Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos zbożowy

218 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 02 luty 2011 - 22:50

Silos zbożowy @FarmerX2 Podejzewam że rozumiem o co ci chodzi, ale ty chyba nigdy bina od środka nie widzałeś. Zboże nie leży na gołym betonie. Jest beton, na nim pustaki, a na pustakach jest blacha perforowana. Twój pomysł się nie sprawdzi, ale nie jest to wcale taki głupi pomysł "PODŁOGA PO SKOSIE". Jednak przerabianie bina, obliczanie, docinanie blach, jeszcze coś może wyjść nie tak. Nie, nie, nie: za dużo fatygi. Lepiej zapłacić i mieć porządną żmijke wewn. niż się bawić w przerabianie. Najepsze byłyby silosy z lejem takie jak oferuje "MICHAŁ".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos zbożowy Dzisiaj, 23:21
  •  

#42 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 03 luty 2011 - 09:39

Silos zbożowy U mnie mają dwa duże lejowe silosy z firmy RIELA każdy po 1tys. ton pojemności mniejszy 500tonowy jest już BIN-a właśnie z tą żmijką jak tu w temacie co omawiacie. Zapewne te duże też by były BIN-a ale jak stawiali nie było w ofercie jeszcze żmijki tej na spód. :) Jak będę w domu kiedy będzie dzień bo zawsze w nocy wracam to porobię fotki i wrzucę jak to wygląda

#43 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 07 luty 2011 - 22:37

Silos zbożowy a macie pomysł co zrobic żeby do stodoły weszło więcej zboża zrobić jakieś silosy w stodole czy jakiejś pojemniki
?? prosze o podpowiedz jeżeli ktoś takie coś ma zrobione takiego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 08 luty 2011 - 00:51

Silos zbożowy Do magazynowania zboża możesz wykorzystać kwadratowe worki 1000kg, dobrze wykorzystują powierzchnię i łatwo je przewozić jeśli masz widły do palet.

Cena w GRENE 50zł/szt. SKLEP

Dodany obrazek Dodany obrazek

Edytowany przez FarmerX2, 08 luty 2011 - 00:57.

#45 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 08 luty 2011 - 20:22

Silos zbożowy Z tych worków można zrobić ścianę.Nasypać do pełna i poukładać jeden na drugim.A używane, ale jak nowe, raz użyte,to są po 8 zł.

#46 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 17 luty 2011 - 17:43

Silos zbożowy Witam! Podepne sie pod temat. Chcemy w tym roku postawic dwa biny 60t a za rok jeszcze dwa tylko ze chyba 30t zastanawiamy sie jak bedzie z rozladunkiem zboza do silosu. Dmuchawa czy jakis przenosnik? Prosze o wasze propozycje i wasze sposoby na rozladunek i ile wam z tym schodzi. Pozdrawiam.

#47 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 17 luty 2011 - 21:10

Silos zbożowy http://www.agremo.pl/silosy_zl.html
Miał ktoś do czynienia z tą firmą bo mam do niej bardzo blisko 5km ale w mojej okolicy jeszcze nie widziałem ich produktów .Jakość wykonania jak byłem ostatnio u nich jest chyba trochę gorsza jak Bina .Sam juz nie wiem <_<

#48 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:17

Silos zbożowy

Jeśli ja mogę coś poradzić to zastanów się nad kupnem starej stodoły od sąsiada we wiosce jest to pewniejsza inwestycja jeśli chodzi o mnie to za te zbiorniki to stanowczo dużo kasy trochę blachy i tyle szmalu dolicz jeszcze papierkowe sprawy i płytę to jeszcze 10 tys jak w mordę strzelił!!!!!!!!!
Minus to taki ze wykorzystasz tylko je do magazynowania zboża a taka chale to prawie do wszystkiego sam jestem na kupnie takiego obiektu koszt to ok 15 tys remont liczę na 20tys pokrycie dachu i nowy beton i tynki pobielić i gotowe a stodoła niemała bo 250 m kw i 400t walisz bez problemu moim zdaniem to jest lepsze rozwiazanie a zwłaszcza ze coraz mniej gospodarzy a takie obiekty to stoją po wioskach aż przykro patrzeć ja się wala rozważ tez taka propozycje mój kolega tez tak zrobił i nie żałauje kupił po starym kółku rolniczym chale waląca się za 10 tys chyba wiem ze grosze dal była bez dachu bo się zwali wpakował ze 40 tys i bajka wali tam pszenice z 60ha schował traktor kombajn i parę rzeczy

kolego zgodze sie z tobą w 100% ze taka wiata lub cos podobnego była by najlepsza i najtansza
ale weś pod uwagę obecne przepisy i ten cały popier..... cross complinse
a tym juz płaskie magazyny nie przeją, niech przyjedzie ci kontrola z crossa i niedaj bożo zeobaczy na takim magazynie gówienko wróbla czy jakiegos szczura to zapomnij o produkcji roslinnej, raz ze dostaniesz kara a dwa zadkaz sprzedazy, a w płaskich magazynach jest to nie mozliwe by skutecznie odgrodzis drobe myszom szczurom czy małemu ptactwu, takie to zawsze znajda drogę przez mała dziurkę

#49 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 luty 2011 - 17:55

Silos zbożowy Witam mam zamiar stawiać silos bin do rzepaku na 70 t i podliczając koszty to nie wychodzi to tak drogo najbardziej mnie przeraża wartość dokumentacji wyniesie prawie wartość połowy silosa szok i to jest dokumentacja na małą płytke pod silos . Panowie jak to jest uwas jak stwiacie silos na zboże to robicie dokumentacje czy bez dokumentacji ?

#50 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:03

Silos zbożowy My mamy stawiac w tym roku i robimy plan pozwolenie na budowe juz mamy a za plan powiedzieli nam cos ok 1300zl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 18 luty 2011 - 21:31

Silos zbożowy Chciałbym postawić silos na 25 ton, to też musi być plan, jesli tak a postawie bez planu to co mogą mi zrobić ?

#52 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 luty 2011 - 08:37

Silos zbożowy No właśnie co mogą zrobić ,może się uda bez planu najwyżej będą kazali rozebrać a za 1500 to mam gośća co rozbierze i postawi w nowym miejscu .

#53 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:26

Silos zbożowy Planu moze nie byc tylko na silos 10t i nie wiem co by zrobili pewnie kazali by rozebrac. A jak jest u was z tym rozladunkiem bo nikt jeszcze nic o tym nie napisal

#54 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 27 luty 2011 - 12:22

Silos zbożowy panowie a za koleja od czego trzeba zaczac zalatwianie papierow przy budowie silosu?? pozwolenie potem plan i dopiero budowa?? ile mniej wiecej moga kosztowac papiery na 2X100ton??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#55 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:27

Silos zbożowy

Planu moze nie byc tylko na silos 10t i nie wiem co by zrobili pewnie kazali by rozebrac. A jak jest u was z tym rozladunkiem bo nikt jeszcze nic o tym nie napisal

Sposób rozładunku zależy od twoich potrzeb, i urządzeń jakie posiadasz, i czym załadowujesz BINa. Można żmijką bezpośrednio z Bina na przyczepę, a jeśli stawiasz kilka Binów, i można się zastanowić nad postawieniem przenośnika kubełkowego w celu przyspieszenia załadunku (wiadomo w żniwa każda minuta jest ważna), a i rozładowania na Tira się taki przenośnik przyda:)

#56 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:03

Silos zbożowy @michalk tak jak napisałeś najpierw pozwolenie potem plan i budowa.Cena za papierkowe sprawy pewnie będzie taka sama za 50t i 2X100t, ale to zależy od projektanta. W zeszłym roku za projekt 3X60 i silos na QQ wziął 1000zł

#57 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 21:04

Silos zbożowy u nas silosy będą stać obok stodoły a za ścianą będzie mieszalnik z bijakiem i z jednego i drugiego Bina będą wystawać dwie rury i jak będę robił paszę to bijak będzie ziarno wyciągał...beż żadnego podwalania :lol: nie widzę tego jak to dokładnie będzie wyglądać ale tak będziemy robić :rolleyes:

czy warte są uwagi sondy do pomiaru ziarna w silosie i wentylator? co jest potrzebne? w co ubieracie biny jak je kupujecie?:rolleyes:

#58 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 15 marzec 2011 - 21:45

Silos zbożowy Koledzy opłaca się postawić Bina na 10t czy lepiej coś większego, bo zwiększyłem trochę areał i nie mam gdzie tego zboża trzymać, szczególnie mieszanki zbożowe. Czy może lepiej postawić większy na przyszłość co o tym myślicie?
Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

#59 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 22:26

Silos zbożowy no pewnie że większy to będzie lepszy...jak będzie dobry rok bo zawsze nie będzie tak jak w poprzednich latach to możesz i w tym 10 tonowym nie zmieścić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 09:46

Silos zbożowy Co myślicie o tym silosie? http://allegro.pl/si...1511187370.html
Proszę o poradę zamierzam jechać go obejrzeć.