Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos zbożowy

218 odpowiedzi na ten temat

#201 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 01 kwiecień 2016 - 18:53

Silos zbożowy

Witam, mam pytanie, mianowicie chodzi o formalności przy stawianiu silosu - 60 ton płaskodenny. Ile kosztuje wydanie pozwolenia na budowę, projekt budowlany itp. Czy najpierw udać się do starostwa z wnioskiem o pozwolenie czy do gminy po wyrys z miejscowego planu zagospodarowania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos zbożowy Dzisiaj, 02:35
  •  

#202 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 01 kwiecień 2016 - 19:07

Silos zbożowy

Z gminy musisz mieć warunki zabudowy , bez tego nie złożysz o pozwolenie na budowę , poszukaj projektanta , najlepiej jakby od razu miał uprawnienia do kierowania budową . Zajdź do starostwa zagaić w sprawie , napewno kogoś polecą , wszyscy tam się znają , mapka do celów projektowych też będzie potrzebna , ale pierwsze to warunki , ja czekałem 2,5 miesiąca . W urzędach dużych kosztów nie ma , projekt , mapa i kierownik budowy - tutaj zapłacisz ( u mnie było ok.2tyś.)

Edytowany przez fezoi, 01 kwiecień 2016 - 19:13.

#203 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 02 kwiecień 2016 - 22:25

Silos zbożowy Witam panowie
Stoje przed wyborem silosu płaskodennego BIN i Michał, który mi polecicie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 21:27

Silos zbożowy

Jaką podsypkę dawaliście pod płytę przy silosie ( BIN 60 )? Chudy beton czy sam piasek tylko i na to płyta? Na jaką grubość?

#205 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:58

Silos zbożowy

witam ja wlasnie stawiam bina na 60 ton to moge napisac koszty.pozwolenie robiem dlugo bo na warunki zabudowy z gminy czekalem z pol roku bo tam sie zmienil  pracownik i swoje tez musi odlezec:) mapa do celow projektowych 700zl projekt-z bina przysylaja gotowy ale miejscowy musi postawic swoje pieczatki i naniesc na mapke i wzial 1500zł. jakies tam jeszcze wypisy oplaty skarbowe kilka stow nie pamietam dokladnie.no i jeszcze ten kierownik nadzor odbior to 500 raczej nie starczy. co do płyty ja zrobilem tak jak bylo w projekcie-podsypka z piasku(taki jak na plazy) ok.50 cm ubite zageszczarka pozniej 10 cm chudego betonu na to dalem pape podkladowa termozgrzewalna i na to 30 cm betonu B 20 z gruchy.oczywiscie w srodku zbrojenie. teraz mam tez pytanko do tych co maja biny czy macie jeszcze jakies inne izolacje zeby sie to zboze nie psulo czy tak jak mam to wystarczy?sa teraz rozne cuda moze by jeszcze na wierzchu posmarowac jakas folia w plynie czy cos podobnego? pozdro

#206 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 14:50

Silos zbożowy

Mi za mapkę do celów projektowych geodeta powiedział 800 zł, a projektant za projekt płyty pod silos 1500 zł plus nadzór 500 zł. U mnie nie muszę mieć warunków zabudowy tylko wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania bo gmina taki ma - 50 zł za to. A długo trzeba czekać na Bina od złożenia zamówienia? Projekt przysyłają na maila czy papierowy?

#207 Share kakus19

kakus19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:47

Silos zbożowy

projekt na maila a zamowienie to indywidualna sprawa. bo to osobna firma sie zajmuje transportem i zalezy jak im sie trasy uloza.najlepiej zadzwonic tam do bina to wszystko powiedza.jeszcze do jutra jest niby promocja 10% w gazecie widzialem.ja zamawialem w marcu placone cale z gory po 3 tygodniach przywiezli.dzis dzwonilem ze plyty gotowe to mowila kobita ze gora 2 tygodnie i poskladaja.

#208 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 18:42

Silos zbożowy

Dzięki za odpowiedź:-)

#209 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:10

Silos zbożowy

Czy można stawiać Bina 60 ton zgodnie z przepisami bezpośrednio przy stodole bo gdzieś czytałem że powinno być minimum 8 m od budynków tego typu ale widzę w wielu gospodarstwach że stoją właśnie przy budynkach bardzo blisko?  

#210 Share ogorek_kiszony

ogorek_kiszony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 maj 2016 - 11:16

Silos zbożowy

Normalnie jest 8m, ale jeśli jest powiązany technologicznie to nie ma ograniczenia. Wystarczy, żeby projektant napisał w projekcie o tym zdanie i po sprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:45

Silos zbożowy

Jakiej średnicy i jak macie zrobione dreny w swoich silosach? Czy rura puszczona pionowo w dól przez podsypkę aż do ziemi czy w bok na zewnątrz? 

#212 Share tomek2201

tomek2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 11:39

Silos zbożowy a ma ktos moze silosy firmy WINKLER? zastanawiam sie nad silosem tej firmy 25-30 ton lejowy. w porownaniu do firmy BIN sa o wiele tansze ale jak jest z jakoscia? prosze o opinie.

#213 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 październik 2016 - 18:38

Silos zbożowy

Robiliście instalację odgromową w silosach? Słyszałem, że jest wymagana a u mnie w projekcie nie ma o tym mowy?

#214 Share chmielnik56

chmielnik56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 październik 2016 - 13:02

Silos zbożowy

a ma ktos moze silosy firmy WINKLER? zastanawiam sie nad silosem tej firmy 25-30 ton lejowy. w porownaniu do firmy BIN sa o wiele tansze ale jak jest z jakoscia? prosze o opinie.

Miałem jeden 8t zbożowy od winklera - jak to się mówi d... nie urywa, bin to jednak dobra jakosc kolega obok ma i nie narzeka, jesli juz tak chcesz uderzac w ceny to Agos ma chyba najniższe ceny w branży silosów, nie wiem jak teraz, bo ja kupowałem rok temu i wszystko grało. Zalezy tez w jakich warunkach i gdzie chcesz stawiac ten silos.

#215 Share srodecky

srodecky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 październik 2016 - 16:14

Silos zbożowy  

Mam pytanie może ma ktoś kontakt do jakiś firm które świadczą usługi powiększania silosów??? Preferowane byłoby w województwie kujawsko-pomorskim, ale inne też mogą być.

Bin na pewno się tym już nie zajmuje, ok. dwa lata temu Agos mi powiększało silos lejowy na indywidualne zamówienie, ale trochę to kosztowało. Zamiast tego proponowali postawić nowy i w sumie żałuję, że tak nie zrobiłem, bo wyszłoby znacznie taniej.

#216 Share partacze

partacze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 listopad 2016 - 20:20

Silos zbożowy

o

#217 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 19:05

Silos zbożowy

Witam

Rozpatruje dwie oferty od Agremo i Araja. 

https://megawrzuta.p...2002169b91.html

https://megawrzuta.p...db9b8c45a8.html

Pytanie jest nastepujące ile można jeszcze ugrać realnie. Czy da radę zbić z 15-20tys. czy nierealne? Może ktoś miał okazję już pertraktować z tymi firmami i jest wstanie coś podpowiedzieć odnośnie warunków cenowych jakie się ustala.

#218 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 listopad 2016 - 13:41

Silos zbożowy witam, jaki komplet silosów polecacie? Na początku przyszłego roku muszę zainwestować w dwa biny 80t do tego wialnia i podajniki.Mam dylemat bo nie wiem czy biny mają być plaskodenne czy lejowe do tego przenośniki zboża, w starych bin przenośniki kubełkowe uszkadzaly ziarna gryki,robiły z niej kasze. Jaka firma jest najlepsza biorąc pod uwagę dobra cene i jakość?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#219 Share Rprojekty

Rprojekty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 09:16

Silos zbożowy

witam, jaki komplet silosów polecacie? Na początku przyszłego roku muszę zainwestować w dwa biny 80t do tego wialnia i podajniki.Mam dylemat bo nie wiem czy biny mają być plaskodenne czy lejowe do tego przenośniki zboża, w starych bin przenośniki kubełkowe uszkadzaly ziarna gryki,robiły z niej kasze. Jaka firma jest najlepsza biorąc pod uwagę dobra cene i jakość?

Witam,

Polecam KBKS Poland, przedzwonić i zapytać o ofertę, z informacji od inwestorów wiem że wyglądają konkurencyjnie zarówno jakościowo jak i cenowo