Dawid18

Zetor 3011 wady i zalety ?

Polecane posty

Dawid18    2

Witm. Tak jak w temacie jakie są wady i zalety Majorka i jakie macie o tym ciągniczku zdanie?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

u mnie w gospodarsrwie jest juz prawie 30 lat i jest z 1964 roku.fajny ciagnik i przede wszystkim udany

czesci do silnika pasuja od 360 a skrzynia to juz typowy zetor

przez ten okres silnik byl robiony nie pamietam ile razy,skrzynia raz a tylni most caly w oryginale

wedlug mnie najwieksza zaleta jest to ze pali w zimie bez problemu a jak kiepski silnik to kopieć i wszystko gra


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbyś chciął kupić majora, to kpuj ale z pełnym obciążeniem, bo mi z pługiem dwójką sie ślizgał, a poza tym to jest super traktor, jak kolega prędej napisał,pali na dotyk nawtet zimą, mnie to też dziwi w nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Zamieżam nie zamieżam jeszcze nie wiem.

A ten sprzęcior 3 pługi będzie targał?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

nie

on ma 3 tloki takie jak w 360

i jest szybszy

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dołóż sobie kasy i kup sobie coś z serii 5211 trochę kasy dołożysz, a dużo lepsza robota jest

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja akurat zetorka 5211 mam! Tylko tak się pytam bo kuzyn kupił i mi o pługach mówił czy mu pożycze i tak się pytam


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeToR123    0

A jak jest z rozkładem masy w tym traktorze?? Jest dużo cięższy "na przodku" od c 330 czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

hmm jak wezme palete 700kg(pompa nowa zetorowska) to mozna jechac tylko prosto bo przód podniesiesz jedna reka

 

nie wiem czy 330 to ruszy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pójdzie skrecić tylko trzeba hamulcy uzywać :D i pompa nie musi byc zetorowska :)ja mam podkrecony zawór a raczej skrcony jeden i drugi :mellow:zanim pekł plecak ładowalismy nim siano i przy rozładunku fes ciezkie siano szpila to tyłu z 1,5m(od wierzyczki) to przy 1000obr podrafiło mi silnik zadusic taki opur ale pompa ma otwory zaspawane iz na zazebieniu puszcza. dzisiaj na tej szpili podnosiłem krag betonowy od studzienki czy tam rowu wisiał na samej igle tak jak jakbym sie wbił w balota, sr cos około metra to bez problemu na coś ponad 1000obr podniosłem ale zeby z tym ruszyć to dwuch wujów stało na przodzie i tez nie dawało rady to hamulec na jedno koło i nawrotka ledwo ledwo ale dało rade i dalej to tylko do tyłu a przednie koła ledwo ziemi tykaly tak wiec podnosnik mocny :Dsilnik jak dobrze jest ustawiony zapłon to nawet jak podjechany a zapali przy -15 nasz po przyspieszeniu zapłonu przy -20 i aku 75aha 680 lub 750A :huh:palił ale aku z ciepłego ale to było z 2 obroty wałem super traktor jesli chodzi o odaplenie go w mrozy :)- to kiepski układ kierowniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeToR123    0

Mi przy 590kg(ładowacz) szarpie c 330 że praktycznie nie da się jechać. Na szczęscie z tą maszyną głównie stoi w miejscu(wywóz obornika)

Kupując majorka nie osiągne dużego skoku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i te 13,6-28 to najlepsze opony do tego tarktorka :)a co do masy to nie mam pojecia :huh:ale coś około 2,5tony to napewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Od c-330 napewno lepszy


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0maly0    7

Ja mam majorka z silnikiem od c-360 i jestem zadowolony. Ale części ciężko dostać :/ poprzedni właściciel za 3 zębatki do skrzyni dawał 1000zł...szkoda że od c-360 nie pasują, bo niby wszystko to samo, ale mniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2
Napisano (edytowany)

Kupić to nie sztuka. Tylko znalżć części to jest sztuka :mellow:

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

do starszych zetorów sa czesci w kaliszu ;[ a czesci jak do 60 80 zł za tryb a do majorka za 130zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkubi    0

witam ja posiadam majorka i to naprawde super traktorek , zadne mrozy mu niestraszne.

 

mam pytanko czy niemacie ludziska moze obudowy skrzyni biegow do majoreczka bo zrobila mi sie w niej dziura i nigdzie niemoge dostac? A MOZE WIECIE OD JAKIEGO ZETORA PASUJE CALA SKRZYNIA DO MAJORKA? PROSZE O ODP. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

@mkubi zobacz na allegro. Kedyś tam widziałem części do majorka.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzindz    0

Witam

Jak zwykle będzie parę sprzecznych opinii o tym ciągniku..

Moje zdanie - jako ciągnik 35KM/160Nm i waga 2000 do 2500kg jest super, skuteczniejszy w działaniu niż C330/330M i MF235/U2812.

Spalanie w ciężkiej orce 2*35 ok 5,0l/mth. Biegi lepiej rozłożone prędkości niż w C360. Opcja włączenie wałka WOM bez pompy podnośnika. Podnośnik udźwig 1000kg. Rozmiar ciągnika zbliżony do C330. Większość części do silnika wspólna z C360.

Cena fachowo utrzymanego egzemplarza od 10 000 PLN, są i sztuki po 4 000 PLN-dawcy części......

 

Z wad; wiek...tzn zaniedbania serwisowe, byle jak/byle gdzie/byle czym.....

Luzy w układzie kierowniczym, ogólnie znany problem z Ursus 4011.

Większość części skrzynia biegów, tylny most dostępna generalnie tylko w Kaliszu[AgroZeto,Agroma]

Przy wykorzystaniu max podnośnika konieczność posiadania obciążników przedniej osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0maly0    7

a ja mam pytanie czy pasują częsci do skrzyni od 5011? bo w sumie też on jest 3 cylindrowy i chyba powinno pasować co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

moze, ja robilem skrzynie 3 lata temu i wszystkie koła zebate kupiłem w kaliszu,jeden klin masiał mi dorobić ślusarz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj