Polecane posty

benek68    0

Praw fizyki nie da się zmienić .Każdy z materiał pracuje inaczej i dlatego trudno jest uszczelnić.Jeżeli silos stoi w zacisznym miejscu i ma płytę wylaną starannie z spadkiem na zewnątrz to jest okej , ale na otwartej przestrzeńi gdzie deszcz zacina na ściany to wtedy część wody dostaje się pod podłogę, Woda która dostała się pod podłogę musi gdzieś odparować , jak niema gdzie to do dolnej warstwy zboża na wskutek czego ulega ono zepsuciu. Lepszym rozwiązaniem jest podłoga betonowa bo niema tam takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSPODAR    8

znajomy jesieni postawił suszarnie,podatnik kubełkowy i silos 500ton cała inwestycja kosztowała go około 300k ale sam silos jest wyższy od drzew ktore rosną obok niego nie stety nie wiem ile ma metrow ale podajnik kosztował 100k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Do takiego silosu to opłaca się dokupić profesjonalny system załadowczy. Ale w przypadku gdy silos 100 ton kosztuje 20-25 tysięcy a firma życzy sobie za byle podajnik ślimakowy 12 tys lub kubełki 20 tyś. To dajcie spokój, mija się to z celem. W takim wypadku trzeba by było stawiać cało baterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam mam pomieszczenie na paszę wraz z mieszalnikiem i śrutownikiem i mam w tym pomieszczeniu wolny róg 3mx2,5 i wysoki 2,9m i w tym rogu chcę zrobić ,,silos'' na zboże i jak to najlepiej wykonać i z jakich materiałów. Ściany są grubości 40cm i są otynkowane, wystarczy dorobić 2 ścianki, myślałem zrobić z blachy 2 mm wzmocnionej co jakis czas ceownikiem i bedzie gotowe tylko zastanawiam się jak wykonać spód aby od posadzki wilgoci zboże nie ciągło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Betonowo posadzkę wygruntój lepikiem ze smoły na to naklej papę termo-zgrzewalno. Na to wszystko połuż folię izolacyjno i wylej chudziak z betonu. Z wilgocią nie będzie problemu. ( chyba lepszego rozwiązania nie znajdziesz)

Tak naprawdę nie wyobrażam sobie tego konstrukcyjnie. I jakim celom ma to służyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zboża mam rocznie ok 50ton i większość mam na górze na oborze i na garażach lecz obawiam się trochę o strop na garażu i w tym pomieszczeniu do przygotowania paszy chciałbym zrobić taki ,,silos'' tak aby było bliżej do śrutownika i trochę odciążyć stropy i te wymiary co podałem miały by ok 20m3 więc trochę wejdzie a myślałem to tak zrobić :

-dwie ściany były by już gotowe, murowane, a 2 pozostałe chciałbym zrobić z blachy 2mm i tak przy ścianie przymocować od posadzki do stropu ceownik, na rogu kątownik i przy kolejnej ścianie ceownik i do tego przyspawać lub przynitować tą blachę i na dole zrobić spust do zboża

 

Mniej więcej tak to by wyglądało,

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1614377f9f565ad5.html

a może lepiej zrobić skośną podłogę w celu lepszego opróżniania silosu

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu11    2

Witam forumowiczów,chcę się zapytać czy silos z włókna szklanego bedzie lepszy od metelowego?,czy na metalowych mocno się skrapla woda?,wykonuję kilka rzeczy z laminatów poliestrowychi zastanawiam się nad rozpoczęciem produkcji takich silosów.Mogły by być lejowe lub płskodenne o poj. 30ton.prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Czy lepszy to nie jestem taki pewien?! Włukna szklane z pewnością są mniej wytrzymałe na czynniki mechaniczne. Sąde że zaistnieje problem z wzmocnieniem ścian oraz stabilnym przytwierdzeniem silosa do płyty fundamentowej. Jednakże sądze że twoje rozwiązanie sprawdziło się bardzo dobrze do wykładania wewnętrzynych ścian silosu. W ten sposób można by się pozbyć problemu pocenia blachy oraz rdzewienia wewnętrznych ścian silosu.

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu11    2

Witam Pana Majora,dziękuję za odpowiedz co do wytrzymałości ,to się nie obawiam,widziałem silosy płaskodenne z włókna szklanego po 10 m średn. i 12m wys.takie są do zboża,tylko nie u nas.Materiał sprawdza się bardzo dobrze w tej konstrukcji ,od wielu lat.Z braku miejsca nie mogę wykonać większych niż 30 ton.Na tym forum,chciałbym dowiedzieć się ,czy jest zainteresowanie taką pojemnością,i czy lejowy czy płaskodenne.Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian98    1

Postawiłem kolejnego bina 60tke i czym mam go uszczelnić betonem czy silikonem na dole. Podobno za dwa lata blacha rdzewieje od betonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Postawiłem kolejnego bina 60tke i czym mam go uszczelnić betonem czy silikonem na dole. Podobno za dwa lata blacha rdzewieje od betonu.

 

Ja do tego celu wykorzystałem taśme dekarską o szerokości 15 cm. Podobno nie wchodzi w reakcję z blachą i nie doprowadza do korozji. Jednak jaki to pszyniosło końcowy efekt mogę pochwalić się za pare miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu11    2

Z uwagi na warunki atmosferyczne,silos metalowy nie może być łączony z betonem na( stałe ,) to musi być połączenie elastyczne,znam taśme dekarską ,i takie zabezpieczenie powinno zdać egzamin.Nie wiem jak to wykonałeś ,duzo zależy od Twojej staranności,dobrze bybyło beton zagruntować,tasma może sie nie trzymać betonu ale odprowadzi wodę dalej.Żadnego sylikonu,i tak odstanie.Jeśli już to klej montazowy,taki K+D,grubo,podłoże zagruntowane i stabilne,blacha odtłuszczona,praca wykonana ,na długie lata.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież cennik masz na stronie producenta, wystarczyło poszukać http://www.bin.agro....id=21&Itemid=68

Do kosztu końcowego trzeba uwzględnić: bloczki betonowe, dowóz wszystkich elementów do gospodarstwa, dojazd monterów, montaż, wykonanie zbrojonego fundamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Witam Wszystkich. Mam takie pytanko...jak zamontowac silos paszowy do plyty ulanej z betonu? tak zeby stabilnie sie trzymal betonu...kotwami? czy jakims innym rozwiazaniem? plyta ma wymiary 3x3x1,3m z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Przymierzam si też do zakupu silosu 30t, mam małe gospodarstwo. Zaproponowano mi w BIN i MICHAŁ dmuchawy do załadunku. Tylko taka dmuchawa ma wydajność 5t/h. Czyli przyczepę rozładowuję godzinę. To jest porażka, zanim dojade do domu, rozładuję to kombajn będzie stał i czekał na mnie.

Wdział ktoś może silosy z tego ogłoszenia? http://olx.pl/oferta/silos-silosy-zbiornik-binna-zborze-30t-CID757-ID5HTCb.html#669050ae00


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Maja dobre ceny a jakoscia chyba nie odbiegaja od innych . Mam od nich 4 lejki 32t. i nic tańszego nie znalazłem .

Na ich stronie masz cennik mozesz porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Panowie mam pytanko a mianowicie kupiłem 2 silosy lejowe 25T po cemencie ale już było trzymane w nim zboże i chodzi mi o kolor jaki był by najlepszy do pomalowania ich? Dodam że jeden jest czarny poprzedni właściciel powiedział że pomalował na czarno żeby dobrze słońce grzało na niego i dosuszało zboże a drugi jest czerwony. Ja myślę że powinien być kolor jakiś jasny bo przecież zboże trzeba przedmuchiwać ochładzać a nie podgrzewać ? to będą moje pierwsze silosy więc chciał bym zasięgnąć waszej opinii z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

KOlego troche żartem . Najlepszy jest pewnie kolor rdzawy. Troche ogrzeje troche ochłodzi i z konserwacją mało zachodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj