Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos zbożowy

218 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 23 styczeń 2011 - 00:11

Silos zbożowy Paweł widziałem że posiadasz piękny kompleks Binów. Jakie masz wyposażenie, jak Ci się przechowuje ziarno ok 14% wilg., dużo masz strat. Możesz zdradzić cenę jednego oczywiście bez przenośnika kubełkowego. Masz może nagrzewnice oraz punktowy pomiar temp..Jak często musisz wietrzyć. Chcieliśmy kosz przyjęciowy ale za 6 m wołają 12 tyś :blink:, zdecydowanie za dużo chyba że na Prow to nie wyszło by tak tragicznie. :D. Długo musiałeś czekać na montaż, jak jest z pozwoleniem na budowe, jakie koszta. Sorry że tyle pytań ale widzę że masz też 130 t i jesteś wtajemniczony ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos zbożowy Dzisiaj, 18:49
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:51

Silos zbożowy

Panowie dużo jest załatwiania z pozwoleniem na budowę Bina ponieważ mam bardzo wąski ogród 17m szerokości a tam gdzie chcemy postawić Bina jest 1,5 od granicy, ponieważ dalej mam przejazd utwardzony a nie chcemy stawiać binana środku szerokości ogrodu, wiem że pod dom jest 4 m od granicy. Przejdzie to? :huh:

Bardzo wątpliwe abys dostał takie zezwolenie. na wszystkie budowle jest 4m od granicy działki. Wyjątkiem są budowle "bliźniaki" czyli 2 budynki połączone se sobą.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:18

Silos zbożowy A co do czasu załatwiania to jakieś 3 miechy a koszt nie wiele ponad 600zl, z tego co wiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:26

Silos zbożowy Jeśli ja mogę coś poradzić to zastanów się nad kupnem starej stodoły od sąsiada we wiosce jest to pewniejsza inwestycja jeśli chodzi o mnie to za te zbiorniki to stanowczo dużo kasy trochę blachy i tyle szmalu dolicz jeszcze papierkowe sprawy i płytę to jeszcze 10 tys jak w mordę strzelił!!!!!!!!!
Minus to taki ze wykorzystasz tylko je do magazynowania zboża a taka chale to prawie do wszystkiego sam jestem na kupnie takiego obiektu koszt to ok 15 tys remont liczę na 20tys pokrycie dachu i nowy beton i tynki pobielić i gotowe a stodoła niemała bo 250 m kw i 400t walisz bez problemu moim zdaniem to jest lepsze rozwiazanie a zwłaszcza ze coraz mniej gospodarzy a takie obiekty to stoją po wioskach aż przykro patrzeć ja się wala rozważ tez taka propozycje mój kolega tez tak zrobił i nie żałauje kupił po starym kółku rolniczym chale waląca się za 10 tys chyba wiem ze grosze dal była bez dachu bo się zwali wpakował ze 40 tys i bajka wali tam pszenice z 60ha schował traktor kombajn i parę rzeczy

#25 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:14

Silos zbożowy andrzej2110
A jeśli siada działka to grunt orny rzadna działka budowlana .Wiem że dom to minimum 4 m a tym że Bina nie można stawiać to nie miałem pojęcia <_<
banan29
Wiem dokładnie że wiata czy stodoła to super sprawa zboże wywieziesz i masz dużo miejsca np.nawozy albo maszyny tylko że u mnie nikt nie chce sprzedać stodoły Ci co jeszcze dbają to mają u reszy to tragenia (pseudo rolnicy).Myśleliśmy również o wiacie ale budowa bez papierów pochłoneła by minimum 100tyś <_<.Tak i tak będziemy musieli ją kiedyś wybudować ale tylko na maszyny .
.Jeszcze pertraktacje trwają i nie wiadomo co z tego wyjdzie ;)

#26 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:49

Silos zbożowy A wiec tak ceny jednego Ci nie podam, po prostu jej nie znam, w wyposażeniu mamy jedynie wybierak wewnętrzny oraz dmuchawę 7.5KW Punktowy pomiar temperatury jest w standardzie, chyba :D

#27 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 13:52

Silos zbożowy Ja planuje postawić 2 sztuki po 60 ton. Ale chyba się zdecyduję na płaskodenne firmy bin. Średnica na dole nie jest taka duża to i do podgarnięcia łopatą nie będzie zbyt dużo. Miałem silos płaskodenny o pojemności 110 ton. Jego wadą było to, że był niski a szeroki. Można sobie wyobrazić ile podwalaliśmy łopatami na środek gdzie umiejscowiona była żmijka, myślę że musieliśmy podrzucić 15-20 ton. Wie ktoś ile zostaje do podgarnięcia w płaskodennym Binie 60 ton? (np. pszenicy).

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:30

Silos zbożowy U mnie w 130 zostaję ok 16-18.

#29 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:05

Silos zbożowy A czy może ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie obraca się w środku BINA ta żmijka do wybierania reszty zboża? Bo widzę że to fajna sprawa. U nas mamy dwa Biny jeden 60 drugi 100, i w tej 100 trzeba się sporo łopatą namachać żeby wybrać ziarno...

#30 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:48

Silos zbożowy @darek195 Według mnie ta żmijka obraca się (mniejwiecej tak jak wskazówka w zegarze)i wgarnia wszystko na środek bina. Jest tam dziura i zboże wpada do kolejnej żmijki która przechodzi pod podłogą. Ta żmijka wyprowadza zboże nazewnątrz.

http://www.bin.agro....id=71&Itemid=96

Edytowany przez 1994szymon, 27 styczeń 2011 - 17:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:22

Silos zbożowy nie bede zakladam nowego tematu, w planach mam chec przestawic o 10-15 m BINa 60 ton. Zastanawiam sie tylko czy da rade chwycic go dzwigiem i przestawic, moze ktos z was juz przestawial taki silos i podzielilby sie doswiadczeniami. Mam watpliwosci czy blacha sie nie pognie. Jesli nie dalo by rady dzwigiem, to moze orientujecie sie ile moze kosztowac demontaz i ponowny montaz. pozdrawiam

#32 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:59

Silos zbożowy

A czy może ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie obraca się w środku BINA ta żmijka do wybierania reszty zboża? Bo widzę że to fajna sprawa. U nas mamy dwa Biny jeden 60 drugi 100, i w tej 100 trzeba się sporo łopatą namachać żeby wybrać ziarno...

Postaram się to jakoś objaśnić, na końcu żmijki zamontowane jest zwykłe kółko obraca się wraz ze ślimakiem i gdy wybierze z pod siebie zboże, a koło dojdzie do podłogi zmijka pszesunie sie :D

#33 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 23:23

Silos zbożowy @niby nikt, montaż BIN-a 60 ton to ok. 800 zł, demontaż drugie tyle i jeszcze dojazd - razem pewnie ze 2tys. wyjdzie

#34 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 11:45

Silos zbożowy Tylko jeszcze jedno bym miał takie zasadnicze pytanie... Ta żmijka która się obraca jest na stałe w środku w BINie? Chodzi mi o to czy ją się zasypuje przy załadunku BINa, czy trzeba ją dopiero włożyć do środka jak będzie końcówka zboża przy rozładunku? bo nie mogę tego rozgryźć:)
PS. a co do przestawienia BINA, to myślę, że dało by rade go przestawić dźwigiem, bo nie jest to jakiś ogromny ciężar, tylko musiałbyś chyba podnosić go przez jakąś konkretną belke, żeby końce belki (poprzez jakieś linki) przymocować do blachy z zewnątrz, a za środek tej belki podnosić dźwigiem, bo podejrzewam jak się będzie podnosić bezpośrednio linkami to może się zrobić jajo z BINA. Aczkolwiek nigdy czegoś takiego nie robiłem, jedynie mogę sobie to tak wyobrazić....

Edytowany przez darek195, 28 styczeń 2011 - 11:54.

#35 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 15:24

Silos zbożowy

Tylko jeszcze jedno bym miał takie zasadnicze pytanie... Ta żmijka która się obraca jest na stałe w środku w BINie? Chodzi mi o to czy ją się zasypuje przy załadunku BINa, czy trzeba ją dopiero włożyć do środka jak będzie końcówka zboża przy rozładunku? bo nie mogę tego rozgryźć:)
PS. a co do przestawienia BINA, to myślę, że dało by rade go przestawić dźwigiem, bo nie jest to jakiś ogromny ciężar, tylko musiałbyś chyba podnosić go przez jakąś konkretną belke, żeby końce belki (poprzez jakieś linki) przymocować do blachy z zewnątrz, a za środek tej belki podnosić dźwigiem, bo podejrzewam jak się będzie podnosić bezpośrednio linkami to może się zrobić jajo z BINA. Aczkolwiek nigdy czegoś takiego nie robiłem, jedynie mogę sobie to tak wyobrazić....

Ona jest zamontowana na stałe i gdy sie zboze kończy to po prostu ja włączasz :D

#36 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:39

Silos zbożowy Z tą obrotową żmijką wydaje się się super rozwiązanie. Orientujecie się ile może kosztować opcja tej żmijki w 60-tonowym Binie?

#37 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:47

Silos zbożowy Nie wiam jaka ma średnice bin 60 musisz sam poszukać :D tutaj

#38 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 02 luty 2011 - 16:09

Silos zbożowy ile kosztuje taka żmijka???

#39 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:28

Silos zbożowy robert812
Dla Bina 60 nie ma takiej możliwości <_<
http://www.bin.agro....id=81&Itemid=57

tomaszs88
http://www.bin.agro....id=21&Itemid=68
Patrz na Przenośnik Ślimakowy Wewnętrzny PSW ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:32

Silos zbożowy Moim zdaniem zamiast kupować przenośnik podłogowy ( który jakby nie patrzeć, jest fajna sprawą B)) taniej byłoby zrobić z betonu ostry skos wewnątrz BIN-a Jeśli ktoś nie wykorzystuje całej pojemości zbiornika to takie rozwiazanie wytarczy. Co innego narzucać na żmijkę, a co innego do niej zsuwać.