Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos zbożowy

218 odpowiedzi na ten temat

#121 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:40

Silos zbożowy

To już mają cię w garści :) Teraz jak już masz projekt to wiedzą , że nie pójdziesz i ci będą liczyć za wszystko dopłaty , okaże się że to co koniecznie musi być w silosie będziesz musiał dopłacić.

W binie problem jest z tą podłogą , najlepiej byłoby odrazu wylać betonową podłogę z izolacją na dole zamiast tej oryginalnej, bo tam raczej będzie woda podchodzić ( u mnie podchodziła) , jedyny sposób jaki wymyśliłem to lepikiem oblecieć silos do okoła na łaczeniu blachy i fundamentu, ale co najmniej 1-2 razy w roku trzeba to poprawiać , bo inaczej znów będzie ciekło po bokach silosu pod podłogę, ogólnie
przy szczęśliwych wiatrach to ciągle będzie z tym problem i ok 20-30 cm zboża na podłodze do wyrzucenia a to żywa kasa w takim silosie to kilka tysięcy zł. stracone i to co roku !, więc z tą podłogą to pozorna oszczędność. Jak wylejesz podłogę w środku silosu to masz pewność 100% że woda nie podejdzie ...

Ogolnie silos to najlepsza wersja na trzymanie zboża , specjalnie nie ma innej opcji bo jak policzysz ile kosztuje hala pozowlenia itd. to się nie opłaca

A jak masz rozwiązane ładowanie i opróznianie silosu, jaka wydajność , bo to najważniejsze w silosach ?

Co ci po silosach jak nie będzie jak ich szybko opróznić , tu problem był w binie, że 10-20% wielkości silosa miałeś na podłodze i trzeba ręcznie zapierdz....
Jak przerzucisz te 3 silosy to pogadamy jak się czujesz i jakie wady/zalety :)

Tylko nie dmuchawą bo pół życia stracisz i prądu max 4-5t/h

Dzięki za info. U mnie cała powierzchnia fundamentu zostanie odizolowana papą termo-zgrzewalną + drenaż.
Załadunek: myślę zakupić pionowy podajnik ślimakowy z rozdzielaczem o max wydajności 18t/h, jak na moje potrzeby powinien nadążyć.
Płaska podłoga może i ma wady ale zatem daje możliwość przewietszania magazynu turbiną. A co do rozładunku to myślę wsadzać podajnik ślimakowy w boczny kanał rozładunkowy. Sądzę że powinien wybrać tyle zboża żeby na dnie dostało z 50 cm do podrzucenia łopatą, z taką koncepcią godziłem się od początku.

Edytowany przez major_89, 18 styczeń 2013 - 12:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos zbożowy Dzisiaj, 01:46
  •  

#122 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 13:05

Silos zbożowy Niewiem czy o to ci chodzi ale chcesz włożyć podajnik ślimakowy w ten otwór wysypowy na samym dole?? Jak tak to ma on iść przez cały silos??

@tomek73 a dawałeś te skosy z betonu na zewnątrz siolosa?? I potem na to papa termo??

#123 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:19

Silos zbożowy Nie zrozumiałeś do końca. Ja te dolewki betonowe odbiłem po 4-5 latach i blachy były pordzewiałe. Były na 15 cm wysokie.
Przed wylaniem opaski betonowej wysmarowałem zbiornik lepikiem na gorąco, a potem wylałem opaskę.
Potem zbiłem opaskę i dałem papę termo zgrzewalną. Zbiornik-płyta fundamentowa.
Ale jeszcze do końca nie zrobiłem bo fachowies nie dał rady. Resztę opiankowałem, i też nieźle trzyma, sama pianka. Ale utlania się i puszcza wodę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share JOZ

JOZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 11:51

Silos zbożowy

Dzięki za info. U mnie cała powierzchnia fundamentu zostanie odizolowana papą termo-zgrzewalną + drenaż.
Załadunek: myślę zakupić pionowy podajnik ślimakowy z rozdzielaczem o max wydajności 18t/h, jak na moje potrzeby powinien nadążyć.
Płaska podłoga może i ma wady ale zatem daje możliwość przewietszania magazynu turbiną. A co do rozładunku to myślę wsadzać podajnik ślimakowy w boczny kanał rozładunkowy. Sądzę że powinien wybrać tyle zboża żeby na dnie dostało z 50 cm do podrzucenia łopatą, z taką koncepcią godziłem się od początku.

#125 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:10

Silos zbożowy Hmm my wywaliliśmy tą opaske, potem na to papę termo zgrzewalną, i jeszcze jakimś "kitem" u góry opaski smarowane przy ścience silosa, ale chyba i tak woda raczej zachodzi bo jak pełny to rozpiera, a jak opróżnimy to kurczy się i powstają pęknięcia.

#126 Share benek68

benek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:56

Silos zbożowy Praw fizyki nie da się zmienić .Każdy z materiał pracuje inaczej i dlatego trudno jest uszczelnić.Jeżeli silos stoi w zacisznym miejscu i ma płytę wylaną starannie z spadkiem na zewnątrz to jest okej , ale na otwartej przestrzeńi gdzie deszcz zacina na ściany to wtedy część wody dostaje się pod podłogę, Woda która dostała się pod podłogę musi gdzieś odparować , jak niema gdzie to do dolnej warstwy zboża na wskutek czego ulega ono zepsuciu. Lepszym rozwiązaniem jest podłoga betonowa bo niema tam takich problemów.

#127 Share GOSPODAR

GOSPODAR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2013 - 21:36

Silos zbożowy znajomy jesieni postawił suszarnie,podatnik kubełkowy i silos 500ton cała inwestycja kosztowała go około 300k ale sam silos jest wyższy od drzew ktore rosną obok niego nie stety nie wiem ile ma metrow ale podajnik kosztował 100k

#128 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:42

Silos zbożowy Do takiego silosu to opłaca się dokupić profesjonalny system załadowczy. Ale w przypadku gdy silos 100 ton kosztuje 20-25 tysięcy a firma życzy sobie za byle podajnik ślimakowy 12 tys lub kubełki 20 tyś. To dajcie spokój, mija się to z celem. W takim wypadku trzeba by było stawiać cało baterie.

#129 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 11:14

Silos zbożowy Witam mam pomieszczenie na paszę wraz z mieszalnikiem i śrutownikiem i mam w tym pomieszczeniu wolny róg 3mx2,5 i wysoki 2,9m i w tym rogu chcę zrobić ,,silos'' na zboże i jak to najlepiej wykonać i z jakich materiałów. Ściany są grubości 40cm i są otynkowane, wystarczy dorobić 2 ścianki, myślałem zrobić z blachy 2 mm wzmocnionej co jakis czas ceownikiem i bedzie gotowe tylko zastanawiam się jak wykonać spód aby od posadzki wilgoci zboże nie ciągło?

#130 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 11:33

Silos zbożowy Betonowo posadzkę wygruntój lepikiem ze smoły na to naklej papę termo-zgrzewalno. Na to wszystko połuż folię izolacyjno i wylej chudziak z betonu. Z wilgocią nie będzie problemu. ( chyba lepszego rozwiązania nie znajdziesz)
Tak naprawdę nie wyobrażam sobie tego konstrukcyjnie. I jakim celom ma to służyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:12

Silos zbożowy zboża mam rocznie ok 50ton i większość mam na górze na oborze i na garażach lecz obawiam się trochę o strop na garażu i w tym pomieszczeniu do przygotowania paszy chciałbym zrobić taki ,,silos'' tak aby było bliżej do śrutownika i trochę odciążyć stropy i te wymiary co podałem miały by ok 20m3 więc trochę wejdzie a myślałem to tak zrobić :
-dwie ściany były by już gotowe, murowane, a 2 pozostałe chciałbym zrobić z blachy 2mm i tak przy ścianie przymocować od posadzki do stropu ceownik, na rogu kątownik i przy kolejnej ścianie ceownik i do tego przyspawać lub przynitować tą blachę i na dole zrobić spust do zboża

Mniej więcej tak to by wyglądało,
http://www.fotosik.p...7f9f565ad5.html
a może lepiej zrobić skośną podłogę w celu lepszego opróżniania silosu

Edytowany przez marcin2057, 21 marzec 2013 - 11:25.

#132 Share stasiu11

stasiu11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 04:13

Silos zbożowy Witam forumowiczów,chcę się zapytać czy silos z włókna szklanego bedzie lepszy od metelowego?,czy na metalowych mocno się skrapla woda?,wykonuję kilka rzeczy z laminatów poliestrowychi zastanawiam się nad rozpoczęciem produkcji takich silosów.Mogły by być lejowe lub płskodenne o poj. 30ton.prosze o opinie.

#133 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 08:28

Silos zbożowy Czy lepszy to nie jestem taki pewien?! Włukna szklane z pewnością są mniej wytrzymałe na czynniki mechaniczne. Sąde że zaistnieje problem z wzmocnieniem ścian oraz stabilnym przytwierdzeniem silosa do płyty fundamentowej. Jednakże sądze że twoje rozwiązanie sprawdziło się bardzo dobrze do wykładania wewnętrzynych ścian silosu. W ten sposób można by się pozbyć problemu pocenia blachy oraz rdzewienia wewnętrznych ścian silosu.

Edytowany przez major_89, 15 kwiecień 2013 - 08:29.

#134 Share stasiu11

stasiu11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 14:52

Silos zbożowy Witam Pana Majora,dziękuję za odpowiedz co do wytrzymałości ,to się nie obawiam,widziałem silosy płaskodenne z włókna szklanego po 10 m średn. i 12m wys.takie są do zboża,tylko nie u nas.Materiał sprawdza się bardzo dobrze w tej konstrukcji ,od wielu lat.Z braku miejsca nie mogę wykonać większych niż 30 ton.Na tym forum,chciałbym dowiedzieć się ,czy jest zainteresowanie taką pojemnością,i czy lejowy czy płaskodenne.Proszę o opinie.

#135 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 09:13

Silos zbożowy Postawiłem kolejnego bina 60tke i czym mam go uszczelnić betonem czy silikonem na dole. Podobno za dwa lata blacha rdzewieje od betonu.

#136 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 09:15

Silos zbożowy Żadnego betonu, pianką lub papą termo zgrzewalną.

#137 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 20:47

Silos zbożowy

Postawiłem kolejnego bina 60tke i czym mam go uszczelnić betonem czy silikonem na dole. Podobno za dwa lata blacha rdzewieje od betonu.

Ja do tego celu wykorzystałem taśme dekarską o szerokości 15 cm. Podobno nie wchodzi w reakcję z blachą i nie doprowadza do korozji. Jednak jaki to pszyniosło końcowy efekt mogę pochwalić się za pare miesięcy

#138 Share stasiu11

stasiu11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 04:29

Silos zbożowy Z uwagi na warunki atmosferyczne,silos metalowy nie może być łączony z betonem na( stałe ,) to musi być połączenie elastyczne,znam taśme dekarską ,i takie zabezpieczenie powinno zdać egzamin.Nie wiem jak to wykonałeś ,duzo zależy od Twojej staranności,dobrze bybyło beton zagruntować,tasma może sie nie trzymać betonu ale odprowadzi wodę dalej.Żadnego sylikonu,i tak odstanie.Jeśli już to klej montazowy,taki K+D,grubo,podłoże zagruntowane i stabilne,blacha odtłuszczona,praca wykonana ,na długie lata.

Edytowany przez KRISTOFORn, 26 październik 2013 - 08:56.
Cytowanie poprzedniego posta

#139 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 22:50

Silos zbożowy Dzięki za info :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 26 październik 2013 - 07:44

Silos zbożowy witam moze orientujecie się ile kosztuja 2 silosy bin 70t z koszem przyjeciowym i montazem
Valtra-Power Partner