Polecane posty

Witam. Koledzy powiedzcie mi ile ma wymiarow silos 5t potrzebuje taki mały. Ale na stronach firm nie moge sie dokładnie dowiedziec chodzi mi albo o taki jak ma bin albo michał na nogach. Wysokosc i srednica mnie interesuje. I koszt takiego silosu. Dziekuje bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Czym uszczelniacie silosy zbożowe przy styku z płytą fundamentową? Gdzieś czytałem o środku Abizol - polecacie? Czy zwykły silikon zdałby też egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jest możliwość zrobienia samemu betonu klasy c25/30 ?  czy sie nie bawić i kupować gruche ? fundament pod 130 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja sam  lałem w 2004 roku pod 4 silosy 130 ogółem wylaliśmy i super, Teraz lałem z gruszki pod 200 ton i nie zbyt zadowalony jestem, ten co sam robiłem dużo lepszy.

Niestety w tedy miałemludzi do roboty, 2 tiry cementu 500 ściągłem w Białorusi  i to się bardzo opłacało.

Teraz nie ma sensu samemu robić, ludzi do roboty nie ma taniej gruszkę zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A czemu nie jesteś zadowolony? U mnie jest duzo betoniarni dookoła i w zyciu w betoniarce takiego nie zrobię chociażby ze względu na tluczen i dodatki które idą w gruchę. A dawanie zwykłych otoczakow w beton to jak strzał w kolano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie za duzy ten fundament, projektant mi wyliczył na silos zbozowy 130 ton:

20 cm podsypki

30 cm chudego 

50 cm betonu b30 

drut fi 14 co 14 cm siatka góra i siatka dół

coś mi ten fundament nie pasuje,


kierownik budowy mówi że tak ma byc a jak nie to on tego nie prowadzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

130t to żaden silos. Ciekawe ile by podał pod 2000t.

Ja przy 2000t stosuje często cieńszą płytę i mniejsze zbrojenie paradoksalnie niż ty masz tu. Chyba że masz jakiś trudny grunt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Słaby ten beton co mi przywieźli B 25 po 2 tygodniach był taki sobie. ten co robiłem dużo mocniejszy.

Ja pod 130 lałem 30-do 35 cm bez żednego zbrojenia.

Pod 200 lałem do 30 cm z podwójnym zbrojeniem siatka kupowana gotowa 8mm 15x15 cm.

Pod fundament wybieralem do 80 cm samą ziemię tylko, dokopywałem się do żwiru, na po kamień odpadz  kamieniarstwa  zagęszczony  zagęszczarką 600, i na to beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

normalny grunt 

z tego co się orientowałem na tym forum to właśnie tak pisali, że lekkie zbrojenie tam z 8 mm druta jedna siatka i tyle,

nawet dzwoniłem do producenta i tak mi powiedział. że 8 mm starczy, a ten wywalił taki fundament, ziemi wybrane juz na metr, nie wiem co teraz zrobić. chyba najlepiej to zmienić kierownika budowy, bo to co on tutaj za fundament obliczył to są nie małe pieniądze, na sam drut ile kasy pójdzie. 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega pod 100 i 130 to wydkopał  w ziemi dołek na  25 cm i wylał betoniarką, stoi już tak z  12 lat i nie się nie dzieję, a wiem że ma problemy z podmokłym gruntem, bo jakby drugie 25 wykopał to miał by stawik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega pod 100 i 130 to wydkopał  w ziemi dołek na  25 cm i wylał betoniarką, stoi już tak z  12 lat i nie się nie dzieję, a wiem że ma problemy z podmokłym gruntem, bo jakby drugie 25 wykopał to miał by stawik.

 

jak tak licze to te 2 fundamenty wyniosą mnie jakoś 18,5 tysięca brutto, paranoja. 

projektant przerażony tonażem tych silosów wypierdzielił taki fundament, nie wiem zapewne wyliczył sobie to z jakiś swoich wzorów. 

 

na codzień projektuje i stawia galerie handlowe, domy mieszkalne, chlewnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tak licze to te 2 fundamenty wyniosą mnie jakoś 18,5 tysięca brutto, paranoja. 

projektant przerażony tonażem tych silosów wypierdzielił taki fundament, nie wiem zapewne wyliczył sobie to z jakiś swoich wzorów. 

 

na codzień projektuje i stawia galerie handlowe, domy mieszkalne, chlewnie. 

 

czym tu się przerażać? 130t to naprawdę nieduży silos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czym tu się przerażać? 130t to naprawdę nieduży silos

 

wiem kolego, mi tego nie musisz mówić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rprojekty    0

nie za duzy ten fundament, projektant mi wyliczył na silos zbozowy 130 ton:

20 cm podsypki

30 cm chudego 

50 cm betonu b30 

drut fi 14 co 14 cm siatka góra i siatka dół

coś mi ten fundament nie pasuje,

kierownik budowy mówi że tak ma byc a jak nie to on tego nie prowadzi 

 

odnosząc się do powyższych wytycznych,

projektant chyba nie zauważył ze pod 500-tkę zaprojektował, znacznie przewymiarowane, chyba że masz jakieś wyjątkowe warunki gruntowe, stawiasz ten silos na oczku wodnym albo w kopalni. Zdecydowanie przesadzone. Co do doświadczenia nie będę podważał bo widzę że miał doczynienia z dużymi budowami, ale widać że z obiektami magazynowymi chyba jednak nie do końca. Wg mnie należy udać się z projektem żeby to dokładnie sprawdził, jeśli nie można dać ultimatum, jeśli inny projektant będzie w stanie znacznie zejść z kosztów na konstrukcji, należy się zwrot kosztów projektu, można spróbować się rozmówić. Kierownik budowy w związku z rozbieżnościami w projekcie znacznie odbiegającymi od wartości rzeczywistych ma prawo zakwestionowania projektu i jego ponownego sprawdzenia. 

 

Zaproponowałbym: 

Beton:  B25 (C20/25) wibrowany podczas układania

gr płyty : 30cm

podbudowa: 10cm chudego betonu B10 (C8/10)

stal:  żebrowana AIIIN (B500SP)

podwójna siatka krzyżowo zbrojona ø8 oczka 15cm, obrócone w poziomie o 45° względem siebie

otulina:  góra dół 5 cm 

KONIECZNIE DYLATACJA POMIEDZY PŁYTAMI KAZDEGO SILOSU!

 

Co do kosztów: PRZYKŁADOWO przy płycie 6x6m wychodzi 6000zł za płytę z robocizną, gotowymi siatkami, betonem i transportem do 50km

oczywiście można zejść z kosztów, siatkę wykonując na miejscu budowy, jeżeli odległość transportu materiałow jest mniejsza, no i oczywiśćie zatrudniając miejscowych "rzezimieszków" do pomocy powinno udać się bez problemu zejść z ceny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

warunki normalne. złe zrobiłem że skorzystałem z jego usług. płyty już są zalane. aż mnie szlak trafia ze też skorzystałem z jego usługi. Wszystko było robione tak szybko aby tylko zdążyć na żniwa. z ponad 20 tysięcy mnie te płyty wyniosą. jakoś w tym tygodniu podrzuce dokładna cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Witam. Czy ma ktoś z was wentylator dachowy sred. 250mm w wiekszych silosach? Jakie ma zastosowanie, czy jest on koniecznie potrzebny? Bo kosztuje 2000zł + kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wersja nietrwała choć szybka to pianka montażowa, a trwała to masa bitumiczna jak na dachy plus ewentualnie paski geowłókniny gdy jest większa szczelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj