Polecane posty

ppiotr    55

Chciałbym postawić silos na 25 ton, to też musi być plan, jesli tak a postawie bez planu to co mogą mi zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

No właśnie co mogą zrobić ,może się uda bez planu najwyżej będą kazali rozebrać a za 1500 to mam gośća co rozbierze i postawi w nowym miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Planu moze nie byc tylko na silos 10t i nie wiem co by zrobili pewnie kazali by rozebrac. A jak jest u was z tym rozladunkiem bo nikt jeszcze nic o tym nie napisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie a za koleja od czego trzeba zaczac zalatwianie papierow przy budowie silosu?? pozwolenie potem plan i dopiero budowa?? ile mniej wiecej moga kosztowac papiery na 2X100ton??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Planu moze nie byc tylko na silos 10t i nie wiem co by zrobili pewnie kazali by rozebrac. A jak jest u was z tym rozladunkiem bo nikt jeszcze nic o tym nie napisal

 

Sposób rozładunku zależy od twoich potrzeb, i urządzeń jakie posiadasz, i czym załadowujesz BINa. Można żmijką bezpośrednio z Bina na przyczepę, a jeśli stawiasz kilka Binów, i można się zastanowić nad postawieniem przenośnika kubełkowego w celu przyspieszenia załadunku (wiadomo w żniwa każda minuta jest ważna), a i rozładowania na Tira się taki przenośnik przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

@michalk tak jak napisałeś najpierw pozwolenie potem plan i budowa.Cena za papierkowe sprawy pewnie będzie taka sama za 50t i 2X100t, ale to zależy od projektanta. W zeszłym roku za projekt 3X60 i silos na QQ wziął 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

u nas silosy będą stać obok stodoły a za ścianą będzie mieszalnik z bijakiem i z jednego i drugiego Bina będą wystawać dwie rury i jak będę robił paszę to bijak będzie ziarno wyciągał...beż żadnego podwalania :lol: nie widzę tego jak to dokładnie będzie wyglądać ale tak będziemy robić :rolleyes:

 

 

czy warte są uwagi sondy do pomiaru ziarna w silosie i wentylator? co jest potrzebne? w co ubieracie biny jak je kupujecie?:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Koledzy opłaca się postawić Bina na 10t czy lepiej coś większego, bo zwiększyłem trochę areał i nie mam gdzie tego zboża trzymać, szczególnie mieszanki zbożowe. Czy może lepiej postawić większy na przyszłość co o tym myślicie?


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

no pewnie że większy to będzie lepszy...jak będzie dobry rok bo zawsze nie będzie tak jak w poprzednich latach to możesz i w tym 10 tonowym nie zmieścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@adamo24 Wygląda spoko. Trzeba go obejrzeć w realu, ale ja dałbym 7 kawałków (jednak zanim uzbieram to pewnie go już nie będzie) :)

Edytowano przez 1994szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ten silos jest już z 3-4 miesiące tzn. gdzieś tyle czasu temu widziałem już go na allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Bo osoba co go wystawia na allegro robi też inne silosy o różnych pojemnościach a zdjęcie jest akurat tego. Ma w ofercie silosy od 15-57 ton i w dodatku ok 50 km mam do niego. Nie przechowywałem nigdy zboża w silosie, na co zwrócić uwagę przy wyborze silosu? Lepiej dwa mniejsze czy jeden duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Duży wychodzi dużo taniej postawić niż dwa mniejsze ALE jeżeli masz dwa to możesz sobie np. do jednego wsypać pszenicę którą póżniej sprzedasz jak będzie jeden a nie masz gdzie sypać i wymieszasz wszystko razem to się nadaje tylko na paszę, musisz sobie dokładnie przemysleć na co Cię stać i co najbardziej Ci będzie pasowało. Najlepiej to by było jakby na każdy rodzaj zboża był osobny silos :D Co do przechowywania zboża to przechowuje się super, praktycznie bez strat.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

a jaką grubość płyty zrobić pod BIN-y 60WR? piszą że 30 cm ale wydaję się że to mało...prawda? co najmniej 50cm...jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie a czy moge postawic silosy na dzialce ojca czy nie ma takiej mozliwosci????

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Mam pytanie może ma ktoś kontakt do jakiś firm które świadczą usługi powiększania silosów??? Preferowane byłoby w województwie kujawsko-pomorskim, ale inne też mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja chciałbym zapytac ile kosztuje 20tonowy silos płaskodenny firmy Michał


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Krzysiek o o jaki silos chodzi. Mi w tamtym roku BIN przerabiali z 100 na 130 ale to podobno ostatnie które przerobili. Teraz nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

BIN 60, wiem że już nie przerabiają bo dzwoniłem do BIN-a i mi oznajmili ze nie przerabiają silosów. A widziałem kiedyś ogłoszenie że jakaś firma takie coś robi tylko ze zgubiłem kontakt do nich.

Edytowano przez Krzysiek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

BIN 60 kolega sam podnosił.Kupił blachy w centrostalu, jedną odkręcił z zbiornika i ponawiercał nowe.windy pożyczył z Araja bo mieszkamy z 50 km od nich.Ja zapłaciłem za podniesienie 100 po 4300zł za szt. Za 60 chcieli z 800 mniej.

Blachę bez problemu odkręcisz a windy możesz samemu zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek38    0

Mam pytanie czy jest możliwość zmontowania Bin60 we własnym zakresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj