiesz więcej ode mnie i znasz taki ciągnik to podaj jego pełną nazwę.

Ja mam taki ciagnik ale ma 100 koni i z turem bez osprzętu wazy 6,2 tony. Żadnych dodatkowych obciążników wiec jakbym zdjął tura a założył fabryczne obciążniki to miałby 6,5 tony.

John deere 6100 RC.

Czy jest na forum ktoś kto użytkuje km 180 z ciągnikiem 4 cylindrowym 115 km waga ciągnika 6 ton case maxxum lub podobny

Mój kuzyn ma akpila 180 na resorów przy 4 cylindrach, 110 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Witam. nemo1 posiadam nh t6.125 z tego roku(odpowiednik nowego maxxuma 115). Kupiłem do niego km 180  3+1 na kołku, rozstawiony na 48cm.. Jak jechałem po pług to waga na składnicy pokazała 7160 kg z 1t balastem na przednim tuzie i ze mną. Zaorałem już kilka ha i powiem że stabilność z balastem jest ok a mocy na ciężkich glebach może brakować( po gwarancji jest pole manewru) Żeby powiedzieć więcej to muszę jeszcze potestować w różnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemo1    3

Na przyszłość pisz wagę ciągnika bez obciążników - bo nikt z nas nie wie ile i o jakiej wadze ma obciążniki, ile płynu wlewa w opony, ile paliwa tankuje, ...itd. Robi się niepotrzebny bałagan*.

Wracając do tematu. Czy wiesz czym się różnią wspomniane przez Ciebie pługi? Jak zmienia się obciążenie TUZ wraz ze wzrostem odległości od kul dolnych ramion podnośnika? Jaki ma udźwig Twój ciągnik? Co orzesz najczęściej i najwięcej?

 

*Mam ciągnik Ursus C-330; tur w nim podnosi ponad 1000 kg, z tyłu mam dociążenie 800 kg, czyli doliczając masę własną ciągnika z obciążnikami,  kabiną, turem i wodą w oponach mój ciągnik ma 4700 kg a moc 30 KM. Czy przez to będzie najcięższym ciągnikiem na świecie w porównaniu do mocy?!

Czepiasz się szczegółów. Pytanie zostało skierowane do użytkowników ciągników 4 cylindrowych o przybliżonej mocy i masie jaką podałem. Pytasz się mnie czy wiem czym się różnią... uwierz że wiem. W mojej okolicy znajduje się 8 firm które sprzedają owe pługi i każdy ma swoje zdanie z doborem pod ciągnik, zaznaczam że nie mam możliwości przetestowania.  Pytasz się o udźwig i o obrót ...spokojnie da sobie radę.  Tylko nie wiem czy da radę uciągnąć, czy nie będzie zbyt przeciążony.  Cenna jest tylko opinia użytkowników, tj. Arturo69 i koordynator (oni zrozumieli pytanie), a Ty AlCapone  nie zrozumiałeś, więc po co zawierasz głos i udajesz specjalistę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daros6969    0

Witam już mam opinię na temat tego sprzętu. Nie ma się co czepiać o orke czy o przykrycie poplonu. pole jest równe i nie ma śladów skiby. Jak bym miał oceniać to w skali 1/10 to mocne 8 w porównaniu z innymi markami.Ale 150 km ma co robić po górach i ciężkich glebach.

post-218947-0-11869700-1507231817_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

piąty sezon (na sezon około 100ha) pracuje km 180 3+1 na kołku z Valtrą N 101 ciągnik z ładowaczem i na pole zawsze z łyżką trzeba jechać pustą ale byc musi  obciązników na przedzie nie mam bo przeszkadzają w dojeżdżaniu do przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
Witam, mam do wyboru Akpila KM 80 3+1 oraz Unia Ibis L Long 3+1, co byście wybrali ? pługi mam do kupienia w tych samych pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw68    0

Mialem plug  akpila km80 super ladnie kryje przed nim mialem ibiza L gorsze krycie ale ty masz do wyboru long odkładnie wieksze i śrubowe wiec masz dylemat unia jednak znana firma bo kilka lat temu przereklamowana ale teraz juz ok a akpil mocno wchodzi na rynek no i ciut tanszy od unii ja teraz mam akpila narazie nic sie nie dzieje

2 godziny temu, wojtekkmc napisał:

Witam, mam do wyboru Akpila KM 80 3+1 oraz Unia Ibis L Long 3+1, co byście wybrali ? pługi mam do kupienia w tych samych pieniądzach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
o Akpilach słyszę same dobre opinie, tak jak Pan mówi. Nowe modele Unii wyglądają naprawdę dobrze dzięki odkładnicy long, ale czy są lepsze od KM80 trzeba by porównać w polu :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Mam pytanie, czy w akpil km180 posiada ktoś odkładnie bavaria, albo słyszał jakies opinie o tych odkladniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj