Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos zbożowy

218 odpowiedzi na ten temat

#101 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 luty 2012 - 22:16

Silos zbożowy Może ktoś wie ile kosztuje płyta fundamentowa pod silos 130 ton marki bin Gość mi krzykną 8000 netto według zaleceń firmy bin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos zbożowy Dzisiaj, 01:12
  •  

#102 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:09

Silos zbożowy A jakie są zalecenia. Grubość 20 cm i siatka z 12mm pręta 15x15 . 6x6 metrów. Ja lałem bez zbrojenia, 30 cm gruby. Pod płytą wybrana ziemia na 90 cm, dlatego że miałem tyle ziemi, i dokopywałem się do żwiru. I teścia kopałem 40 cm. A kolega zebrał z 30 cm ziemi , podsypał piachem i wylał 25 cm. Nie pamiętam czy z zbrojeniem czy bez. Ale raczej bez. Przeliczyłem płyta gruba na 25 cm, beton B25 siatka z pręta 12mm , oczka 15x15. 4 tyś brutto, czyli netto ok 3,3. Za koparkę i robotę nie powinno wyjść więcej niż 1 tyś.

Edytowany przez tomek73, 18 luty 2012 - 10:19.

#103 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 19 luty 2012 - 19:41

Silos zbożowy kopanie będzie około 1 m ze względu na spad piach potem płyta ze zbrojeniem drut 12 krata co 15 cm beton nie pamiętam zgodnie z producentem no ale wystawia mi F.V.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 23 luty 2012 - 22:00

Silos zbożowy ja robiłem tak...wybrałem ziemi na 50cm...podsypałem piasku 25cm i reszta to B25 oraz jedna siatka...krata co 18cm z drutu 10mm...większość tak robi albo wcale nawet nie dają zbrojenia a beton leją 20cm i 10cm piasku...sąsiad robił tak z 10 lat temu i stoją do dziś...nie ma co się w koszta wpędzać...

#105 Share rexreed

rexreed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 luty 2012 - 22:55

Silos zbożowy na bina 100 potrzeba 300 kg stali to chyba nie są jakieś kolosalne koszty..........300kgx 2,5zł= 750 zł
bin 100 ma 28 metrów kwadratowych - beton na wg projektu 15 cm b15 + 30 cm b20 = +- 15 metrów sześc betonu po 220 zł= 3300zł
pozwolenie - aktualna mapka "500" od geodety +- 2 tygodnie, z gminy warunki zabudowy +- 2 tygodnie , projekt z gotowca 1 tydzień, i w starostwie musi sie odleżeć 2-4 tyg ;-) - 3 miesiące to tak skromnie trzeba liczyć i 1,5 tys

#106 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 29 maj 2012 - 23:25

Silos zbożowy witam
Jak najoszczędniej zrobić płytę pod bina 60t., będzie stał w stodole. Mam już wybraną ziemie i nasypane z 25 cm ubitego piasku. Płytę planuje zrobić też na 25cm (beton B25), tyko nie wiem jak z tym zbrojeniem bo opinie są różne jedni dają a inni w ogóle.. Z własnych zapasów miałbym na jedną siatkę zbrojenia, starczy to w moim wypadku ? Jeśli miała by być 1 siatka to gdzie ją dać przy spodzie czy na górze (wydaje mi się, że na dole spełniała by większą role, ale może się mylę)

#107 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:34

Silos zbożowy W przypadku stropu na dole, a tu przydałoby się dwie warstwy, Jeśli jedna, to po środku bym dał.

#108 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 21:17

Silos zbożowy Panowie mam pytanko jak u was wygląda załadunek zboża do bina bo planuje postawić w tym roku 1x 100 i za rok 1x100 lub 130. Chciałbym w nich magazynować tylko kukurydze. Tak więc nie wiem czy slimak pionowy o duzej srednicy da rade czy musiałby być kubełek?? z góry dzięki za odp:)
PS nie wiem za dużo o silosach i tym sposobem magazynowania tak więc kazda odp mile widziana:)

#109 Share garmin

garmin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:57

Silos zbożowy ja mam żmijkę pionową ale ładuje tylko zboże podajnik to 160mm ok 18 ton na godzinę rzuca 12m wysokości silnik 5kw ale na kukurydze to chyba będzie za słabe

#110 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 09:19

Silos zbożowy mam pytaniwe do posiadaczy wybieraków wewnętrznych podłogowych w swoich silosach, jakiej mocy jest silnik i jakie sa obroty slimaka tak szybkie jak w zmijce ok 400 czy wolniejsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share arturmen

arturmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 15:51

Silos zbożowy Czy żmijka pionowa z koszem lub bez nadaje się do rzepaku? Chciałbym nią sypac rzepak w Bina. Czy ktoś tak robi? Jesli tak to czy duże sa uszkodzenia nasion?

#112 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 15 sierpień 2012 - 10:22

Silos zbożowy Hey
mam dwa nowe silosy bin 60 wr i mam zamiar ładowac dmuchawą ssąco tłocząca chyba t450/1 (najmniejsza na wałek) i czy jest jakaś redukcja żeby rurę od przenośnika podłączyć z rurą bocznego załadunku przy silosie ?? no oko widać że będzie problem.

#113 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:04

Silos zbożowy Witam
a jak sie maja te wszystkie wolki i inne gady ,ktore wystepuja w zbozu
jak sie ich pozbywacie w binie

#114 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:40

Silos zbożowy Jak dobrze się dmucha to nic nie ma. Ja na 130 bina to wentylator miesiąc chodzi non stop. Nawet nie pełny jest to już włączam.
Raz miałem to gazowałem.

#115 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:40

Silos zbożowy Witam mam pytanie do osób mających rzetelną wiedzę na temat nurtującego mnie pytania. Mianowicie oglądam silosy zbożowe firmy michał, czym różnią się silosy z lejem zewnętrznym oraz wewnętrznym poza budową. Który jest lepszy, wygodniejszy, czy występuje w tych silosach problem z zawiewaniem śniegu zimą ? oraz orientuje się ktoś może w cenach takich ok 30tonowych i ceny ewentualnego osprzętu. Czy w tych silosach jest możliwość napowietrzania ziarna?? byłbym wdzięczny za odpowiedz Pozdrawiam

#116 Share benek68

benek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 02:59

Silos zbożowy Ja też mialem takie dylematy kilka lat temu jak kupowałem pierwsze silosy, miałem bina , ale ta nieszczęsna podłoga i nie miałem jak go rozładować . michał to kopia bina te same wady co w binie tyle, że trochę drożej . Widzałem też lejowe michały z tym lejem wewnętrznym, ale to zupełnie się nie sprawdzają ludzie mówili , że zboże i tak się nie zsypuje do końca i to wychodzi bardzo drogo i nie warto w to się bawić , oni sobie przerobili bo już mieli silos, .
Zwykła lejówka to też ma swoje wady i zalety, niby rozładowuje się prawie sama, ale znowu załadować ją cieżko jest kilka metrów wyższa niż bin, no i ciężko z tym dmuchaniem, te połogi w leju to ściema bo silosy są wąskie i zboże za mocno ciśnie, bakterie pod podłogą i nie ma jak wyczyścić... może tam gdzie obracają kilka razy w miesiąu zbożem to się sprawza, ale u mnie raz w roku to bez sensu
Zastanawiałem się nad lejowymi ale najgorsza ta cena za jeden lejoowy masz 2-3 z płaskim dnem, jak to wszystko policzysz z przenośnikami, które musza być dłuższe i mają mniejsza wydajność + ławami betonowymi to i tak wybierzesz płaski . pomyśl tylko jak go mąrze napełnić i opróżnić bo silos tej czy innej firmy to jest dość podobny tylko cały probolem jak tam nasypać.

Ja w końcu postawiłem z blachy karbowanej silosy 4x60t agos z międzyrzecza i mam na różne zboża , sypię z przyczepy przez okienko lub z plandeki na przenośnik i do silosu , później opróżniam jedym przenośnikiem i wybieram automatycznie końcówkę w silosie , więc nie trzeba szuflować. Do przesuszania mam dmuchawę i dodatkowo zrobili mi opcję przesypywania między silosami , 2-3 razy na sezon przerzucę i spokojnie śpię.
W sumie całość z przenośnikami wyszła tyle co 1 lejówka ze słabymi przenosnikiem kubelkowym tak żeby mozna dolożyć kolejne silosy , więc różnica ogromna. To lepiej za tą kasę postawić większe silosy albo kupić coś inną maszynę .

#117 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 11:31

Silos zbożowy @Benek 68 Widzę że masz trochę wiedzy na temat silosów bina. Zamierzam wiosną postawić baterie 3x BIN-100RU. Płaskopodłogowy. Pozwolenie już mam więc nie ma odwrotu :) . Mugłbyś wyszczegulnić użytkowe wady tego rodzaju magazynu? Z jakimi problemami się borykałeś?

#118 Share benek68

benek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 23:24

Silos zbożowy To już mają cię w garści :) Teraz jak już masz projekt to wiedzą , że nie pójdziesz i ci będą liczyć za wszystko dopłaty , okaże się że to co koniecznie musi być w silosie będziesz musiał dopłacić.

W binie problem jest z tą podłogą , najlepiej byłoby odrazu wylać betonową podłogę z izolacją na dole zamiast tej oryginalnej, bo tam raczej będzie woda podchodzić ( u mnie podchodziła) , jedyny sposób jaki wymyśliłem to lepikiem oblecieć silos do okoła na łaczeniu blachy i fundamentu, ale co najmniej 1-2 razy w roku trzeba to poprawiać , bo inaczej znów będzie ciekło po bokach silosu pod podłogę, ogólnie
przy szczęśliwych wiatrach to ciągle będzie z tym problem i ok 20-30 cm zboża na podłodze do wyrzucenia a to żywa kasa w takim silosie to kilka tysięcy zł. stracone i to co roku !, więc z tą podłogą to pozorna oszczędność. Jak wylejesz podłogę w środku silosu to masz pewność 100% że woda nie podejdzie ...

Ogolnie silos to najlepsza wersja na trzymanie zboża , specjalnie nie ma innej opcji bo jak policzysz ile kosztuje hala pozowlenia itd. to się nie opłaca

A jak masz rozwiązane ładowanie i opróznianie silosu, jaka wydajność , bo to najważniejsze w silosach ?

Co ci po silosach jak nie będzie jak ich szybko opróznić , tu problem był w binie, że 10-20% wielkości silosa miałeś na podłodze i trzeba ręcznie zapierdz....
Jak przerzucisz te 3 silosy to pogadamy jak się czujesz i jakie wady/zalety :)

Tylko nie dmuchawą bo pół życia stracisz i prądu max 4-5t/h

#119 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 08:27

Silos zbożowy Ja mam BINY z 10 lat i nigdy nie miałem problemy z podchodzącą wodą. Źle zrobiłeś fundament. Z podłogą też żadnych problemów nie było.
Na boki miałem beton i zbiłem go po 4 latach i najlepsza jest papa termo zgrzewalna. Mam już z 4 lata i żadnych pęknięć. Niestety mam jej tylko kawałek, i trza by było resztę zrobić. Może w tym roku.
Tnie się po 30 cm i zgrzewa z fundamentem i blachą.
U mnie w 130 zostaję 18 ton, raz w roku można się pomęczyć, przeważnie kogoś znajdę za 30 zł, ale jak i sam połopatuję to mi się nic nie stanie, a na zdrowie wyjdzie.
Dmuchawa ssąca daję koło 10 ton/h, to ewentualnie jej używam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:32

Silos zbożowy Panowie, załadunek i rozładunek najlepiej idzie podajnikami kubełkowymi. Jak dobrze rozplanujecie inwestycje to rozładunek i załadunek będzie polegał na przyglądaniu się jak ładnie zboże leci. A używanych kubełkowców jest do wyboru do koloru. Takie urządzenie jest bezawaryjne.