Polecane posty

Peron    369

Witam, będę budował Silosy lejowe w układzie gniazdowym 4x80 to i kubełek pośrodku. Zastanawiam się, czy można zalać pod całością jedną porządnie zazbrojona płytę,  czy może to dzielić? Bo rozmawiałem z kilkoma osobami i każdy mówił inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Posiada ktos z Was silos ktory ma zamiast blachy taka kratownice z drutu i plyte wiórowa? Jak to sie sprawuje? 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Chciałbym postawić sobie 2 biny po 30t ładowności. Czy stawiając je w stodole (budynku) potrzebuję jakieś pozwolenie,zgłoszenie czy huk wie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tandem321    0
siema jestem nowy na tym forum. I mam takie pytanie jaki silos zbożowy polecacie, taki do 10 ton?, żeby był wytrzymały i ogólnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Witam , zastanawiam sie nad budowa 2-3 silosow o pojemnosci 150 ton kazdy. Zastanawiam sie miedzy firmami bin i agos.  Macie jakies doswiadczenia?

Czy te firmy stosuja takie same systemy wentylacyjne?   Czy to prawda ze mozliwe jest dosuszanie ziarna o wilgotnosci 16-17 % w silosach ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

Witam mam pytanie a mianowicie czy w silosie paszowym z włókna szklanego można wyciąć otwór na zmijke do przesypywania paszy z mieszalnika? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Edytowano przez KubaiJakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Dzień dobry mam pytanie do jakich rozmiarów silosów można stawiać tylko na zgłoszenie? 

 


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

Koledzy przyłączam sie do tematu. Biorę silos zbożowy lejowy zewnętrzny na mała modernizację. ARMiR zawołał odemnie o -Podmiot -Charakterystyke -Rysunek Budowy tego silosu. Czy ktoś tekiego coś robił? Jak ma to wyglądać. Proszę o szybka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Na stronie producenta silosów powinno być coś takiego. Kiedyś" Michał " miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
ksys napisał:

Na stronie producenta silosów powinno być coś takiego. Kiedyś" Michał " miał.

Kolego znalazłem juz wcześniej rysunek płyty. tylko nie wiem czy to bedzie im odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Witam, zamierzam postawić dwa silosy płaskodenne o ładownosci 200 ton . Dostalem wycene z firmy bin i zastanawiam sie czy to troche nie przy duzo.

Silos z koszem przyjęciowym, ze żmijkami nagarniającymi w środku , pomostem, aktywną wentylacją.  Całośc z montażem  prawie 170 000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A za ile byś to chciał postawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

nie wiem za ile , zastanawiam sie czy nie jest to jakies zawyzone albo czy np bin z michala czy winklera nie wyjda duzo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bin to jest Bin, nie może być Bin z Michała, może być silos z Michała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne że pytasz o takie rzeczy na forum, nie zorientowawszy się o cennik w danych firmach?    :P Kto ma udzielić ci tu odpowiedzi, ten co nie stawiał takiego czegoś w krótkim czasie, czy może ten co czeka na zaliczkę z dopłat, bo ratę kredytu w banku na JD prolongował?   :)  Chyba że pytasz byle pytać?    :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
6 godzin temu, masa24 napisał:

Witam, zamierzam postawić dwa silosy płaskodenne o ładownosci 200 ton . Dostalem wycene z firmy bin i zastanawiam sie czy to troche nie przy duzo.

Silos z koszem przyjęciowym, ze żmijkami nagarniającymi w środku , pomostem, aktywną wentylacją.  Całośc z montażem  prawie 170 000 brutto

To co opisałeś powyżej jesteś wstanie postawić za połowę proponowanej ceny przez BIN (oczywiście również na częściach składowych BIN).

Aktywna wentylacja, pytanie czy warto ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

w jaki sposob za polowe ceny na czesciach skladowych BIN?? 

nie wiem czy warto ,roznie o tym mowia ale koszt nie wychodzi jakis wysoki tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj