Polecane posty

raul7031    22

Witam, mam pytanie, mianowicie chodzi o formalności przy stawianiu silosu - 60 ton płaskodenny. Ile kosztuje wydanie pozwolenia na budowę, projekt budowlany itp. Czy najpierw udać się do starostwa z wnioskiem o pozwolenie czy do gminy po wyrys z miejscowego planu zagospodarowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Z gminy musisz mieć warunki zabudowy , bez tego nie złożysz o pozwolenie na budowę , poszukaj projektanta , najlepiej jakby od razu miał uprawnienia do kierowania budową . Zajdź do starostwa zagaić w sprawie , napewno kogoś polecą , wszyscy tam się znają , mapka do celów projektowych też będzie potrzebna , ale pierwsze to warunki , ja czekałem 2,5 miesiąca . W urzędach dużych kosztów nie ma , projekt , mapa i kierownik budowy - tutaj zapłacisz ( u mnie było ok.2tyś.)

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Witam panowie
Stoje przed wyborem silosu płaskodennego BIN i Michał, który mi polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Jaką podsypkę dawaliście pod płytę przy silosie ( BIN 60 )? Chudy beton czy sam piasek tylko i na to płyta? Na jaką grubość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam ja wlasnie stawiam bina na 60 ton to moge napisac koszty.pozwolenie robiem dlugo bo na warunki zabudowy z gminy czekalem z pol roku bo tam sie zmienil  pracownik i swoje tez musi odlezec:) mapa do celow projektowych 700zl projekt-z bina przysylaja gotowy ale miejscowy musi postawic swoje pieczatki i naniesc na mapke i wzial 1500zł. jakies tam jeszcze wypisy oplaty skarbowe kilka stow nie pamietam dokladnie.no i jeszcze ten kierownik nadzor odbior to 500 raczej nie starczy. co do płyty ja zrobilem tak jak bylo w projekcie-podsypka z piasku(taki jak na plazy) ok.50 cm ubite zageszczarka pozniej 10 cm chudego betonu na to dalem pape podkladowa termozgrzewalna i na to 30 cm betonu B 20 z gruchy.oczywiscie w srodku zbrojenie. teraz mam tez pytanko do tych co maja biny czy macie jeszcze jakies inne izolacje zeby sie to zboze nie psulo czy tak jak mam to wystarczy?sa teraz rozne cuda moze by jeszcze na wierzchu posmarowac jakas folia w plynie czy cos podobnego? pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Mi za mapkę do celów projektowych geodeta powiedział 800 zł, a projektant za projekt płyty pod silos 1500 zł plus nadzór 500 zł. U mnie nie muszę mieć warunków zabudowy tylko wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania bo gmina taki ma - 50 zł za to. A długo trzeba czekać na Bina od złożenia zamówienia? Projekt przysyłają na maila czy papierowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

projekt na maila a zamowienie to indywidualna sprawa. bo to osobna firma sie zajmuje transportem i zalezy jak im sie trasy uloza.najlepiej zadzwonic tam do bina to wszystko powiedza.jeszcze do jutra jest niby promocja 10% w gazecie widzialem.ja zamawialem w marcu placone cale z gory po 3 tygodniach przywiezli.dzis dzwonilem ze plyty gotowe to mowila kobita ze gora 2 tygodnie i poskladaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Czy można stawiać Bina 60 ton zgodnie z przepisami bezpośrednio przy stodole bo gdzieś czytałem że powinno być minimum 8 m od budynków tego typu ale widzę w wielu gospodarstwach że stoją właśnie przy budynkach bardzo blisko?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jest 8m, ale jeśli jest powiązany technologicznie to nie ma ograniczenia. Wystarczy, żeby projektant napisał w projekcie o tym zdanie i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Jakiej średnicy i jak macie zrobione dreny w swoich silosach? Czy rura puszczona pionowo w dól przez podsypkę aż do ziemi czy w bok na zewnątrz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

a ma ktos moze silosy firmy WINKLER? zastanawiam sie nad silosem tej firmy 25-30 ton lejowy. w porownaniu do firmy BIN sa o wiele tansze ale jak jest z jakoscia? prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Robiliście instalację odgromową w silosach? Słyszałem, że jest wymagana a u mnie w projekcie nie ma o tym mowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmielnik56    0

a ma ktos moze silosy firmy WINKLER? zastanawiam sie nad silosem tej firmy 25-30 ton lejowy. w porownaniu do firmy BIN sa o wiele tansze ale jak jest z jakoscia? prosze o opinie.

Miałem jeden 8t zbożowy od winklera - jak to się mówi d... nie urywa, bin to jednak dobra jakosc kolega obok ma i nie narzeka, jesli juz tak chcesz uderzac w ceny to Agos ma chyba najniższe ceny w branży silosów, nie wiem jak teraz, bo ja kupowałem rok temu i wszystko grało. Zalezy tez w jakich warunkach i gdzie chcesz stawiac ten silos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srodecky    3

 

Mam pytanie może ma ktoś kontakt do jakiś firm które świadczą usługi powiększania silosów??? Preferowane byłoby w województwie kujawsko-pomorskim, ale inne też mogą być.

 

Bin na pewno się tym już nie zajmuje, ok. dwa lata temu Agos mi powiększało silos lejowy na indywidualne zamówienie, ale trochę to kosztowało. Zamiast tego proponowali postawić nowy i w sumie żałuję, że tak nie zrobiłem, bo wyszłoby znacznie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Witam

Rozpatruje dwie oferty od Agremo i Araja. 

https://megawrzuta.pl/download/6eff1c6d0fdf2b529f17f52002169b91.html

https://megawrzuta.pl/download/00f3c6e228080f3f8ce90bdb9b8c45a8.html

 

Pytanie jest nastepujące ile można jeszcze ugrać realnie. Czy da radę zbić z 15-20tys. czy nierealne? Może ktoś miał okazję już pertraktować z tymi firmami i jest wstanie coś podpowiedzieć odnośnie warunków cenowych jakie się ustala.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

witam, jaki komplet silosów polecacie? Na początku przyszłego roku muszę zainwestować w dwa biny 80t do tego wialnia i podajniki.Mam dylemat bo nie wiem czy biny mają być plaskodenne czy lejowe do tego przenośniki zboża, w starych bin przenośniki kubełkowe uszkadzaly ziarna gryki,robiły z niej kasze. Jaka firma jest najlepsza biorąc pod uwagę dobra cene i jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rprojekty    0

witam, jaki komplet silosów polecacie? Na początku przyszłego roku muszę zainwestować w dwa biny 80t do tego wialnia i podajniki.Mam dylemat bo nie wiem czy biny mają być plaskodenne czy lejowe do tego przenośniki zboża, w starych bin przenośniki kubełkowe uszkadzaly ziarna gryki,robiły z niej kasze. Jaka firma jest najlepsza biorąc pod uwagę dobra cene i jakość?

 

Witam,

Polecam KBKS Poland, przedzwonić i zapytać o ofertę, z informacji od inwestorów wiem że wyglądają konkurencyjnie zarówno jakościowo jak i cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

panowie to jak w koncu jest z tymi lejami wewnetrznymi w silosach

sprawdzaja sie bo mam zamiar taki kupic z firmy w lubelskim

maja miec od stycznia w ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

nie lepiej z zewnętrznym ? wydaje mi się ,że wygodniejszy przy rozładunku a i umyć lepiej bo wszystko spłynie i nie ma zakamarków na dole ,  ale to  Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

a ma ktos moze silosy firmy WINKLER? zastanawiam sie nad silosem tej firmy 25-30 ton lejowy. w porownaniu do firmy BIN sa o wiele tansze ale jak jest z jakoscia? prosze o opinie.

 

Mam cztery 32t. od nich . Cały czas coś tam zmieniają , nie wiem jak wygląda aktualna wersja tych silosów. Jak jesteś z lubelskiego to możesz wpaść do mnie zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rprojekty    0

Witam,

Jeśli macie wątpliwości co do jakości mogę polecić KBKS Poland, młoda firma na rynku ale nie oszczędzają aż tak drastycznie na materiale i jakościowo są solidne z tego co wiem, a można przedzwonić do nich to wystawią ofertę i dostosują pod konkretne wymagania klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Cześć :-) a ma może któryś z kolegów taki myk zastosowany, że postawił silos w budynku np. stodole? Rozważam taką opcję, bo nie bardzo mam gdzie, dookoła mojego gospodarstwa mam sąsiadów więc miejsca brak a daleko w polu to mija się z celem. Toteż ciekawi mnie jakby to wyglądało od strony prawnej, czy taki zabieg jest możliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ktoś tu z was robił płytę pod silos 130 ton ? jak to wyglądało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj